Interview


ROZMOWA KWALIFIKACYJNA / INTERVIEW


Jak to działa?

Może to być rozmowa kwalifikacyjna, przesłuchanie, lub możesz zostać poproszony o przykłady potwierdzenia Twojej pracy – np. portfolio lub esej. Jeśli uczelnia wyśle Ci zaproszenie, mogą skontaktować się z Tobą bezpośrednio, ale zwykle jest to komunikat pojawiający się w UCAS TRACK – w tym miejscu akceptujesz, odrzucasz lub prosisz o zmianę daty lub godziny umówionego spotkania. Uniwersytety i college twierdzą, że może być ciężko zmienić godzinę i datę, więc jeśli to możliwe postaraj się przybyć na umówione spotkanie. Ale jeśli Ci się nie uda, po prostu wybierz opcję poproszenia o zmianę daty w UCAS TRACK i bądź w kontakcie z uniwersytetem/collegem – potem jeśli uzyskasz pozwolenie na ustalenie nowej daty, oni uaktualnią zaproszenie w TRACKU lub skontaktują się z Tobą i dadzą Ci znać.


Rady na rozmowę kwalifikacyjną

Zdajemy sobie sprawę, że rozmowa kwalifikacyjna nie jest ulubioną rzeczą przyszłych studentów, ale z odrobiną przygotowania można wypaść naprawdę dobrze. Dział rekrutacyjny szuka entuzjastycznych studentów z wieloma rzeczami do zaoferowania – kogoś kto umie pracować samodzielnie i będzie wprowadzać nowe pomysły – kogoś kto będzie prosperował, będzie czerpać radość z różnorodności w życiu akademickim a także poza swoimi zainteresowaniami.


Plan

 • Sprawdź gdzie i kiedy – wyszukaj wszystkie możliwe loty/środki transportu i zakwaterowanie, które będziesz potrzebować – sprawdź ich stronę internetową w poszukiwaniu map i kierunków.
 • Bądź gotowy na pytania – trochę o Twojej aplikacji, jak również szczegóły wybranego przez Ciebie kierunku.
 • Poznaj swoje grono – pokaż, że znasz najnowsze wiadomości ze swojej dziedziny, bądź świadom najnowszych dat i wiadomości – uczelnie mogą zapytać o Twój punkt widzenia w tych sprawach.
 • Praktyka – miej próbne rozmowy kwalifikacyjne z nauczycielem lub konsultantem – zawrzyj w nich dlaczego wybierasz ten kierunek i co sprawia Ci największą przyjemność w dotychczasowej edukacji.
 • Co więcej ? – Śpij dobrze!


Rozmowa kwalifikacyjna

 • Ubierz się elegancko – nie potrzebujesz garnituru, ale eleganckich spodni i bluzki/koszuli, które pokażą, że bierzesz sprawę na poważnie.
 • Przybądź tam wcześniej – miej ich numer w komórce, abyś mógł dać im znać, gdybyś się spóźnił.
 • Dobry język ciała – nie garb się, nie ziewaj – pozostań spokojny i czujny, usiądź wyprostowany i utrzymuj kontakt wzrokowy
 • Nie martw się jeśli nie rozumiesz – poproś ich o powtórzenie lub przetransformowanie pytania, spróbuj dobrze odgadnąć o co im chodzi, lub powiąż to z czymś o czym masz lepsze pojęcie.
 • Oczekuj nieoczekiwanego – uczelnia może zrobić Ci z zaskoczenia test, by zobaczyć jak reagujesz pod presją – zrób to najlepiej jak potrafisz.
 • Ty także zadawaj im pytania – to pokazuje entuzjazm i da Ci szansę zdobycia odpowiedzi, których dotychczas nie otrzymałeś.
 • Rób notatki – jeśli masz więcej nadchodzących rozmów kwalifikacyjnych, mogą być użyteczne do przygotowania odpowiedzi na pytania.
 • Zastanów się jak to zrobić – decyduj co idzie Ci najlepiej i zastanów się nad nowymi odpowiedziami w dziedzinach, które chcesz udoskonalić.
 • Zrelaksuj się i czekaj – usłyszysz od uniwersytetu/collegu „damy Panu/Pani znać w UCAS TRACKU jeśli damy Panu/ Pani miejsce na naszej uczelni”.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023