Jak oszczędzać mieszkając za granicą?


Jeśli myślimy o wyjeździe na studia, to zastanawiamy się przede wszystkim, czy nas na to stać. Pomijając kwestie zarobkowe, ponieważ kiedy znajdziemy pracę w Anglii to nie mamy się już czym martwić, ponieważ zarabiamy znacznie więcej niż w Polsce.


Pytanie przychodzi inne. Co zrobić, aby odłożyć sobie część zarobionych pieniędzy?


Kilka zjawisk, które udało mi się zaobserwować to kupowanie rzeczy zupełnie niepotrzebnych, ponieważ „KIEDYŚ MOGĄ SIĘ PRZYDAĆ”.


P.S. Wszyscy doskonale wiemy, że to nie jest prawda.


A szczególnie tyczy się to dziewczyn przy wyjściu na zakupy. Ja sama nie raz dałam się ponieść w ten wir szaleństwa!


Na początek musimy przed zakupami robić sobie listę, co potrzebujemy. Jeśli ten patent nie zadziała, bo robimy zakupy przy okazji to zawsze przed wyborem danej rzeczy pytamy się siebie:

– Czy ja rzeczywiście tego potrzebuję?

– Czy istnieje jakiś zamiennik tego co chcę kupić?

– Czy gdybym miała mało pięniędzy kupiłabym tę rzecz?

– Ile godzin mojej pracy wymaga kupno danej rzeczy?


Pamiętajcie, aby nigdy nie iść głodnym na zakupy spożywcze! W przeciwnym razie kupimy cały sklep, bo po prostu będziemy mieć ochotę na wszystko!


KILKA PORAD!


– To, że wydaje nam się, że ta zwiewna koszulka będzie w sam raz na plażę – doskonale wiemy, że plaży ona i tak nigdy nie zobaczy – ZAKUP ZBĘDNY.


– Widzisz książkę w promocji i bardzo chcesz ją przeczytać, a na półce w pokoju jest odłożonych 5, które czekają na otwarcie? (Znam ten problem bardzo dobrze) – ZAKUP ZBĘDNY.


– Kupiłaś buty w promocji – Super! Aż tutaj nagle sprzedawca chce Ci wcisnąć miliard innych produktów do ich pielęgnacji? UWAŻAJ – bo właśnie w tym momencie jesteś atakowany sposobem sprzedawców – bo skoro i tak już tyle zapłaciłam, to co mi szkodzi wydać dodatkowe 5 funtów? – ZAKUP ZBĘDNY.


– Nie daj się złapać na gratisy, bo chcesz kupić tylko X i zapłacić 3 funty, a nie X i Y i zapłacić 5 funtów, ponieważ często jest to – ZAKUP ZBĘDNY!


– Kiedy masz ochotę kupić sobie coś, czego cena przekracza twoje możliwości – sprawdź czy przypadkiem nie znajdziesz tego produktu pod inną nazwą, ale od tego samego producenta!


– Rozglądaj się za tańszymi produktami niż są w PL! Kiedy w Polsce za masło orzechowe zapłacimy około 10 zł, to tutaj możemy znaleźć za mniej niż 1 funt!


– Szukaj miejsc, w których przyjmowane są zniżki studenckie – czasem można niedrogo i smacznie zjeść na mieście!


– Dobrze jest przygotowywać posiłki w domu – nie dość, że to zdrowe dla nas, to jeszcze dla naszego portfela!


– Rozglądaj się za ulubionymi sklepami studentów – takich jak Wilko, Aldi, czy Poundland!


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020