Kierunek: dietetyka – studia w Anglii i studia w Walii. Porównaj!


Dietetyka, odżywianie i technologia żywności
studia w Anglii i studia w Walii. Porównaj!


Dietetyka to kierunek, który umożliwia absolwentom pracę w szpitalach, przychodniach czy szkołach jako doradca. Dietetyk nie tylko sugeruje odpowiednią dietę, ale również zajmuje się diagnozą i leczeniem. Znajduje też odpowiednie rozwiązania dla pacjentów, którzy np. mają problemy z przełykaniem po różnego rodzaju zabiegach lub chwilowo nie mogą przyjmować wszystkich pokarmów, pomaga ułożyć odpowiednią dietę alergikom, cukrzykom czy osobom chorym na raka. Aby być dietetykiem, po studiach należy zarejestrować się w Health and Care Professions Council (HCPC). W wielkiej Brytanii jest to wymóg prawny i bez tego nie można prowadzić praktyki lekarskiej. Nie po wszystkich kierunkach można zostać członkiem HCPC, więc przed wyborem studiów trzeba uważnie przeczytać opis kursu.


Specjalista od odżywiania, czyli Nutritionist, skupia się na diecie jako ważnym elemencie stylu życia. Pomaga ułożyć odpowiedni jadłospis, by zgubić zbędne kilogramy, zapobiec chorobom i poprawić kondycję fizyczną. Specjaliści od odżywiania mogą też pomagać w doborze ćwiczeń i dawać ogólne rady dotyczące zdrowia, jednak nie pracują w szpitalach i nie zajmują się typowym leczeniem i diagnozą, jak robi to dietetyk.


Kolejnym kierunkiem związanym z jedzeniem jest technologia żywności. Po ukończeniu tego kierunku absolwenci pracują w przemyśle żywieniowym, zajmują się produkcją, przetwarzaniem i kontrolą jakości. Po takich studiach specjaliści są na bieżąco z nowymi technologiami i wiedzą, jak je wykorzystać przy produkcji jedzenia i napojów. Takie kierunki jak Food Safety, Inspection and Control umożliwiają pracę przy kontroli żywności i posiłków sprzedawanych w sklepach czy serwowanych w restauracjach. Pomaga to w dbaniu o bezpieczeństwo konsumentów.


Oto kierunki związane z dietetyką, odżywianiem i technologią żywności, które możecie studiować na naszych uczelniach partnerskich: 

University of Bedfordshire

Food and Nutrition Science https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/food-and-nutrition-science

Health, Nutrition and Exercise https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/health,-nutrition-and-exercise

London Metropolitan University

Dietetics and Nutrition
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/dietetics-and-nutrition—bsc-hons/

Human Nutrition
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/human-nutrition—bsc-hons/

Nottingham Trent University

Food Science and Technology
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/bsc-hons-food-science-and-technology

Exercise, Nutrition and Health
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/science-technology/ug/2018-19/bsc-exercise-nutrition-and-health

Coventry University

Dietetics and Human Nutrition
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/hls-nhs/dietetics-bsc-hons/

Food and Nutrition
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/HLS/food-and-nutrition-bsc-hons/

 

Nutrition and Health
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/HLS/nutrition-and-health-bsc-hons/

Food Safety, Inspection and Control
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/HLS/food-safety-inspection-and-control-bsc-hons/

Solent University

Applied Human Nutrition
https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/applied-human-nutrition-bsc?year=2018

Health, Nutrition and Exercise Science https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/health-nutrition-and-exercise-science-bsc?year=2018 

 


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023