Kierunek: dietetyka – studia w Anglii i studia w Walii. Porównaj!


Dietetyka, odżywianie i technologia żywności
studia w Anglii i studia w Walii. Porównaj!


Dietetyka to kierunek, który umożliwia absolwentom pracę w szpitalach, przychodniach czy szkołach jako doradca. Dietetyk nie tylko sugeruje odpowiednią dietę, ale również zajmuje się diagnozą i leczeniem. Znajduje też odpowiednie rozwiązania dla pacjentów, którzy np. mają problemy z przełykaniem po różnego rodzaju zabiegach lub chwilowo nie mogą przyjmować wszystkich pokarmów, pomaga ułożyć odpowiednią dietę alergikom, cukrzykom czy osobom chorym na raka. Aby być dietetykiem, po studiach należy zarejestrować się w Health and Care Professions Council (HCPC). W wielkiej Brytanii jest to wymóg prawny i bez tego nie można prowadzić praktyki lekarskiej. Nie po wszystkich kierunkach można zostać członkiem HCPC, więc przed wyborem studiów trzeba uważnie przeczytać opis kursu.


Specjalista od odżywiania, czyli Nutritionist, skupia się na diecie jako ważnym elemencie stylu życia. Pomaga ułożyć odpowiedni jadłospis, by zgubić zbędne kilogramy, zapobiec chorobom i poprawić kondycję fizyczną. Specjaliści od odżywiania mogą też pomagać w doborze ćwiczeń i dawać ogólne rady dotyczące zdrowia, jednak nie pracują w szpitalach i nie zajmują się typowym leczeniem i diagnozą, jak robi to dietetyk.


Kolejnym kierunkiem związanym z jedzeniem jest technologia żywności. Po ukończeniu tego kierunku absolwenci pracują w przemyśle żywieniowym, zajmują się produkcją, przetwarzaniem i kontrolą jakości. Po takich studiach specjaliści są na bieżąco z nowymi technologiami i wiedzą, jak je wykorzystać przy produkcji jedzenia i napojów. Takie kierunki jak Food Safety, Inspection and Control umożliwiają pracę przy kontroli żywności i posiłków sprzedawanych w sklepach czy serwowanych w restauracjach. Pomaga to w dbaniu o bezpieczeństwo konsumentów.


Oto kierunki związane z dietetyką, odżywianiem i technologią żywności, które możecie studiować na naszych uczelniach partnerskich: 

University of Bedfordshire

Food and Nutrition Science https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/food-and-nutrition-science

Health, Nutrition and Exercise https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/health,-nutrition-and-exercise

London Metropolitan University

Dietetics and Nutrition
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/dietetics-and-nutrition—bsc-hons/

Human Nutrition
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/human-nutrition—bsc-hons/

Nottingham Trent University

Food Science and Technology
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/bsc-hons-food-science-and-technology

Exercise, Nutrition and Health
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/science-technology/ug/2018-19/bsc-exercise-nutrition-and-health

Coventry University

Dietetics and Human Nutrition
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/hls-nhs/dietetics-bsc-hons/

Food and Nutrition
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/HLS/food-and-nutrition-bsc-hons/

 

Nutrition and Health
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/HLS/nutrition-and-health-bsc-hons/

Food Safety, Inspection and Control
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/HLS/food-safety-inspection-and-control-bsc-hons/

Solent University

Applied Human Nutrition
https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/applied-human-nutrition-bsc?year=2018

Health, Nutrition and Exercise Science https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/health-nutrition-and-exercise-science-bsc?year=2018 

 


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020