Kierunki związane z mediami


Kierunki związane z mediami


W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie życia bez mediów, które z każdym dniem odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu, a do ich tworzenia potrzeba coraz więcej kreatywnych osób. Dlatego kierunki związane z mediami, kulturą i komunikacją cieszą się takim powodzeniem. Jeśli interesują Cię media od strony tworzenia i przekazywania informacji, to takie studia są właśnie dla Ciebie.


Media i ich produkcja skupia się na prasie, telewizji, radiu i szeroko rozumianych nowych mediach, czyli, najogólniej mówiąc, Internecie. W trakcie studiów studenci uczą się zbierać interesujące materiały, kręcić filmy, kreować i montować obraz i dźwięk. Wszystko to dzieje się przy użyciu najnowszych dostępnych technologii pod okiem doświadczonych wykładowców. Media ściśle łączą się z kulturą, dlatego wiele uczelni oferuje kierunki, na których uczy się również o relacji między mediami a społeczeństwem. Omawia się rolę mediów w polityce i ich wpływ na ludzi w dzisiejszym świecie. Po części skupia się też na historii mediów i na tym, jak zmieniały się one na przestrzeni lat.


Innym kierunkiem połączonym z mediami jest dziennikarstwo. Studenci zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę o mediach, a do tego mają możliwość aktywnego tworzenia, prezentowania i publikowania swoich materiałów. Często uczelnie pomagają znaleźć też miejsca praktyk, gdzie studenci mogą zdobyć cenne doświadczenie w swoim fachu.


Dużą popularnością cieszy się specjalizacja Digital Media, która skupia się na technologii cyfrowej. Na takim kierunku studenci łączą wiedzę informatyczną, programowanie oraz sztukę i kreatywność. Tworzą platformy internetowe, gry komputerowe i koncentrują się na wirtualnej rzeczywistości. W trakcie studiów bada się potrzeby i oczekiwania konsumentów, by wciąż tworzyć nowe, lepsze strony internetowe, aplikacje i gry.


Często uczelnie proponują też łącznie mediów z językami obcymi lub lingwistyką. Jest wiele różnych języków do wyboru i oprócz aktywnego, kreatywnego tworzenia materiałów informacyjnych, stron internetowych czy gier komputerowych, studenci intensywnie uczą się języka obcego. To pomaga im w znalezieniu pracy w różnych częściach świata, umożliwia pracę nad materiałami w języku obcym i znacznie ułatwia współpracę międzynarodową z pozostałymi producentami, dziennikarzami oraz reporterami.


Poniżej prezentujemy kierunki związane z mediami, które można studiować na naszych uczelniach partnerskich: 

University of Bedfordshire

Media Communications 

https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/media-communication

Media Production
https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/media-production


London Metropolitan University

Media Production (Radio)

https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/media-production-radio

Digital Media
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/digital-media—ba-hons/

Media and Communications

http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/media-and-communications—bsc-hons/

Media with Languages
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/media-with-languages—ba-hons/

Media, Communications and Journalism

http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/media-communications-and-journalism—bsc-hons/

Nottingham Trent University

Communication & Society and Media
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/arts-humanities/ug/2018-19/media-and-communication-and-society

Media and Film & TV
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/arts-humanities/ug/2018-19/media-and-film-and-television

English and Media
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/arts-humanities/ug/2018-19/english-and-media

French and Media
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/arts-humanities/ug/2018-19/french-and-media

Spanish and Media
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/arts-humanities/ug/2018-19/spanish-and-media 

University of Sunderland

Media Production
https://www.sunderland.ac.uk/study/media/undergraduate-media-production/

Film and Media
https://www.sunderland.ac.uk/study/media/undergraduate-film-media/

Media, Culture and Communication

https://www.sunderland.ac.uk/study/media/undergraduate-media-culture-comms/

Coventry University

Media and Communications
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/fah/media-and-communications-ba-hons/

Digital Media
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/fah/digital-media-ba-hons/

Solent University

Media, Culture and Production
https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/media-culture-and-production-ba?year=2018

Media Production
https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/media-production-ba?year=2018

University of South Wales

Media Production
http://courses.southwales.ac.uk/courses/89-ba-hons-media-production/

Media, Culture and Journalism
http://courses.southwales.ac.uk/courses/784-ba-hons-media-culture-and-journalism/

Birkbeck, University of London

Film and Media http://www.bbk.ac.uk/study/2018/undergraduate/programmes/UUBAFMED_C/

Language and/with Film/Media http://www.bbk.ac.uk/study/2018/undergraduate/programmes/UUBALGFM_C/

Media and Culture http://www.bbk.ac.uk/study/2018/undergraduate/programmes/UUBAMDCU_C/ 

 

 


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023