Kierunki związane ze zwierzętami

  


Kierunki związane ze zwierzętami


Weterynaria to kierunek dla osób, które kochają zwierzęta, ale przede wszystkim dla takich, które nie boją się ciężkiej pracy, ciągłego doszkalania się w danej dziedzinie oraz podejmowania trudnych decyzji.


Jak długo trwają studia?

Typowa weterynaria w Wielkiej Brytanii trwa 5 lat. Pierwsze dwa lata to tzw. Foundation Phase, czyli wstęp do typowej weterynarii, poszerzanie ogólnej wiedzy biologiczno-, chemiczno-medycznej. Kolejne lata to już specjalizacja i profesjonalne kształcenie, które umożliwi pracę jako weterynarz.


Kiedy trzeba aplikować na ten kierunek?

Aplikacja na weterynarię kończy się 15 października, czyli rok przed rozpoczęciem studiów. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio wcześnie się zgłosić, najlepiej na samym początku klasy maturalnej. Inaczej trzeba czekać kolejny rok zanim rozpocznie się studia. Warto też zdawać na maturze biologię i chemię na poziomie rozszerzonym. To bardzo pożądane i przydatne przedmioty na weterynarii.


Inne kierunki związane ze zwierzętami

Jeśli interesują Cię zwierzęta, ale nie chcesz być weterynarzem, to możesz studiować Zoo lub Animal Biology. Te kierunki licencjackie trwają 3 lata i następnie magisterka trwa rok. Nie trzeba aplikować dużo wcześniej, a wymagania są zdecydowanie niższe niż na weterynarię. Na tych kierunkach nacisk jest kładziony na biologię zwierząt, ich budowę, naturę, środowisko, w którym żyją. Związane jest to bardziej z teorią oraz pracą naukową.


Studia i nauka o koniach?

Są też uczelnie, które oferują kierunek związany konkretnie z końmi, co cieszy się obecnie dużą popularnością. Jest to połączenie nauki o koniach, jeździectwa, sportu, nieraz też psychologii. Na te kierunki aplikuje się tak samo, jak na Animal Biology, czyli jak na większość pozostałych kierunków. Pierwszy termin składania podań jest 15 stycznia, kolejny 30 czerwca, zazwyczaj studiuje się 3 lata i wymagania są niższe niż na weterynarii.


Oto kierunki związane ze zwierzętami, które możesz studiować na naszych uczelniach partnerskich:

Nottingham Trent University

Animal Biology
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/BSc-animal-biology

Animal Science

https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/fdsc-animal-science
(Ukończenie tych studiów nie daje jeszcze pełnego dyplomu, trzeba po tym zrobić rok uzupełniający, czyli łącznie trzeba studiować 3 lata)

Zoo Biology
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/zoo-biology

Wildlife Conservation
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/BSc-wildlife-conservation

Veterinary Nursing
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/FdSc-veterinary-nursing
(Ukończenie tych studiów nie daje jeszcze dyplomu, trzeba po tym zrobić rok uzupełniający, czyli łącznie trzeba studiować 4 lata)

Equestrian Psychology and Sports Science
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/BSc-equestrian-psychology-and-sports-science

Equine Sports Science
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/bsc-equine-sports-science

University of South Wales

International Wildlife Biology
http://courses.southwales.ac.uk/courses/53-bsc-hons-international-wildlife-biology/

Natural History
http://www.southwales.ac.uk/courses/bsc-hons-natural-history/
 

 


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023