O czym pamiętać podróżując?


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Podróżowanie to niesamowite przeżycie, które dostarcza nam wielu niezapomnianych wspomnień. Potrafi ono jednak być stresujące. O czym pamiętać, aby uniknąć zbędnych nerwów?


  • Planowanie z wyprzedzeniem

Tak jak z wieloma innymi rzeczami, jeżeli planujemy z dużym wyprzedzeniem, pozwalamy sobie uniknąć zbędnych nerwów. Mamy więcej czasu na przemyślenie nadchodzących wydarzeń.
Często w przedwyjazdowym chaosie zapominamy o najważniejszych rzeczach. Oczywiście może zdarzyć się to w różnych okolicznościach, jednak planując wyjazd wystarczająco wcześnie, dajemy sobie możliwość przeanalizować wszystko na spokojnie i uniknąć zbędnych komplikacji.


  • Oszczędzanie

Jest to powszechnie wiadome (ale nadal warte podkreślenia), że kiedy planujemy podróż, nie na ostatnią chwilę, a długo przed danym terminem, możemy sporo zaoszczędzić.
Od biletów lotniczych po autobusowe – im dłuższe wyprzedzenie, tym więcej możemy zaoszczędzić. Dlatego, jeżeli wiemy, że będziemy wyjeżdżać i planujemy taką podróż, warto pomyśleć o tym wcześniej (bo przecież nikt nie chce wydawać na bilet 400 zł skoro można kupić go wcześniej za mniej nawet o połowę, prawda?).


  • Lista rzeczy

Chociaż brzmi to banalnie, jest to niesamowicie pomocy life hack. Sami wiemy najlepiej, że w natłoku rzeczy ciężko jest pamiętać o wszystkim. Jest to zupełnie normalne, jednak często może być przyczyną pewnych – zarówno małych jak i dużych – komplikacji. Niespakowany paszport, ładowarka zostawiona w gniazdku? Większość z nas dobrze to zna. Warto się jednak zabezpieczyć, aby w krytycznym momencie nie musieć o nich pamiętać (a szczerze Wam powiem, że wyjazd z kraju to zdecydowanie jeden z takich krytycznych momentów, więc może być ciężko myśleć całkowicie racjonalnie…).
Na kilka dni przed Waszą podróżą warto spisać na kartce rzeczy, o których musicie pamiętać (jeżeli należycie do wygodnickich, można nawet znaleźć gotowe listy w Internecie). Dajcie do przeczytania albo zwyczajnie spytajcie kogoś z rodziny, żeby wyliczył Wam rzeczy, które powinniście zabrać i dopiszcie do listy te, o których nie pomyśleliście. W ten sposób możecie uniknąć zbędnego stresu wywołanego naszym zapominalstwem 
Z doświadczenia jeszcze dodam, że to bardzo przydaje się też w momentach, kiedy wyprowadzacie się z własnego mieszkania i macie dużo więcej do zapakowania niż swoją walizkę…


  • Przed wylotem

Na stronie firmy lotniczej warto sprawdzić i przeczytać listę rzeczy, których nie możecie wziąć w bagażu na pokład samolotu. Inne zasady obejmują bagaż podręczny, a inne rejestrowany (w podręcznym nie można np. przewozić niektórych szklanych przedmiotów jak kubki itd., które dozwolone są w bagażu rejestrowanym). Można tam też przeczytać o dozwolonych wymiarach naszych walizek, co jest w szczególności ważne w przypadku bagażu podręcznego. Jeżeli przekroczy on wymiary, może nie zmieścić się w luku bagażowym samolotu, co przysporzy wam wielu problemów na lotnisku podczas odprawy.


  • Brexit

W 2019 nie obowiązywały jeszcze wymagania posiadania paszportu i można było latać wyłącznie z dowodem osobistym. Nie wiadomo jednak jak sprawa będzie się prezentowała w przyszłym roku, więc lepiej zabezpieczyć się wcześniej i – jeśli należycie do tej samej grupy osób, co ja, którzy latali tylko z dowodem – wyrobić sobie paszport, jeśli jeszcze go nie macie lub zostało Wam zaledwie kilka miesięcy jego ważności.


Jeśli potrzebujesz porady, chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do Teamu Studia w Anglii pomoc@studiawanglii.pl, na pewno Cię ze mną skontaktują!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023