Dlaczego warto być studentem (zwłaszcza w UK)?


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


W ciągu ostatnich 10 lat znacznie spadł odsetek absolwentów wybierających się na studia, często wybierają oni za to edukację pozaformalną. Poniżej postanowiłam Wam przedstawić kilka najważniejszych punktów, dlaczego z mojej perspektywy warto być studentem i co mi to dało.


  • Dlaczego studia budzą tyle kontrowersji?

Wszyscy jesteśmy różni, mamy inne cele i wybieramy inne drogi, aby je zrealizować. Dlatego również nasze opinie związane ze studiowaniem są podzielone. Nie wszyscy chcą podążać tą samą drogą i jest to bardzo potrzebne, ponieważ każdy z nas ma zupełnie inne predyspozycje, a więc konkretne zajęcia nie będą odpowiadać wszystkim osobom.

Jest wiele opinii na temat studiów, a konkretnie faktu, że studia są również kosztownym wydatkiem – zwłaszcza idąc drogą stereotypów, które mówią, że nie da się pogodzić studiowania i pracy jednocześnie. Dlatego bardzo wiele młodych osób, zwłaszcza tych, którzy nie są do końca pewni co chcą dokładnie robić po skończeniu szkoły średniej, zastanawia się „CZY WARTO???” oraz „DLACZEGO?”…


  • Co dają studia za granicą – zainteresowania

Warto wybrać kierunek zbliżony do naszych zainteresowań, ponieważ wtedy sama nauka staje się bardziej interesująca. Możemy też dowiedzieć się w ten sposób czegoś więcej i pogłębić nasze zainteresowania, a może nawet przy okazji znaleźć zupełnie nowe?


  • Co dają studia za granicą – inne perspektywy

Nie muszę tutaj chyba dłużej tłumaczyć, że po uniwersytecie w UK mamy zupełnie inne, szersze możliwości na przyszłość. Z dyplomem w języku angielskim nie ma kraju, w którym byśmy nie mogli znaleźć sobie pracy, z odrobiną szczęścia i motywacji oczywiście 😉


  • Co dają studia za granicą – nowe relacje i przyjaźnie

Jest to jedna z największych, w mojej opinii, zalet. Czy to ludzie z UK, z którymi zostaniemy do końca studiów, czy znajomości i przyjaźnie ze studentami, którzy przyjechali tutaj na rok, bądź nawet jeszcze krócej – zaledwie kilka miesięcy, każda z tych relacji wnosi coś do naszego życia. Ja jestem za wszystkie ogromnie wdzięczna, a także mam nadzieję, że na czasie studiów ta cudowna przygoda się nie skończy.


  • Co dają studia za granicą – nowe spojrzenie

Spojrzenie na niektóre sprawy zmienia się całkowicie po poznaniu ogromnej liczby ludzi z całego świata. Ciężko nie zmienić lub zwyczajnie nie poszerzyć o nowe perspektywy naszych opinii na tematy takie jak kultura, religia czy nawet kuchnia.


  • Co dają studia za granicą – nauka

Oczywiście uczymy się tutaj wielu rzeczy, ale nie wszystkie są związane z książkami. Uważam, że taka możliwość nie tylko daje nam poznać lepiej inny kraj i kulturę, innych ludzi, ale również samych siebie. Odnajdujemy się w całkowicie nowym miejscu i zupełnie nowych sytuacjach, co daje nam lekcję, jakiej nigdy w żaden inny sposób byśmy nie otrzymali. I jest to niezwykle cenne.


A tak na koniec – chyba muszę się rozpisywać o najlepszych imprezach naszego życia, prawda? 😉 Mam nadzieję, że nie, ponieważ to trzeba przeżyć!


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno Cię ze mną skontaktują.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023