Oktawia Lewandowska – 2 Sports Therapy

#13 Na dzisiaj mamy dla Was kilka słów od Oktawii, absolwentki jednego z liceum w Szczecinie i studentki 2 roku Sports Therapy na Buckinghamshire New University.

Na samym początku zadałam Oktawii pytanie skąd wziął się u niej pomysł studiowania w Anglii?

„Tak szczerze zaczęło się od tego że wychowałam się na Harrym Potterze i zawsze chciałam wyjechać do Anglii. Zawsze podobała mi się wizja wyjechania, poznania języka, ludzi z innych krajów, przeżycia jakiejś przygody w życiu. Dzięki temu, że Studia w Anglii podjęły współpracę z moją szkołą w Szczecinie, moje marzenie mogło się spełnić. Wybrałam kierunek Sports Therapy, ponieważ zaczęłam swoją przygodę ze sportem w wieku 4 lat. Przez pierwsze 9 lat trenowałam pływanie a później przez kolejne 6lat triathlon. Niestety przez tyle lat zdarzały mi się kontuzje i wiem co to znaczy dla sportowca przerwa w trenowaniu. Chciałabym po prostu pomoc innym sportowcom w spełnianiu ich marzeń, lecząc ich i zapobiegac przyszłym kontuzjom.”

Zapytałam Oktawii czy podczas jej akademickiej przygody wydarzyło się coś wartego opowiedzenia:

„Oj studiując w Anglii dzieje się dużo rzeczy wartych opowiedzenia sam fakt wielu zajęć dodatkowych. Ja aktualnie jestem w dwóch drużynach sportowych: pływackiej i koszykarskiej. Poznałam dzięki temu mnóstwo cudownych i ciekawych ludzi. Każdy studiuje coś z pasją a nie bo musi i dzięki temu można się dowiedzieć wieku ciekawych rzeczy i spędzać super czas. Wracając do drużyn sportowych, co roku organizowe jest Varsity (zawody między dwoma uniwersytetami), które są cudowne. Wszystkie drużyny sportowe rywalizują ze sobą w ciągu jednego dnia. Wszyscy dopinguja siebie nawzajem, tworzy się taka cudowna atmosfera. Ja bym mogła to porównać nawet do wioski olimpijskiej, gdyby nie impreza pod koniec dnia. To było chyba najlepsze wspomnienie z mojego pierwszego roku. Jeżeli chodzi o osoby które przyjeżdżają na uniwerek. Miałam możliwość być na 2h wykładzie chirurga, ortopedy. Bardzo mądry człowiek, od którego nauczyłam się bardzo dużo ciekawych rzeczy, potrzebnych w mojej przyszłej pracy. A no i Sigma była u nas na uniwersytecie na jednej z imprez (mamy klub na uniwerku).”

Jeżeli chodzi o zajęcia na uczelni, Oktawia odpowiada:

„To jest najlepsza cześć studiowania w Anglii – praktyka. Z każdego przedmiotu mamy wykład, seminaria i zajęcia praktyczne na których każdy ma możliwość ćwiczyć. Uczymy się tylko tego co nam jest potrzebne. Mamy ok 15h w tygodniu ok 6h zajęć praktycznych.”

Chcecie wiedzieć co jest największym marzeniem Oktawii?

„ Moim marzeniem jest pojechanie na igrzyska olimpijskie jako fizjoterapeutka i wiem, że dzięki mojej decyzji o wyjechaniu samej do innego kraju na studia i podjęciu tego ryzyka jestem coraz bliżej osiągnięcia swojego celu.”

Zapytałam również Oktawię jak wygląda kwestia zatrudnienia w jej przypadku:

„Wyjeżdżając na studia do Anglii trzeba się liczyć z tym że trzeba pracować, aczkolwiek mając uczelnie 4 dni w tygodniu da się to pogodzić. Ja miałam takie szczęście że udało mi się znaleźć pracę którą kocham i którą wykonywałam już w Polsce. Mianowicie uczę dzieciaczki pływać. Na początku było trudno, ponieważ tutaj jest troszkę inny tryb nauczania i wiadomo, język. Na szczęście wszyscy mnie bardzo dobrze przyjęli w pracy i na spokojnie mogłam się wdrożyć. Jestem szczęśliwa, że mogę kontynuować swoją pasję także tutaj, w Anglii. Pracuje też w subwayu ale tylko trochę, żeby dorobić.”

Zawsze zadajemy naszym studentom pytanie czy nie żałują, że podjęli taką a nie inną decyzję:

„Często myślałam nad tym czy żałuję czy nie. Wszyscy mówili że wyjazd na studia jest super łatwy. Okazało się że nie. Przeżyłam wiele ciężkich chwil tutaj, ale im dalej tym lepiej. Mimo wszystko nigdy nie będę żałować wyjazdu do UK. Wiem, że dzięki temu będę silniejsza i moje przyszłe życie będzie łatwiejsze. Poznałam tu cudownych ludzi, nauczyłam się i poznałam wiele nowych rzeczy.”

Kwestia języka jest często największą obawą wśród studentów pierwszego roku:

„Jeśli chodzi o kwestie języka to było ciężko mimo tego, że umiałam angielski całkiem nieźle to stresik z mówieniem mam do dzisiaj czasami ale to zależy od osoby. Wiadomo że jest dużo lepiej i mówienie po angielsku jest codzienna normą ale czasami zdarza się, że po prostu jest ciężko mówić. Wtedy najczęściej mówimy, że dzisiaj nie mam dnia na mówienie po angielsku. W High Wycombe jest bardzo dużo Polaków. Mamy z 4 polskie sklepy nawet więc jak ktoś bardzo lubi polskie jedzenie to nie ma się o co martwić. Ja osobiście znam bardzo dużo Polaków z Bucksa”.

Oktawia, trzymamy za Ciebie kciuki by spełniły się wszystkie Twoje marzenie i by udało Ci się wyjechać na Igrzyska Olimpijskie jako fizjoterapeutka!
#studentinspirationproject #sport #sportstherapy #highwycombe #bucksnewuniversity #studentsunion #polishgirl #polishboy #triathlon #study #sport #studygram


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023