Pożyczka na start

 


PROFESSIONAL AND CAREER
DEVELOPMENT LOAN
POŻYCZKA NA START


Professional and Career Development Loans to pożyczki, które mają pomóc w pokryciu kosztów nauki, kursów, szkoleń i innych wydatków związanych z rozpoczęciem pracy po studiach. Są przeznaczone głównie dla studentów lub absolwentów studiów magisterskich.

Możesz pożyczyć od £300 do £10 000, ale musisz pamiętać, że o ten kredyt ubiegasz się w swoim banku, więc zawsze możesz spotkać się z odmową. Twoja sytuacja materialna i obecne dochody mają wpływ na przyznaną kwotę.


Kto może ubiegać się o Professional and Career Development Loan?

O pożyczkę możesz się ubiegać, jeśli:

 • ukończyłeś 18 lat
   
 • jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej
   
 • mieszkasz w UK od 3 lat
   
 • po studiach planujesz rozpocząć pracę w Wielkiej Brytanii, UE lub EOG
   
 • Twój kurs trwa max. 2 lata (lub 3 lata z rokiem praktyk)
   
 • Twój kurs pomaga Ci w rozwoju zawodowym (nie musi koniecznie prowadzić do zdobycia kwalifikacji)
   

Jakie koszty pokrywa ta pożyczka?

Pożyczka na rozwój zawodowy pokrywa:

 • do 80% czesnego lub całość, jeśli nie pracujesz
   
 • koszty związane z nauką (książki, pomoce naukowe, dojazdy, itd.)
   
 • koszty utrzymania (wydatki na jedzenie, ubrania, paliwo), pod warunkiem, że pracujesz max. 30 godzin tygodniowo
   

Jak wygląda spłata pożyczki?

W trakcie edukacji i do miesiąca po jej ukończeniu oprocentowanie pożyczki na rozwój zawodowy spłaca rząd. Miesiąc po ukończeniu kursu pożyczkę wraz z oprocentowaniem zaczynasz spłacać Ty.

Oprocentowanie zależy od banku, który udziela pożyczki.

Kredyt trzeba spłacić nawet, jeśli kurs czy szkolenie nie zostało ukończone.


Jak ubiegać się o pożyczkę na rozwój zawodowy?

Skontaktuj się z National Careers Service 0800 100 900, gdzie profesjonaliści powiedzą Ci, czy ta pożyczka, to najlepsze wyjście w Twojej sytuacji. Następnie poproszą Cię o Twój National Insurance Number oraz o szczegóły związane z kursem i Twoim wykształceniem. Później powiedzą, jaki formularz masz wypełnić i gdzie go złożyć.

O pożyczkę można się ubiegać 2 miesiące przed rozpoczęciem kursu. Wcześniejsza aplikacja (np. 3 miesiące wcześniej) może nie zostać rozpatrzona.


Więcej informacji:
https://www.gov.uk/career-development-loans
https://studentbursarysupport.education.gov.uk/OnlineApplication/Introduction.aspx?form=PCDLENQ


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023