Praca w Luton, Bedford i Cambridge

autor: Dominika Kalinowska, absolwentka Psychology na University of Bedfordshire i studentka studiów magisterskich Consumer Psychology na Anglia Ruskin University


Zarabianie w Anglii to nie tylko praca na zmywaku. To otwarcie się na nowe możliwości, kultury i wspinanie się po drabinie awansu.


Na poniższych przykładach zobaczycie propozycje prac, wynagrodzenie i wykaz obowiązków w danych pracach. Wszystkie przykłady zostały wzięte z mojego życia, w ciągu poprzednich 3 lat studiowania w UK w Luton i okolicach.


W Anglii można liczyć wynagrodzenie godzinne na 2 sposoby:

  • according to age (w zależności od wieku);
  • National Minimum Wage.

Niestety wiele firm wykorzystuje młodych ludzi 18+ do pracy, ponieważ zarabiają oni tylko 6.15 GB za godzinę. Oczywiście wiele firm wychodzi z tej formy wynagrodzeń, ale niestety moja pierwsza wypłata była liczona względem wieku, ale kafejka w której pracowałam dawała mi 6.30 GB na godzinę (czasem te kilka pików może robić różnice).


Tak wygląda na dzień dzisiejszy tabelka z wynagrodzeniami:

Year 25 and over 21 to 24 18 to 20 Under 18 Apprentice
April 2019 £8.21 £7.7 £6.15 £3.35 £3.90

Moje przykłady


Typ pracy / stanowisko Miasto Wynagrodzenie na godzinę Obowiązki Komentarz
Smaczek – Polski Sklep – Sprzedawca Luton £5.50 kasa, sprzedawanie, sprzątanie, wypełnianie regałów Miałam 18 lat, 3 lata temu były nieco mniejsze wynagrodzenia niż teraz.
Coffee House – Bedford – kafejka – barista Bedford £6.30 serwowanie kawy, jedzenia, sprzątanie, zamawianie stocku, zarządzanie kafejką Praca w kafejce to zawsze dobry wybór 😊 przyjemnie i kawę macie za darmo.
Wasabi – praca na lotnisku – sprzedawca Luton Airport £8.21 sprzedawanie, przygotowywanie jedzenia, serwowanie, kasa Prace na lotnisku mają stałe wynagrodzenie dla wszystkich zaczynających, jest możliwość awansu.
Clearing Operator na University of Bedfordshire Luton £9 odpowiadanie na telefony, rejestracja studentów przechodzących przez clearing Praca dla uni jest zawsze dobrze płatna. Można poznać dużo ludzi. 
Starbucks – praca w Student Union w BEDS Luton £8.21 robienie kawy, serwowanie, sprzedawanie Minimalna ale przynajmniej kawa za free.
Praca w Food Trucku na festiwalu Bedford £9 sprzedawanie, serwowanie jedzenia Ciężka i gorąca praca, ale da się zarobić szybko, plus być na festiwalach!
Conference Assistant w Cambridge University Press Cambridge £10 pomoc przy konferencjach, serwowanie cateringu, robienie kawy i serwowanie ciastek Płaca bardzo dobra, praca bardzo elastyczna.

W trakcie prac robiłam staż z Uniwersytetu (również płatny – 500f za 35 wyrobionych godzin).


Praca w UK to nie tylko zmywak! W trakcie mojej drogi poznałam wiele cudownych ludzi, ale także nauczyłam się wielu umiejętności jak na przykład latte art albo social media marketing! Dzięki temu poszłam na studia związane z marketingiem. Bez pracy w kafejce myślę, że moje życie wyglądałoby inaczej. Prace nie jest trudno znaleźć, ale trzeba chcieć.


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023