Praktyki dla inżynierów


autor: Mikołaj Sobański, student 1 roku University of South Wales


Cześć wszystkim! Mam na imię Mikołaj i studiuję w Walii na University of South Wales. Moim kierunkiem studiów jest inżynieria lotnicza, a dokładnie Aircraft Maintenance Engineering.


Bardzo często uniwersytety w UK chwalą się praktykami. Tutaj właśnie opiszę Wam z czym miałem okazję się ostatnio spotkać. Na pierwszym roku mamy zajęcia w praktyce raz na dwa tygodnie z elektryki oraz z materiałoznawstwa. O ile elektrykę można nazwać podstawową, tak materiały i kompozyty są dość skomplikowane i wymagające (zwłaszcza dokładności). W ostatnim tygodniu wykonywałem proste obwody – z opornikami, diodami oraz sprawdzałem prawo Ohma czy Kirchhoffa. W następnym tygodniu czekają mnie doświadczenia z ferromagnetykami. W tym roku mam też proste doświadczenia z fizyki takie jak badania oporów ruchu i drgania.To wszystko można nazwać podstawową fizyką z liceum, zadania są ściśle skupione na przystosowaniu do pracy w zawodzie inżyniera lotniczego. Najbardziej interesujące są dla mnie materiały. Są to zajęcia, na których poznajemy budowę poszczególnych elementów, ich zastosowanie. To tutaj zapoznaję się z tym z czego składa się samolot i jak przygotowywane są poszczególne części maszyn lotniczych.


W ostatnim tygodniu naszym zadaniem było przygotowanie kompozytu złożonego z włókna szklanego i specjalnego rodzaju kleju. Są to dość drogie i wymagające materiały. Oby dwa są używane do szybkich napraw przedstartowych samolotów i mają zastosowanie w lotnictwie ogólnym. Włókno szklane jest drażliwe dla dróg oddechowych i bardzo ostre, a klej zwany „resin” składa się z dwóch osobnych płynów: utwardzacza i bazy. Dla mnie było to pierwsze zetniecie się z profesjonalnym sprzętem, a także warsztatem. Wyjaśniane są nam też zasady panujące podczas napraw w rzeczywistości i otrzymujemy karty, które są pewnego rodzaju instrukcjami, które należy wypełniać bardzo dokładnie krok po kroku tzn. manual. Wykładowcy wyjaśniają także dlaczego np. nie można wziąć nożyczek bez pobrania numerka. Proces jest cały czas nadzorowany przez wykładowców, którzy chodzą po całym warsztacie, pomagają i udzielają dodatkowych rad.


Chociaż te zajęcia wydają się bardzo podstawowe, to są one dopiero wprowadzeniem. Mają one za zadanie przystosować nas krok po kroku do trudniejszych zadań. Już w tym roku będziemy budować generatory prądu indukcyjnego, a w następnym roku w grudniu dostaniemy już samolot do rozebrania i w ramach zaliczenia należy go zdiagnozować, naprawić i złożyć z powrotem. Podobnie w ramach zajęć z elektryki będziemy budować układy używane w awionice. Otrzymamy ramki z 50 oczami, a zadaniem jest podłączyć obwód tak, aby naciskając oczko na jednej ramce każda z nich reagowała tak samo.


Sam czekam na trudniejsze zadania, a połączenie teorii z praktyką bardzo pomaga zrozumienie przedmiotów.
Zachęcam Was do kontaktu ze mną, a także Teamem w sprawie szczegółów, ponieważ nie jestem w stanie opisać wszystkiego w jednym artykule. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące inżynierii/ lotnictwa lub campusów dzwońcie lub piszcie na adres: pomoc@studiawanglii.pl


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020