Praktyki dla inżynierów


autor: Mikołaj Sobański, student 1 roku University of South Wales


Cześć wszystkim! Mam na imię Mikołaj i studiuję w Walii na University of South Wales. Moim kierunkiem studiów jest inżynieria lotnicza, a dokładnie Aircraft Maintenance Engineering.


Bardzo często uniwersytety w UK chwalą się praktykami. Tutaj właśnie opiszę Wam z czym miałem okazję się ostatnio spotkać. Na pierwszym roku mamy zajęcia w praktyce raz na dwa tygodnie z elektryki oraz z materiałoznawstwa. O ile elektrykę można nazwać podstawową, tak materiały i kompozyty są dość skomplikowane i wymagające (zwłaszcza dokładności). W ostatnim tygodniu wykonywałem proste obwody – z opornikami, diodami oraz sprawdzałem prawo Ohma czy Kirchhoffa. W następnym tygodniu czekają mnie doświadczenia z ferromagnetykami. W tym roku mam też proste doświadczenia z fizyki takie jak badania oporów ruchu i drgania.To wszystko można nazwać podstawową fizyką z liceum, zadania są ściśle skupione na przystosowaniu do pracy w zawodzie inżyniera lotniczego. Najbardziej interesujące są dla mnie materiały. Są to zajęcia, na których poznajemy budowę poszczególnych elementów, ich zastosowanie. To tutaj zapoznaję się z tym z czego składa się samolot i jak przygotowywane są poszczególne części maszyn lotniczych.


W ostatnim tygodniu naszym zadaniem było przygotowanie kompozytu złożonego z włókna szklanego i specjalnego rodzaju kleju. Są to dość drogie i wymagające materiały. Oby dwa są używane do szybkich napraw przedstartowych samolotów i mają zastosowanie w lotnictwie ogólnym. Włókno szklane jest drażliwe dla dróg oddechowych i bardzo ostre, a klej zwany „resin” składa się z dwóch osobnych płynów: utwardzacza i bazy. Dla mnie było to pierwsze zetniecie się z profesjonalnym sprzętem, a także warsztatem. Wyjaśniane są nam też zasady panujące podczas napraw w rzeczywistości i otrzymujemy karty, które są pewnego rodzaju instrukcjami, które należy wypełniać bardzo dokładnie krok po kroku tzn. manual. Wykładowcy wyjaśniają także dlaczego np. nie można wziąć nożyczek bez pobrania numerka. Proces jest cały czas nadzorowany przez wykładowców, którzy chodzą po całym warsztacie, pomagają i udzielają dodatkowych rad.


Chociaż te zajęcia wydają się bardzo podstawowe, to są one dopiero wprowadzeniem. Mają one za zadanie przystosować nas krok po kroku do trudniejszych zadań. Już w tym roku będziemy budować generatory prądu indukcyjnego, a w następnym roku w grudniu dostaniemy już samolot do rozebrania i w ramach zaliczenia należy go zdiagnozować, naprawić i złożyć z powrotem. Podobnie w ramach zajęć z elektryki będziemy budować układy używane w awionice. Otrzymamy ramki z 50 oczami, a zadaniem jest podłączyć obwód tak, aby naciskając oczko na jednej ramce każda z nich reagowała tak samo.


Sam czekam na trudniejsze zadania, a połączenie teorii z praktyką bardzo pomaga zrozumienie przedmiotów.
Zachęcam Was do kontaktu ze mną, a także Teamem w sprawie szczegółów, ponieważ nie jestem w stanie opisać wszystkiego w jednym artykule. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące inżynierii/ lotnictwa lub campusów dzwońcie lub piszcie na adres: pomoc@studiawanglii.pl


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023