Ravensbourne University – opis campusu


Obiekty należące do uczelni zostały zaprojektowane i skonstruowane zgodnie ze standardami branżowymi. Nowoczesny budynek na otwartym planie motywuje do kreatywnej pracy, a Ravensbourne ma dostęp do jednego z najpotężniejszych łączy szerokopasmowych w Wielkiej Brytanii.


Biblioteka


Uniwersytet oferuje najwyższej klasy usługi biblioteczne, w których koncentruje się na tym, aby spełniać potrzeby każdego studenta. Zasoby biblioteki są ogromne – w formie drukowanej, online i multimedialnej – a personel pomaga w zdobyciu wszelkich umiejętności potrzebnych do niezależnego poruszania się po zasobach biblioteki.


Gdy tylko dołączysz do społeczności studentów Ravensbourne, Twoje konto biblioteczne zostanie utworzone – umożliwia ono wypożyczanie książek, płyt DVD oraz pozwala ono na dostęp do próbek materiałów i zasobów internetowych. Zanim zaczniesz korzystać z zasobów biblioteki, musisz przejsść krótkie wprowadzeniw, w którym zostaniesz poinstruowany jak znaleźć zarówno fizyczne, jak i internetowe zasoby w kolekcji. Dokumenty szkoleniowe i przewodniki zawierają informacje o materiałach, które są dla Ciebie istotne.


Zasoby online są dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, więc nie musisz być nawet fizycznie na kampusie, aby w pełni wykorzystać możliwości biblioteki.


Przestrzeń


W bibliotece znajdują się specjalnie wydzielone miejsca, które można zarezerwować do nauki grupowej, indywidualnej oraz spokojne miejsca do odpoczynku w jednej z dźwiękoszczelnych kabin.
Duża przestrzeń tuż za biblioteką to świetne miejsce na spotkania towarzyskie i zjedzenie obiadu lub kolacji. Jedynym warunkiem jest przyniesienie do biblioteki tylko napojów z przykrywką i zimnych przekąsek, co ma na celu ochronę zasobów i utrzymanie porządku.


W bibliotece znajduje się również kilka komputerów, które można wykorzystać do przeszukiwania kolekcji i drukowania materiałów.


Kolekcja


Kolekcja biblioteki zawiera:

  • Książki tematyczne
  • Literaturę piękną
  • Komiksy
  • Czasopisma i magazyny
  • DVD i małą kolekcję audiobooków

Bibliotekę materiałów – powstała z pomocą Material ConneXion, firmy handlowej działającej w 8 głównych miastach projektowych na świecie. Naukowcy z Material ConneXion wybierają innowacyjne materiały istotne dla kierunków Ravensbourne University, które są następnie dodawane do biblioteki, aby studenci i pracownicy mogli zapoznać się z ogromnymi możliwościami materiałów, przeglądając fizyczną kolekcję w poszukiwaniu inspiracji, pomysłów i zastosowań. Biblioteka zawiera 1500 próbek materiałów oraz interaktywną tabelę do dalszych badań i dostępu do bazy danych Material ConneXion.


Zbiory specjalne – w bibliotece Ravensbourne znajduje się również wybór zagadnień z zakresu Visionaire (jest to wysoce kolekcjonerska, wielkoformatowa, luksusowa publikacja poświęcona sztuce i modzie). To coś więcej niż tylko zwykłe książki, to specjalnie zlecone, wspólne projekty projektowe; to unikalne obiekty sztuki. Biblioteka posiada również niewielki zbiór książek Zines i Artist.


Kolekcje specjalne i prace studenckie są oznaczone jako pozycje dodatkowe i są dostępne do wglądu po konsultacji z bibliotekarzami.


Kit Store


Jako student potrzebujesz dostępu do najnowszego sprzętu, więc mając to na uwadze, Ravensbourse University oferuje możliwość wypożyczenia ponad 4000 różnych urządzeń, w tym aparatów fotograficznych, oświetlenia, mikrofonów, laptopów i wielu innych, z tzw. Kit Store (dawniej Central Loan Resource lub CLR).


„Bez Kit Store nie byłoby innego sposobu, aby wypróbować nowy, najwyższej klasy sprzęt do projektów.”
Zasoby sklepu są regularnie aktualizowane, aby odzwierciedlić szybko rozwijającą się technologię branżową i utrzymać studentów na szczycie. Nowy sprzęt obejmuje kamery Canon C300, Black Magic Cinema Camera, urządzenia Steadicam i kamery średnioformatowe Phase One.


Sprzęt


Oświetlenie | Aparaty fotograficzne/kamery – zasoby dostępne w Kit Store obejmują wysokiej jakości aparaty DSLR, z których korzystają zarówno studenci fotografii, jak i studenci kierunku związanego z filmami cyfrowymi. Obecnie oferowane modele to Canon 550D i Canon 600D. Oba są idealne do opcji „click & shoot” oraz do filmowania w ruchu. Kit Store posiada również szeroką gamę obiektywów, w tym obiektywy stałoogniskowe, zmiennoogniskowe i makro. Inne oferowane modele to bardzo popularny Canon 5D Mark II. Ponownie, jest to aparat o wysokiej rozdzielczości, który ma tryby faworyzujące ustawienia przysłony, czas otwarcia migawki oraz tryb programu, który pozwala jednocześnie zmieniać czas otwarcia migawki i wartość przysłony. Kolekcja obejmuje także Canona C300 do doskonałych zdjęć cyfrowych w ruchu. Canon C300 może rejestrować materiał z prędkością 24 klatek na sekundę i 60 klatek na sekundę. Ma on również uchwyt na górze, który świetnie nadaje się do robienia zdjęć pod niskim kątem.


Kit Store ma duży wybór sprzętu oświetleniowego i kamer, ale jest także bogatym źródłem urządzeń audio. Zasoby obejmują zarówno prosty, ale skuteczny Shure SM 58 (świetny mikrofon do przeprowadzania wywiadów), jak i droższy mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 193, idealny do uchwycenia autentycznego dźwięku. W kolekcji sklepu znajduje się również szeroka gama urządzeń rejestrujących. Należą do nich Zoom H4n i Edirol r9. Oba te urządzenia doskonale nadają się do nagrywania dźwięku i są łatwe w użyciu. Oba mają wbudowane mikrofony, a także wiele portów do podłączania mikrofonów zewnętrznych.


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023