Korzyści ze studiowania w sercu stolicy na London Met!


autor: Aleksandra Olszewska, absolwentka Architektury na London Metropolitan University, w trakcie kursu RIBA, przyszła studentka studiów magisterskich z Architektury


Kiedy dołączysz do społeczeństwa studenckiego na London Met, będziesz otoczony dużą liczbą uczniów o różnych doświadczeniach życiowych i pochodzących z różnych kultur.


Przebywanie w środowisku wielokulturowym naprawdę pomaga dostosować się, dopasować i zintegrować z życiem uniwersyteckim. Zaczynasz widzieć ludzi, którzy przechodzą przez to, co Ty też aktualnie doświadczasz, ludzi, którzy opuścili ojczyznę, teraz żyjący z dala od przyjaciół i rodziny. Razem zaczynacie czuć to samo i się w pewien sposób mentalnie integrować.


Ponadto, dużo nauczysz się o Londynie od brytyjskich studentów – dowiesz się nieco o angielskiej historii, ich slangu i nawykach. Odkrywanie świata i doświadczanie różnorodności kultur bez podróżowania to cała esencja studiów w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w Londynie. Próbujesz różnych rodzajów jedzenia i zagłębisz wiedzę na przykład o różnych kuchniach. Równie dobrze tez jesteś świadkiem, jak ludzie się modlą, wyznają różne przekonania i wiele różnych praktyk religijnych.


Poznasz historie o różnych osobach, które chodzą z Tobą na rok. Historie te mogą dotyczyć ich podróży, jakie odbyli, aby dostać się na uniwersytet. Na pewno też nie zabraknie ludzi, którzy nie rezygnują z edukacji, wychowując dzieci, bo w Wielkiej Brytanii jesteś otoczony częścią studentów, którzy ukończyli szkołę i przyszli prosto na uniwersytet, ale także dojrzałymi studentami, którzy postanowili poczekać do późniejszych lat, aby ponownie rozpocząć edukację.


Z kolei na kierunkach artystycznych, możesz tez spotkać osoby niepełnosprawne, ale również cierpiące na choroby psychicznie. Sztuka to idealny kierunek dla takich osób, aby wyrażać swój stan emocjonalny. Generalnie, otaczać Cię będą ludzie z wielką motywacją, ale znajda się też niektórzy bez motywacji. Jest bardzo różnorodnie na studiach w Anglii, a szczególnie dlatego, że ludzie nie idą na te studia z przymusu (tak jak w Polskim schemacie – studia są kolejnością liceum). Studia w Anglii to zazwyczaj pasja i oddanie swojego ducha dziedzinie, którą naprawdę się szanuje.


Odmienność studentów oraz przebywanie w tak tętniącym życiem otoczeniu pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie i nawiązać do różnych nawyków i kultur. Staniesz się bardziej tolerancyjny i integracyjny, a przede wszystkim bardziej otwarty.


A może nowe znajomości kultur zaskutkują tym, ze dodasz nowe miejsca do zobaczenia na swojej liście podróży? Masz gwarancję, ze spotkasz ludzi, którzy dadzą Ci właśnie taki powód do wsiadania do samolotu i wylot w niesamowita podróż!


Kolejną rzeczą, która naprawdę też trzeba wyszczególnić to pogodna postawa nauczycieli, która tez ułatwia funkcjonowanie w roli studenta na uniwersytecie! London Metropolitan University ma także nauczycieli z całego świata i to naprawdę pomaga uczniom w lepszej integracji i tworzeniu lepszych relacji między nauczycielami a uczniami. Studiowanie idzie Ci wtedy lepiej i osiągasz więcej. Tworzenie takich więzi jest bardzo ważne na uniwersytecie, ponieważ usuwa wszelkie bariery kulturowe między studentami a pracownikami. Ponadto, jesteś z nauczycielami na „Ty”, masz do nich respekt, ale też nie boisz się z nimi spędzać czasu i pytać o sprawy, które Cię nurtują.


Różnorodność kulturowa na London Metropolitan University daje studentom jeszcze większą wartość samego siebie, wiedząc, że zawsze będą się czuć uwzględnieni i że zawsze mogą znaleźć kogoś, kto ich zrozumie i wesprze.


London Met reprezentuje Londyn z różnorodnością ludzi, kultur i pochodzenia. To jest jak dom, ale taki z dala od domu dla jego studentów, którzy zbierają i przekazują część swojej historii innym ludziom!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023