Rodzaje studiów na Coventry University


Jakie campusy posiada Coventry University?


W zależności od rozparcelowania danych kierunków studiów możemy wyróżnić następujące campusy:


Coventry University – główny campus z przeróżnymi wydziałami (osobne budynki) w studenckim mieście Coventry.CU Coventry – kolejny campus w Coventry, znajdziesz tutaj przede wszystkim kierunki Foundation Year, Access to Higher Education lub Foundation Degree.Coventry University London – znajdziesz tutaj przede wszystkim kierunki biznesowe, campus ten mieści się w samym centrum Londynu co stwarza Ci wiele możliwości rozwoju zawodowego.CU London – campus Coventry w Londynie, jest to jedna z niewielu uczelni w Wielkiej Brytanii, która daje Ci możliwość studiowania wieczorami oraz w soboty od 9 do 18. Dodatkowo masz kilka możliwości rozpoczęcia studiów w ciągu roku: wrzesień, listopad, styczeń, luty/marzec, kwiecień, czerwiec.CU Scarborough –  campus Coventry w Scarborough, jeżeli chodzi o kierunki full-time zajęcia trwają około 18h w tygodniu i odbywają się w grupach 15- 30 studentów, jeżeli chodzi o part-time zajęcia odbywają się w jeden dzień w tygodniu od 9 do 17 lub od 18-22 dwa wieczory w tygodniu w poniedziałek i środę. Każdy kierunek part-time składa się z 3 modułów po 6 tygodni. W ciągu swoich studiów przejdziesz prze 12 modułów by uzyskać Bachelor’s Degree, 8 bloków na HND lub 4 bloki na HNC.Jakie rodzaje studiów i dyplomów możemy wyróżnić?


Foundation Year – tzw. rok zerowy dla osób, które nie spełniają wymagań na maturze, lub boją się o poziom swojego języka angielskiego. Po ukończeniu tego roku możesz aplikować na 1 rok na uniwersytecie na kierunkach Undergraduate. Podczas Foundation Year studiujesz głównie podstawy swojego docelowego kierunku oraz podszkalasz język angielski. Kończąc Foundation Year dostajesz Certificate of Higher Education (Cert.H.E./CertHE) i możesz zacząć 1 rok studiów.


Foundation Degree – pewnie dostrzegasz już różnicę nawet w samej nazwie, powyżej year – oznacza rok, w tym przypadku studia trwają 2 lata, po ukończeniu ich otrzymujesz Diploma of Higher Education (DipHE), by uzyskać dyplom ukończenia studiów undergraduate (studia I stopnia) musisz wybrać roczny kierunek Top-Up.


Undergraduate – 3 letnie studia I stopnia (odpowiednik studiów licencjackich w Polsce) po ukończeniu, których otrzymujesz tytuł Bachelor’s Degree.


Postgraduate – roczne lub dwuletnie (w zależności od kierunku) studia II stopnia (odpowiednik studiów magisterskich w Polsce) po ukończeniu, których otrzymujesz tytuł Master’s Degree. Możemy wyróżnić Master of Arts (MA) tytuł po studiach humanistycznych lub Master of Science (MSc) po studiach ścisłych, łączących kilka dziedzin nauki.


Integrated master’s degree – (MChem, MEng, MMath, MPharm, MPhys, MPsych, MSci, etc.) – trzyletnie studia licencjackie połączone z dodatkowym rokiem Master. W 2011 roku Instytucje Szkolnictwa Wyższego w UK zbadały, że aż 64% z kierunków oferowanych w połączeniu Integrated master’s degree pochodzą z dyscyplin STEM (Science, technology, engineering, and mathematics).


PhD – Doctorate, trzyletnie studia doktoranckie w Wielkiej Brytanii.


Jakie wymagania obowiązują na powyższe rodzaje studiów?


Foundation courses:

 • Średnia z matury na minimum 40% lub lepiej, 75% z matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym lub jeśli nie spełniasz wymogów z j. angielskiego IELST lub inny certyfikat językowy
  Wymagania na Clearing: średnia z matury na minimum 40%

Undergraduate courses:

 • Średnia 40% ze wszystkich zdawanych matur
 • Min. 55% z przynajmniej dwóch wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym (w tym z języka angielskiego) – jedno rozszerzenie musi być związane z kierunkiem, na który aplikujemy
  75% z angielskiego na poziomie rozszerzonym lub IELTS: min. 6.0 z całości, w tym min. 5.5 z każdej części
 • Jeżeli zdajesz maturę IB: minimum 28 punktów.
 • UWAGA! Wymagania IB na poszczególne kierunki:
 • Computer Science – minimum 31 punktów (wśród przedmiotów jeden z następujących musi być na HL: matematyka, fizyka, chemia, Design Technology lub IT)
 • Games Technology – minimum 29 punktów (wśród przedmiotów jeden z następujących musi być na HL: matematyka, fizyka lub IT)

Postgraduate courses:

 • Aplikacje są rozpatrywane indywidualnie.

PhD:

 • Aplikacje są rozpatrywane indywidualnie.
 • IELTS na minimum 7.0 z czego 6.5 z każdego komponentu

Jak zaaplikować na dany rodzaj studiów?


Foundation Year / Foundation Degree / Undegraduate courses – potrzebujesz list motywacyjny, który będzie zawierał od 3.000 do 4.000 znaków ze spacjami, referencje od nauczyciela / trenera / korepetytora / pracodawcy oraz aplikacja w UCAS. Przy rejestracji wpisz nasz buzzword: studyengland2020 pomożemy Ci w całym procesie rekrutacyjnym całkowicie za darmo.


Postgraduate courses – potrzebujesz list motywacyjny, który będzie zawierał od 3.000 do 4.000 znaków ze spacjami, 2 referencje w tym jedne muszą być od nauczyciela akademickiego, a także aplikację direct – napisz do nas, a poprowadzimy Cię step by step.


PhD – potrzebujesz transkrypt swojego dyplomu studiów magisterskich, certyfikat językowy IELTS na średnią 7.0, projekt cyklu innowacyjnych badań, które chcesz podjąć podczas trzyletnich studiów doktoranckich, list motywacyjny, 2 referencje akademickie, tłumaczenie suplementu dyplomu.


Jeżeli chcesz zaaplikować na Coventry University, zapraszam do kontaktu: daria@studiawanglii.pl

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023