Spełnij swoje marzenia – co warto robić w trakcie studiów w UK, żeby zyskać jak najwięcej


autor: Dominika Kalinowska, absolwentka Psychology na University of Bedfordshire i studentka studiów magisterskich Consumer Psychology na Anglia Ruskin University


Wyjechałeś za granicę w poszukiwaniu nowego i lepszego życia. Super! Gratuluję! Ale jak wykorzystać tę szansę jak najlepiej? Z mojego doświadczenia wiem, że najważniejszym krokiem jest otwarcie się na nowe możliwości. Brzmi to jak coś oczywistego, ale niestety dla wielu ludzi taki nie jest. Co oznacza otwarcie się? To znaczy, że nie zamykasz się w swoim świecie biologii (jeśli poszedłeś na biologię) albo tylko w kierunku psychologii (jeśli wybrałeś psychologię).


Bycie otwartym to, poza konkretnym planem na przyszłość, do którego dążysz, otwarcie na nowe kursy, pracę, ludzi z innego środowiska… to jeżdżenie na warsztaty lub wykłady, które zupełnie nie są związane z Twoim kierunkiem. Dlaczego? Ponieważ dopiero wtedy poznajesz inne perspektywy, innych ludzi i inne problemy.


Pomijając tę kwestię, istotne jest też wykorzystywanie wszystkich możliwości, które oferuje uniwersytet. Korzystanie z personalnego tutora (minimum raz w miesiącu), korzystanie z dofinansowań, chodzenie na wykłady dodatkowe (guest speakers), udzielanie się w Student Union, bycie w jakimś society albo w zarządzie studenckim. Uczelnie oferują także wyjazdy w ramach Erasmus+ lub innych programów, które są generalnie łatwe do zrealizowania, jak i również wycieczki zagraniczne oraz lokalne. Cokolwiek, co da Ci dodatkowy bonus do CV, jak i również personalnie wzbogaci Cię od środka. Wszystko to jest za darmo (prócz wycieczek), więc nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów!

Po prostu bądź aktywny i wykorzystaj swój potencjał do maksimum.


W jednym z moich filmików (filmik po angielsku) opowiadam o tym, jak się wyróżnić. Być może tam znajdziesz coś godnego uwagi i przemyślenia? Zapraszam do oglądania.

Dominika Kalinowska


  • Wolontariat/Staż/Placement

Nie traktuj tych zajęć jako „wyzysku”. Spójrz na nie pod kątem swojego CV. Pracując nad projektami, które są zbieżne z Twoim doświadczeniem, zyskujesz wiedzę i kolejne kontakty.

Zdobyte na praktykach lub w czasie wolontariatu doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wolontariaty w Anglii są bardzo oblegane i pracodawcy często pytają czy udzielałeś się w jakimś charity i byłoby wstyd powiedzieć, że nie zrobiłeś NIC prócz studiowania przez 3 lata… Więc zdobądź dodatkowe doświadczenie, to nie jest takie trudne. Godzina w tygodniu wystarczy!


Prócz tego, uczęszczaj na networkingowe spotkania, rozmawiaj z ludźmi i wymieniaj się z nimi kontaktami. Poznawaj różne osoby ze swojej branży. Pomoże Ci to w trakcie szukania pracy, stażu lub nowych kontaktów potrzebnych w danym czasie. Znajomości to klucz.


W razie pytań, możesz znaleźć mnie na instagramie: madame_dominika albo na Facebooku: Dominika Kalinowska


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno skontaktują Cię ze mną.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023