Wolontariat za granicą – Projects Abroad


WOLONTARIAT ZA GRANICĄ


WOLONTARIAT – bardzo ważny dodatek do Twojego podania na studia w Anglii!  Będąc w pierwszej czy drugiej klasie liceum zastanów się nad zrobieniem wolontariatu za granicą. Studiujesz już w Polsce? Też go zrób!  Później składając podanie na studia w UK będziesz mógł/a dodać go do listu motywacyjnego „Personal Statement”. Uczelnie bardzo przychylnie oceniają taką dodatkową aktywność, ponieważ pokazuje ona Twoje ambicje, zaangażowanie i sprawia, że jesteś dużo atrakcyjniejszym kandydatem/tką na studia od osoby, która w takim wolontariacie udziału nie brała.


Gdzie szukać wolontariatów?
Polecam Ci sprawdzenie jednej z największych organizacji wolontariatów międzynarodowych na świecie  (z biurem we Wrocławiu)
ProjectsAbroad, która oferuje bardzo ciekawe programy w 28 krajach!


Dostępne programy wolontariatu za granicą

  • W wieku 16-19 lat możesz wziąć udział w 2 lub 3-tygodniowych programach młodzieżowych w określonych terminach.
  • Jeśli ukończyłeś/aś 17 lat możesz wziąć udział w projektach w tzw. formule otwartej (bardziej elastyczne terminy i czas trwania programu)

Wyjeżdżając na wolontariat z ProjectsAbroad otrzymasz całkowite wsparcie przed wyjazdem i w trakcie pobytu. Organizacja zadba o Twoje kwestie logistyczne, zagwarantuje wyżywienie i zakwaterowanie, a także zapewni Ci ubezpieczenie zdrowotne.


Poznaj historie innych wolontariuszy z Polski!

Sprawdź wywiady z wolontariuszami, którzy już wyjechali na programy z  ProjectsAbroad>


Dlaczego warto wyjechać na wolontariat za granicą?

  • Satysfakcja z pomagania innym, która jest korzyścią samą w sobie, ale też powodem do dumy.
  • Udział w wolontariacie to lepsza rekomendacja niż nawet najwyższe oceny na świadectwie maturalnym. Od bycia dobrym uczniem, ważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020