Wolontariaty na London Metropolitan University


autor: Aleksandra Olszewska, absolwentka Architektury na London Metropolitan University, w trakcie kursu RIBA, przyszła studentka studiów magisterskich z Architektury


Sports Science Therapy to świetny początek kariery w branży sportowej. Można uzyskać cenne umiejętności biznesowe i organizacyjne, które można wykorzystać w wielu zawodach po studiach i w życiu codziennym, ale nie tylko! Poznajcie historie studentów, którzy nadali temu kierunkowi nowy wymiar!


Dwóch absolwentów Sports Science Therapy (Will Coghlan, Francesco Recchia) wraz z jedną obecną polską studentką Sports Therapy i Dance (Angelika) na London Metropolitan University uruchomili akcję, która miała na celu uzyskać fundusze, które pomogą im osiągnąć obrany cel, jakim jest wzięcie udziału w wolontariacie. Ich celem była pomoc uchodźcom z greckiej wyspy Lesbos.


Trójka dobroczyńców udała się na Lesbos w czerwcu tego roku, aby zgłosić się na ochotników do Medical Volunteers International, którzy współpracują z ośrodkiem kultury „One Happy Family” w celu opieki nad lokalną społecznością uchodźców.


Organizacja charytatywno-humanitarna Medical Volunteers International po raz pierwszy włączyła do udziału w misjach terapeutów sportowych. Ich pomoc polegała na udzielaniu wsparcia terapeutycznego lokalnym uchodźcom z obozów  Morii i Kara Tepe. Może to nie brzmieć zachęcająco dla przeciętnego Europejczyka bowiem taka misja może nieść ze sobą jakiegoś rodzaju niebezpieczeństwo. Jednakże wolontariusze obrali w życiu inne priorytety, za prym określili sobie pomoc ludzkości niezależnie od rasy, kultury i religii – jesteśmy bowiem po prostu ludźmi.Misja studentów z London Metropolitan University była finansowana z ich własnych oszczędności i obejmowała głównie koszta związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Aby początkowo zebrać te fundusze trójka wolontariuszy polegała głównie na zewnętrznym wsparciu finansowym. Bardzo chcieli zapewnić niezbędne leczenie i rozwinąć tę długoterminową pomoc charytatywną. Celem projektu było zapewnienie regularnej opieki medycznej tam, gdzie zwykle nie jest ona dostępna. Organizacja charytatywna leczy około 600 pacjentów miesięcznie na greckiej wyspie Lesbos. Większość pacjentów to rodowici mieszkańcy Afryki i Afganistanu.  Terapeuci mieli do czynienia z wieloma wyzwaniami, poczynając od ostrej terapii urazowej wynikającej z operacji, do przewlekłego bólu nóg i pleców wynikającego z warunków podróży i życia, a także wielu problemów kulturowych, które mogą mieć wpływ na terapię. Trójka dzielnych studentów uruchomiła trzy strony zbierania funduszy, jedną dla Angeliki, drugą dla Francesco, a ostatnią dla Will.Jak widać, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Studenci byli głównymi dowodzącymi własnej misji i pomogli ludziom, którzy niestety z powodu sytuacji panującej w ich krajach nie mogli sobie na nią wcześniej pozwolić. 


Dla wielu osób wolontariat zagraniczny zapewnia niezapomniane wrażenia. Cokolwiek zrobiłeś wcześniej, szansa na podróż i pracę w zupełnie innym środowisku może zmienić życie.


London Metropolitan University wspiera swoich studentów dając możliwość przełożenia daty realizacji programu kierunku studiów po to by chętni wolontariusze mogli nieść dobro, pomagając ludziom, którzy nie mogą sobie na to sami pozwolić. Pasja to jedno, a inspiracja to drugie pojecie. Studia w Anglii jak widzicie przekładają się na ludzkie, realne historie, których bohaterowie stają się autorytetami. Czyniąc dobro, budujemy pokój na Ziemi i łamiemy wszelkiego rodzaju stereotypy.


London Metropolitan University wspiera wolontariaty oraz zachęca studentów do możliwości udzielania pomocy potrzebującym za granicą. Wolontariaty dotyczą także pracy w domu dziecka, domu starości, ochrony środowiska, szczerzenia kultury i sztuk wśród osób, które nie mają do niej dostępu.Uniwersytet zapewni Ci możliwość działalności w ramach wolontariatu, co otworzy Ci drzwi nie tylko do szerzenia szeroko rozumianej pomocy ale również da Ci możliwość podróży i poznawania interesujących ludzi. 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023