Studia medyczne w UK

Medycyna jest bardzo popularnym kierunkiem zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Proces aplikacji w UK różni się od naszego. Termin składania podań upływa już 15 października, czyli niemal rok przed rozpoczęciem studiów. Do aplikacji potrzebny jest Personal Statement, Referencje i IELTS. Do tego na większości uczelni wymagany jest UKCATUK Clinical Aptitude Test. Jest to egzamin wstępny, który składa się z pięciu części:

  • Verbal Reasoning
  • Quantitative reasoning
  • Abstract reasoning
  • Decision Analysis
  • Situational Judgement

UKCAT można zdawać w Polsce, w Warszawie. Więcej informacji o UKCAT: https://www.ukcat.ac.uk/


Studia medyczne w Wielkiej Brytanii trwają od 4 – 6 lat. Jeśli chce się otrzymać licencję i pracować w zawodzie, należy iść następnie na tzw. Foundation Programme, który trwa 2 lata. Już po pierwszym roku tego programu dostaje się uprawnienia do wykonywania zawodu. Po ukończeniu Foundation Programme są dwie możliwości rozwoju:

  • General Practice Vocational Training Programme – trwa trzy lata i przygotowuje do pracy jako lekarz pierwszego kontaktu.
  • Other Speciality – robienie specjalizacji, które trwa od 5 – 8 lat i przygotowuje do pracy w konkretnej dziedzinie medycyny

Na studia medyczne przysługuje pożyczka, ale jest ona przyznawana na max. 4 lata, więc trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Uczelnie oraz NHS (National Health Service) oferują stypendia, które pomagają pokryć koszt studiów.


Kierunki takie jak położnictwo, pielęgniarstwo czy ratownictwo medyczne wyglądają już zupełnie inaczej niż medycyna. Trwają krócej (zazwyczaj standardowo 3 lata), nie wymagają egzaminów wstępnych, a terminy aplikacji są do 15 stycznia, kolejny do 30 czerwca.

    


Oto kierunki, które można studiować na naszych uczelniach partnerskich:

University of Sunderland

Adult Nursing Practice

https://www.sunderland.ac.uk/study/health-nursing-clinical-sciences/undergraduate-adult-nursing-practice/ 

University of South Wales

Bachelor of Nursing (Hons)(Child Health) 

http://courses.southwales.ac.uk/courses/30-bachelor-of-nursing-hons-child-health/

Bachelor of Nursing (Hons)(Learning Disabilities) 

http://courses.southwales.ac.uk/courses/31-bachelor-of-nursing-hons-learning-disabilities/ 

Bachelor of Nursing (Hons)(Mental Health) 

http://courses.southwales.ac.uk/courses/32-bachelor-of-nursing-hons-mental-health/ 

Specialist Community Public Health Nursing (School Nursing) 

http://courses.southwales.ac.uk/courses/bsc-hons-specialist-community-public-health-nursing-school-nursing/

Specialist Community Public Health Nursing (Health Visiting) 

http://courses.southwales.ac.uk/courses/bsc-hons-specialist-community-public-health-nursing-health-visiting/

Bachelor of Midwifery 
http://courses.southwales.ac.uk/courses/33-bachelor-of-midwifery-hons-registered-midwife/

Coventry University

Children and Young People’s Nursing 

http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2017-18/hls-nhs/children-and-young-peoples-nursing-bsc-hons/

Adult Nursing
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2017-18/hls-nhs/adult-nursing-bsc-hons/

Learning Disabilities Nursing 
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2017-18/hls-nhs/learning-disabilities-nursing-bsc-hons/ 

Midwifery
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2017-18/hls-nhs/midwifery-bsc-hons/

University of Bedfordshire

Nursing with Registered Nurse Adult 

https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/nursing-with-registered-nurse-adult

Nursing with Registered Nurse: Mental Health 

https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/nursing-with-registered-nurse-mental-health 

Midwifery: Registered Midwife 

https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/midwifery-registered-midwife

Paramedic Science 

https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/paramedic-science

Buckinghamshire New University

Nursing (Adult) with NMC Registration 

https://bucks.ac.uk/courses/undergraduate/school-of-pre-qualifying-nursing-and-v-h-c/nursing-adult-with-nmc-registration-ft-1718

Nursing (Children’s) with NMC Registration 

https://bucks.ac.uk/courses/undergraduate/school-of-pre-qualifying-nursing-and-v-h-c/nursing-childrens-with-nmc-registration-ft-1718

Specialist Community Public Health Nursing 

https://bucks.ac.uk/courses/professional/Specialist-Community-Public-Health-Nursing-ft

 


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023