Jakie są koszty utrzymania na studiach w Anglii i Walii.

Wiadomo, że wyjazd na studia to super sprawa, nowe znajomości, podróże…Kiedy zaczęłam myśleć o studiach w UK pierwsze co przyszło mi do głowy, czy dam radę pracować? Utrzymać się sama? Ta kwestia nie dawała mi spokoju przez bardzo długi czas…
Odpowiedź jest prosta, DASZ RADĘ!! Wszystko jest możliwe!

Kiedy przyjechałam na studia  w University of South Wales do Cardiff 1,5 roku temu pierwsza sprawa jaką chciałam załatwić, praca. Udało mi się ją znaleźć po tygodniu szukania, dla mnie nie liczyło się jaką pracę będę wykonywać, więc zaczęłam pracować w hotelu jako housekeeping. Pamiętajcie żadna praca nie hańbi a usamodzielnienie się na studiach, w innym kraju? WSPANIAŁE UCZUCIE!

W wakacje zmieniłam pracę, uwierzyłam w siebie i zaczęłam mierzyć wyżej! Aktualnie pracuję w kawiarence z Bubble Tea w centrum Cardiff. Pracuję około 25h tygodniowo. Zarabiam 750 funtów miesięcznie. Wydaje łącznie z kosztami wynajmu mieszkania i rachunkami: 550.
Za zarobione samodzielnie pieniądze jestem w stanie wyżyć na naprawdę fajnym poziomie. Jestem w stanie odłożyć miesięcznie trochę pieniędzy, które przeznaczam na podróże! Teraz planuję wycieczkę do Disneylandu w Paryżu!!

Pracuję w super teamie, nie mam problemu z grafikiem moich godzin, pracodawca idzie mi na rękę! 🙂 Dotyczy to wszystkich pracowników-studentów. Wymieniamy się dyżurami jeżeli komuś coś wypadnie. Jest to bardzo elastyczny system pracy. Może wszystko ustawić aby pasowało ze studiami i sprawami prywatnymi. Jako studenci w Wielkiej Brytanii jesteśmy zwolnieni z podatków. Dotyczy to także wynajmu mieszkań. Dlatego naprawdę stać Ciebie aby się utrzymać samodzielnie w UK. Yes you can! 🙂


Pamiętacie live, który zrobiłam z Kubą jakiś czas temu? Możecie go zobaczyć na zdjęciu, pracujemy razem! Poznaliśmy się na grupce Studia w Anglii – Studenci na długo przed naszym wyjazdem na studia!

STUDIA I PRACA W UK? USAMODZIELNIENIE SIĘ? SATYSFAKCJA Z SAMEGO SIEBIE?
YES YOU CAN!!!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023