Uniwersytet na poziomie?


autor: Mikołaj Sobański, student 1 roku University of South Wales


Wyjeżdżając do Walii miałem problem ze sprawdzeniem poziomu mojego uniwersytetu. Jeszcze otrzymując oferty na UCAS nie wiedziałem, która uczelnia zaoferuje mi lepsze warunki, lepszą edukację. Niestety nie znajdziecie czegoś takiego jak „Perspektywy”, ale można znaleźć ogromną ilość rankingów, rekomendacji, „approvals”, opinii uczniów, wymagań wstępnych. Wszystko to daje jakiś obraz kierunku i jego poziomu, ale w sumie jak się w tym połapać? Muszę przyznać, że dla mnie było to ciężkie, wręcz nie osiągalne. Plus każdy ranking to pewnego rodzaju statystyka, a jak każdy wie – nie zawsze należy im ufać. Zatem jak szukać ale przede wszystkim czego szukać?


Gdybym miał cofnąć się w czasie zacząłbym nie od rankingów, a od sprawdzenia możliwości uniwersytetu tzn.:


  • jeśli udajecie się na studia np. medyczne poszukajcie, czy uniwersytet prowadzi „research programs”. Są to projekty, które bardzo rozwijają, a także wzbogacają Wasze doświadczenie;

  • jeśli myślicie o studiach ścisłych proponuję skupić się na „facilities”, czyli udogodnieniach oferowanych przez uczelnię. Czy są: tunele aerodynamiczne/ laboratoria/ pracownie techniczne?

Takie informacje są na stronach uniwersytetów. Da wam to ogromne porównanie i sami sprawdzicie, czego możecie oczekiwać podczas studiów i z czym się zetkniecie. Drugą rzeczą, na którą zwróciłbym swoją uwagę są akredytacje. Im ich więcej tym lepiej, ponieważ świadczy to o tym jakie organizacje wspierają Wasz kierunek i dają Wam dodatkowe możliwości. Przykładowo, moje studia mają akredytację CAA (Civil Aviation Authority), dzięki temu mam prawie bezpośredni kontakt z Aerospace Industry.


Pozostaje kwestia rankingów… Moim zdaniem jest to temat rzeka. Każdy ranking będzie bazowany na innych statystykach i innych danych. Jeżeli bardzo zależy Wam na statystykach, wtedy jedyne co polecam to wejście na stronę National Student Survey. Tam znajdziecie dane z ostatnich dwóch lat.


Osobnym tematem jest „TEF”. Jest to informacja, która znajdziecie na UCAS jak i na stronie uczelni. To też jest pewnego rodzaju ranking, ale nie bazuje on na jednym roku. Przyznawany jest za nauczanie, pomoc od nauczycieli oraz zadowolenie studentów. Jest to niesamowite wyróżnienie dla danego wydziału a także potwierdza bardzo wysoki poziom wykładania Waszego kierunku. Gwarantuję, że każdy kierunek, który posiada to odznaczenie będzie się tym chwalił na stronie.


Nie chciałbym jednak, aby Wasza decyzja bazowała głównie na tych danych. Kiedy ja podejmowałem decyzję o studiach moim priorytetem było znalezienie tego, co najbardziej odpowiada moim zainteresowaniom i temu, co chcę robić w przyszłości. Na stronie www.studiawanglii.pl znajdziecie bardzo dobre opisy, które ułatwią Wam znalezienie tego, czego szukacie. Zachęcam Was do przeprowadzenia dokładnego researchu wśród oferowanych kierunków, bardzo dokładnego czytania przeprowadzanych modułów, ponieważ możecie dzięki temu znaleźć coś co interesuje Was bardziej, a będzie kierunkiem pochodnym, od tego, na który się nastawialiście początkowo.


Podsumowując, sprawdzajcie własne kierunki, a nie całe uniwersytety. Patrzcie na możliwości, które Wam dają. Szukajcie akredytacji, instytucji, które współpracują z uczelnią. Myślę, że da wam to bardzo dobry obraz! Pamiętajcie, że w razie wątpliwości możecie kontaktować się z naszym Teamem. Sam z chęcią odpowiem Wam na dodatkowe pytania dotyczące inżynierii na USW i samego campusu w Treforest. Kontaktujcie się z naszym Teamem, a oni przekierują Was do odpowiednich studentów, którzy odpowiedzą na wszelkie trapiące Was pytania! Z tej samej pomocy ja korzystałem rok temu i byłem z niej bardzo zadowolony.


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023