Buckinghamshire New University (B94) – Animation and Visual Effects (W990)

Caleb

Buckinghamshire New University (B94) – Animation and Visual Effects (W990)


Przedstawiamy Wam sprawozdanie ze studiów Caleba, bardzo sympatycznego studenta Buckinghamshire New University, studiującego kierunek Animation and Visual Effects. Przeczytanie tego tekstu polecamy wszystkim przyszłym studentom bez względu na zainteresowania. Caleb dzieli się również swoimi wrażeniami i doświadczeniami z pierwszego roku studiów w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo możemy podziwiać kilka prac, które stworzył i dołączył do publikacji.


Dzień dobry

Chcę bardzo Państwu podziękować za pomoc w dostaniu się na studia. Dzięki wam moje życie zmieniło się kompletnie. Oczywiście na lepsze. Poznałem wiele wspaniałych osób i nareszcie czuje się szczęśliwy. Ten kierunek to był najlepszy wybór w moim życiu. Jedyną rzeczą która mi się nie podoba to to, że wakacje trwają aż 4 miesiące. Po prostu uwielbiam moją szkolę. Spędzam tam czas nawet poza zajęciami i robię to z przyjemnością.

Na początku roku miałem trochę trudności z językiem i z odnalezieniem się w obcym kraju, jednak z perspektywy czasu widzę, że zrobiłem ogromny postęp. Teraz rozumiem wszystko i mogę powiedzieć wszystko co chcę. Po polsku nie mowie już prawie wcale. Jeżeli chodzi o naukę to początek roku był bardzo lekki i prawdziwe wyzwania zaczęły się wiosną. Na początku miałem zajęcia tylko 3 razy w tygodniu i dodatkowo life drawing dla chętnych. Polega to na tym, że rysujemy modela zaczynając od 30 sekund kończąc na 10 minutach. W drugim semestrze doszedł kolejny dzień w tygodniu i więcej godzin w ciągu dnia. Było to dosyć trudne dlatego, że musieliśmy pracować w rożnych od siebie programach. Przed zaczęciem studiów nie miałem z nimi styczności, dlatego musiałem uczyć się ich od 0. Zaleta tego, że byłem zmuszony włożyć w to dużo wysiłku jest taka, że teraz mogę używać ich bez większych trudności. Cały czas pracuje nad filmem który zacząłem. Przyznaję, że nie zdawałem sobie sprawy jak trudne jest zrobienie kilkuminutowej animacji. Jednak chcę być w przyszłości reżyserem i nawet jeżeli nie uda mi się skończyć pracy nad tym projektem będzie to cenna lekcja. Fajną rzeczą było również to, że przyjechał story board artist, który pracuje dla Nickelodeon. Co prawda zajęcia były dla drugiego i trzeciego roku, jednak udało mi się przyjść na jedną lekcję i było to wspaniałe doświadczenie. Story board to jakby plan całej animacji. Zawiera najważniejsze pozy bohaterów i opis tego co dzieje się w kadrze, na przykład ile będzie trwało dane ujęcie. Uwielbiam rysować story boardy, ale niestety w tym roku nie miałem zbyt dużo zajęć związanych z tym tematem.

Kolejną wspaniałą osobą, którą poznałem w tym roku jest Sydney Padua. Uczyła mnie i moją klasę animacji. Jest autorką komiksu „Thrilling adventures of Loverance and Babbage” , pracowała również nad remake Jungle book i obecnie pracuje nad remake Lion king. Niestety nie bedzie uczyła już w przyszłym roku. W czerwcu byliśmy na wycieczce do Framestore. Jest to jedno z największych na świecie studiów zajmujących się tworzeniem efektów specjalnych i animacji do filmów takich jak Avengers. Co prawda była to krótka prezentacja i omówienie tego, czym się zajmują i nie zobaczyliśmy większej części budynku, jednak sam fakt bycia w takim miejscu jest super.

Jeżeli chodzi o największe trudności, to w moim przypadku jest to komunikacja. Nie chodzi tutaj o rozumienie języka, a raczej o to, że interpretuję niektóre rzeczy w inny sposób jeżeli coś jest powiedziane ogólnie. Z tym problemem zmagam się od zawsze, jednak uniwersytet był i jest bardzo pomocny. Mam spotkania z mentorem raz w tygodniu i polega to na tym, że mówię o swoich trudnościach i mój mentor pomaga mi w ich rozwiązaniu. Nie zawsze jest to możliwe, ale nawet rozmowa jest czasami pomocna. Moi wykładowcy wiedzą o moim problemie z komunikacją i zawsze mogę zadawać pytania dopóki rozumiem daną rzecz.

W szkole są różne kluby i społeczności takie jak boks, taniec, cosplay, jednak nie dołączyłem do żadnej z nich w minionym roku dlatego, że animacja zafascynowała mnie tak bardzo, że cały swój czas poświęcałem i poświęcam na jej zgłębianiu. W ciągu roku były tez spotkania z różnymi osobami, które pracują w animation and game industry. Zaliczyłem wszystkie przedmioty oprócz jednego. Niestety właśnie przez to, że źle zrozumiałem co jest ode mnie wymagane. Jestem w trakcie robienia referal work i mam nadzieję, że tym razem uda mi się zdać. Byłem dosyć smutny, bo myślałem, że nie zaliczę roku, ale nawet jeżeli nie uda mi się kolejny raz to i tak przechodzę na drugi rok, jednak będę musiał chodzić dodatkowo na ten przedmiot.

W kolejnym roku wybieram w czym chce się specjalizować. Do wyboru jest animation path, czyli skupiam się głównie na animacji, do tego story board i digital tools, czyli używanie programów do edytowania i rigging (tworzenie postaci, która może być użyta przez animatora). Druga opcja jest visual effects path. To raczej dla osób lubiących techniczne i ścisłe rzeczy. Głównie pracuje się w programie do tworzenia symulacji, np. destrukcji eksplozji ognia albo wody (przedmiot którego nie zaliczyłem) nie ma tu za dużo miejsca na kreatywność, więc nie lubię zbytnio tego programu. Drugą rzeczą jest 3D modeling, czyli po prostu modelowanie obiektów i postaci. Polecam ten uniwersytet naprawdę każdemu. Każdy może się tu czuć doceniony i ważny.

W przeszłości zawsze było mi trudno znaleźć kontakt z osobami z mojej klasy i bylem raczej odrzucony. Byłem przekonany, że to normalne i teraz wiem jak bardzo się myliłem. Normalną rzeczą jest to, że każdy wspiera się nawzajem i nikogo nie wyśmiewa. Nareszcie mam znajomych a nawet przyjaciół i akceptują mnie w pełni jaki jestem. Jest to dla mnie nowe doświadczenie i nigdy nie poznałbym czym jest prawdziwe szczęście gdyby nie Wasza pomoc. Nie jestem najlepszy w utrzymywaniu kontaktu jednak nigdy nie zapomnę co dla mnie zrobiliście i często myślę o tym, jak bardzo jestem za to wdzięczny. Dziękuję.

Załączam kilka moich prac

Caleb

 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023