Droga Grafika

Graphic Design (BA) na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii


Projektanci graficzni tworzą swoje inspiracje w reklamach, broszurach i innych materiałach do komunikacji marketingowej. Niektórzy graficy pracują dla wyspecjalizowanych firm projektując w ramach zespołowego teamu, podczas gdy inni robią to na własny rachunek, pracując niezależnie (freelacerzy).

Projektanci pracujący w drukarniach lub w programach projektowych używają złożonych narzędzi graficznych do manipulowania tekstami, obrazami, animacjami i kolorami. Większość grafików pracuje w pełnym wymiarze czasu, aby dotrzymać terminów. Samozatrudnieni graficy muszą być elastyczni, ponieważ klienci czasami chchą spotykać się w godzinach wieczornych i weekendowych. Podobnie jak w wielu branżach, obsługa klienta i jego zadowolenie są kluczem do sukcesu. Dodatkowo, projektant graficzny musi dostarczać usługi rynkowe i rozwijać prężnie bazę klientów.

Chociaż wiele prac graficznych jest wykonywanych na komputerze, może to być również praca multimedialna lub przy wykorzystaniu grafiki warsztatowej lub wszelako artystycznie ukierunkowanej. Projekty mogą wymagać optymalizacji pod kątem oglądania na wielu platformach cyfrowych, w tym przeglądarkach internetowych, tabletach i telefonach komórkowych, który jest najszybciej rozwijającym się sektorem w tej dziedzinie. Oprócz opanowania ogólnych umiejętności projektanci mogą specjalizować się w konkretnym obszarze graficznym. Bardziej popularne specjalności to: typografia, publikowanie desktopow (pulpitów), branding i reklama (druk, sieć, transmisja), Email Blast, Newsletter, projekt interfejsu lub user experience, projektowanie stron WWW, opakowania produktów, okładki książek, projektowanie logo, drukowanie etc.

Był czas, kiedy grafik mógł zostać zatrudniony wyłącznie na podstawie swojego kreatywnego portfolio. Dziś jednak większość pracodawców poszukuje projektantów z bardziej kompletnym i dobrze dobranym wykształceniem – takim, jakiego może zapewnić tylko dyplom ukończenia studiów wyższych. W niektórych przypadkach może być wystarczające świadectwo w dziedzinie lub dyplom ukończenia studiów wyższych, ale początkujący projektanci mają większe szanse na uzyskanie dobrej pracy dopiero po zdobyciu tytułu licencjata. Opcje szkoleniowe obejmują szerokie gamy uczelni publicznych, małych prywatnych uczelni, prestiżowych instytutów sztuki. Zajęcia obejmują szeroki zakres przedmiotów, takich jak sztuka studyjna, zasady projektowania, grafika reklamowa, projektowanie stron internetowych, reklama i technologia komputerowa związana z grafiką. Zajęcia z marketingu i biznesu mogą być również częścią programu nauczania, ponieważ projektanci muszą być w stanie opracować i złożyć profesjonalne oferty pracy oraz skutecznie sprzedać się potencjalnym klientom. Niezależnie od wybranego przez nich stopnia, projektanci grafiki powinni szukać akredytowanego programu z renomowanej szkoły.

Jeżeli zastanawiasz się nad Graphic Design, Animation, Illustration lub na innym kierunku związanym z projektowaniem graficzno-komputerowym to w UK istnieją dwa świetne uniwersytety pod względem nauczania artystycznego. Capusy wyposażon sąe w najnowszy sprzęt, nauczyciele są z zawodu grafikami i specjalistami graficznymi i nauczają nawet po godzinach, by moc sie wyszkolić w najbardziej profesjonalny sposób – wytlumaczą, pokażą i upewnią się że na pewno rozumiesz.

Studia licencjackie na kierunku grafika zazwyczaj trwają cztery lata i składają się z 120-180 godzin (max. 15 h tygodniowo) zajęć, które są podzielone na kształcenie ogólne, podstawowe studia w zakresie projektowania graficznego i zajęcia dodatkowe.

Coventry University posiada jednen z najlepszych kursów graficznych w Wielkiej Brytanii. Kurs przygotuje na karierę w projektowaniu graficznym wymagającym inteligencji, wyobraźni i mnóstwa oryginalności. Pojawi się wyzwanie, aby zaproponować kreatywne rozwiązania do angażowania, instruowania i rozrywki dla wszystkich typów odbiorców, w zależności od branży i briefu, fachowo dostosowując projekty do pełnego zakresu drukowania i multimediów. Innowacyjne podejście kursu pomogło jednemu absolwentowi uzyskać nominację do nagrody Akademii w 2014 r. Za „Najlepsze efekty wizualne” w hollywoodzkim przeboju „Iron Man 3”!

Projektowanie graficzne na London Metropolitan University (The Cass) to dostarczanie wizualnej i empirycznej formy myśleniu koncepcyjnemu – chodzi o tworzenie struktury i zaskoczenie poprzez innowacje i komunikację. Kurs zachęca nie tylko do znajdowania rozwiązań, ale także do szukania problemów. Ten kierunek projektowania graficznego pozwala badać, kwestionować współczesną rolę projektowania graficznego, łącząc się z szerokimi zagadnieniami społecznymi i nowymi pomysłami, aby rozwinąć swój głos jako projektant graficzny i rozpocząć udaną karierę w dziedzinie projektowania.

Będziesz uczyć się również poprzez mieszankę praktyki i uczenia się opartego na teorii. Zajęcia obejmują wykłady, seminaria, warsztaty, indywidualne samouczki, samodzielne studia i projekty. Pracownicy dydaktyczni i profesjonaliści przyjezdni zapewnią uczestnikom kursy z branży, a także będą wspierać Cię w przyszłych wyborach. Świetnym wyborem będzie również Ravensbourne University, gdzie kierunek trwa 3 lata.

Nie wszystkie programy studiów w zakresie projektowania graficznego wymagają staży, ale są takie, które oferują uczniom wyjątkową okazję do zdobycia praktycznego doświadczenia, stworzenia profesjonalnych relacji w środowisku projektantów i wykonania pracy odpowiedniej do prezentacji w swoim portfolio lub projekcie „książki”.

Projektanci graficzni mogą rozwinąć swoje umiejętności, kreatywność i głęboką znajomość dziedziny poprzez dodanie dyplomu ukończenia studiów lub świadectwa ukończenia szkoły wyższej. Istnieją programy studiów magisterskich stworzone specjalnie dla projektantów chcących awansować w studiach teoretycznych lub skoncentrować ich pracę na studiach magisterskich.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze tego typu kierunku studiów napisz do Aleksandry Olszewskiej – naszej ambasadorki i absolwentki Architecture (BA) na London Metropolitan University. Ola pomoże Ci w przygotowaniu portfolio a także bez obaw możesz zadawać jej wiele pytań dotyczących Grafiki – posiada dyplom szkoły średniej w Graphic Design i tez interesowała się tym kierunkiem studiów.

ola.londonmet@studiujewanglii.pl

Powodzenia!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023