Jaki bank na początek? Revolut!

Nadużywam trochę określenia nazywając Revolut bankiem. Jest to bank internetowy oferujący usługi podobne to standardowego konta bankowego, więcej opowiem w następnych akapitach. Na końcu artykułu załączę dla Was specjalną ofertę na otwarcie nowego konta, więc czytajcie do końca!


1. Dlaczego Revolut a nie Barclays, HSBC etc.?


Z jednego powodu – zero biurokracji. W Revolucie założenie konta jest bajecznie proste i co najważniejsze – darmowe. Aby otworzyć rachunek wystarczy potwierdzić Waszą tożsamość skanem dowodu osobistego. I tyle. Bez dowodów na pracę, na mieszkanie, na nie wiadomo co! To jest zawsze problem na początku życia w Anglii. Żeby pracować, trzeba mieć konto bankowe. Ale żeby mieć konto bankowe trzeba albo pracować, albo mieć już jakieś rachunki – które trudno mieć bez konta bankowego. Taki ewenement. Revolut pod tym względem deklasuje konkurencję, ponieważ Wasze konto po zweryfikowaniu dostaje przypisany brytyjski numer rachunku, który możecie na spokojnie podać u Waszego pierwszego pracodawcy. Duży plus – Revolut możecie założyć jeszcze będąc w Polsce, co biorąc pod uwagę ilość rzeczy, które trzeba załatwić na miejscu, daję trochę spokoju umysłowi!


2. Czy Revolut może mi zastąpić tradycyjny bank?


I… tak i nie. Mam znajomych, którzy mają tylko konto w Revolucie natomiast sam osobiście polecam otworzyć konto w tradycyjnym banku jak już dostaniecie pierwsze rachunki czy potwierdzenie od pracodawcy. Dlaczego?
Revolut choć jest usługą wspaniałą, nie może w pewnym stopniu (np. bezpieczeństwa) dorównać bankom, które na rynku są od ponad 300 lat. Dlatego dla zdrowego balansu warto z czasem założyć konto w Barclays lub HSBC i tam przechowywać Waszą pensję a z Revoluta korzystać jak z wirtualnego kantora, dokładnie jak robię to ja.


3. Revolut jako wirtualny kantor.


Tak jest, na rynku nie spotkacie usługi tak taniej w przewalutowaniu jak Revolut. Ja korzystam z tej opcji dosłownie CAŁY czas. Korzystając ze złotówek w UK, nie chcę płacić żadnych niepotrzebnych opłat. Revolut oferuje wirtualny portfel, w którym możecie trzymać oszczędności w wielu walutach, w tym oczywiście w funtach i złotówkach. Ja korzystam z niego w ten sposób:


1. Doładowuję Revolut złotówkami za pomocą Apple Pay.
2. Wymieniam w aplikacji złotówki na funty dosłownie dwoma kliknięciami, po kursie międzynarodowym nieobciążanym żadnymi dodatkowymi opłatami.
3. Wysyłam funty na moje brytyjskie konto HSBC.


To tyle. Proces jest oczywiście również odwrotny, ponieważ Revolut oferuje również polski rachunek, z którego możecie wysłać bezpłatnie przelew na Wasze normalne polskie konto bankowe.


Ja bez Revoluta nie wyobrażam sobie ani wyjazdów do Polski ani na wakacje za granicę. Lecąc ostatnio do Hiszpanii Revolut zaoferował mi wymianę £100 na €120 podczas gdy bankomat na lotnisku oferował mi bodajże tylko €80! Różnica jest ogromna i nie muszę Wam tłumaczyć chyba więcej, dlaczego z Revoluta opłaca się korzystać. Oszczędzacie naprawdę fajne pieniądze.


Specjalna oferta na otwarcie konta


Mam dla was specjalną ofertę, dzięki której po zweryfikowaniu waszego profilu otrzymacie darmową kartę Revolut, którą możecie dodać do Apple Pay oraz Google Pay a ponadto dostaniecie darmowe 20 zł. Bez haczyków, tylko korzyść. Normalnie karta jest odpłatna bodajże £10 i oczywiście nie otrzymujecie dodatkowych środków za założenie konta. Aby skorzystać z oferty kliknijcie w poniższy link:


DARMOWA KARTA REVOLUT ORAZ 20 ZŁ


autor: Hubert Wolfram – student drugiego roku Computer Systems Engineering na Middlesex University

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020