Poznaj historię absolwentki DMU – nagradzanej projektantki mody Hilary Radley

Absolwentka DMU, Hilary Radley, odważna i charakterystyczna stylistyka, zdobyła tytuł „Królowej płaszcza” w latach 90.


Została nazwana Projektantką Dekady w latach 90. przez Elle Canada, trzykrotnie otrzymała nagrodę Woolmark Design Excellence Award i otrzymała tytuł Najlepszego Projektanta i Najlepszego Projektanta Odzieży Wierzchniej podczas Fashion Export Awards w 2004 roku.Hilary na Leicester Polytechnic, obecnie DMU, w 1967 r:


„Gdy miałam 16 lat rozpoczęłam naukę w Sheffield Art School. Niestety na pierwszym roku moja matka zachorowała na raka i zmarła, pozostawiając moją starszą siostrę i siebie bez rodziców. Musiałem natychmiast wkroczyć w świat dorosłości. Byłam zła na świat za to, że straciłam wspaniałą matkę. Uprzejmość mojej siostry i jej męża oraz różnych mentorów pomogła mi rozpocząć naukę w Leicester Polytechnic. W tym czasie miejsce to uważane było za wiodący college włókienniczy i modowy w Wielkiej Brytanii oraz cieszył się światową renomą w branży dziewiarskiej.
To tam w ciągu trzech lat nauczyłam się wszystkich podstaw projektowania tkanin, dzianin i projektowania mody.”„W tym czasie należałam do związku studenckiego, który zapewniał nam wiele radości. Pamiętam, jak widziałem Jimiego Hendrixa i Rolling Stonesów oraz spotkałem wielu zagranicznych studentów. Nie zdawałem sobie sprawy, że przypadkowe spotkanie z jednym z nich, Michaelem Shainhouse, zmieni moje życie.”


„Po studiach pracowałem w dziale kostiumów telewizji Yorkshire. Skończyłam rok nauczania w małym college’u artystycznym. Kilka lat po szkole spotkałam na ulicy Michaela Shainhouse’a, odwiedzającego z Toronto. Poszliśmy na drinka, a ten zaoferował mi pracę projektanta w Kanadzie. Zawsze chciałam zwiedzać świat, więc trzy miesiące później wylądowałam w Montrealu. Następnie wsiadłam do autobusu do Toronto. Zaczęłam pracę, znalazłam mieszkanie, współlokatorów, zaprzyjaźniłam się, podróżowałam po Kanadzie. Następnie dostałam ofertę pracy od menedżera firmy w Nowym Jorku, która dotyczyła podróży na Daleki Wschód. Podróżowałam do Japonii, Korei, Tajwanu i Hongkongu, projektując dzianiny, negocjując ceny kontraktów i kupując tekstylia. W latach 70. kupujących kobiety na Dalekim Wschodzie było niewiele. To był bardzo ekscytujący czas, który ugruntował moją życiową miłość do podróży.”„Następnie przyjęłam propozycję stworzenia kolekcji dzianin pod własnym nazwiskiem. Wtedy naprawdę zaczęłam traktować to poważnie. Nauczyłam się dyscypliny i pasji do projektowania. Zaprojektowałam płaszcze, dla przyjaciela, z którym pracowałam na Wschodzie. Był wnukiem założyciela najstarszej firmy płaszczowej w Kanadzie. Okazało się to prawdziwym wyzwaniem i zupełnie innym niż projektowanie dzianin, ale to wszystko miało sens: płaszcze w Kanadzie!”„W cudownej fabryce Shiffa na Bellechasse poznałam wszystkie procesy związane z tworzeniem tkanego płaszcza. Okazało się to bardzo ekscytujące. Wkrótce powstała etykieta „HR for Shiff”. W tym czasie urodził się mój syn, który zainspirował mój najlepszy projekt: „Happy Coats”. Następnie rozpoczęłam współpracę z Utex, odnoszącego największe sukcesy producenta drugiej generacji, który natychmiast udzielił mi licencję na markę Hilary Radley na płaszcze. Otworzyliśmy salony w Kanadzie i na Seventh Avenue w Nowym Jorku; a moje płaszcze stały się bestsellerami w Saks, Bloomingdale’s, Neiman Marcus, Nordstrom’s, Holt Renfrew the Bay i wielu innych. Przez ostatnie dwadzieścia lat miałam także licencje na optykę i torebki.”71-letnia Hilary sprzedała niedawno swój biznes i mieszka z mężem Jean, prawnikiem, w Kanadzie. Ma jednego dorosłego syna Zac, inżyniera oprogramowania na zachodnim wybrzeżu, który nazywa „najlepszym projektem, jaki kiedykolwiek stworzyłem”.Hilary spędza czas z rodziną i przyjaciółmi między swoimi domami w Kanadzie, Vermont i Nowym Jorku, gdzie prowadzi działalność charytatywną, gra w tenisa, narty, ogrody i maluje.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023