Praca na studiach w Anglii? YES YOU CAN :)

Dla wielu z Was życie studenta może kojarzyć się ze stosem książek porozrzucanych po pokoju, niezliczoną ilością notatek czy ciągłym brakiem długopisów 🙂
Rzeczywistość na studiach w Anglii jest jednak inna i choć studia wymagają od nas zaangażowania w projektach to wymagają także dobrego zarządzania czasem. Czasem studiowania i  czasem w pracy. Zajęcia wykonywane podczas studiów zazwyczaj nie należą do tych, których życzą nam najbliżsi podczas składania życzeń urodzinowych, niemniej jednak mają swoje wartości, które mogą się okazać użyteczne w przyszłości.

Dzisiaj opowiem Wam na swoim przykładzie, w jakich miejscach pracowałem, jakie są wady i zalety takich placówek, oraz co najbardziej sobie cenie wykonując najprostsze, najbardziej dostępne zawody dla studentów.

Po przyjeździe do Anglii i zapoznaniu się z możliwościami, dostępną ilością czasu i własnymi przemyśleniami, wiele osób decyduje się na prace w barach lub restauracjach. Jest to chyba najbardziej popularna możliwość zarabiania pieniędzy w trakcie studiów. Tego rodzaju prace są szeroko dostępne, szczególnie w okresie wakacyjnym. Największą zaletą pracy w barze czy restauracji, jest nieustający kontakt z ludźmi, którzy zarówno jak irytujący potrafią być, tak również niespodziewanie mogą umilić Wasz dzień i poprawić humor, na przykład wysokim napiwkiem 😊. Esencją tego jest jednak nie tyle banknot, co rozmowa. Jeśli również lubicie poznawać nowych ludzi i ciekawi Was inna kultura tego świata, to w takim miejscu na pewno się odnajdziecie.

Osobiście pracuje w barze, jest to moja 4 tego typu praca podczas dwurocznego pobytu w Anglii. Pracowałem również w kawiarni, przy roznoszeniu towaru w magazynie, jako animator dla dzieci czy pomoc przy przeprowadzkach. Do największych zalet tych wszystkich prac, zaliczę na pewno poznawanie nowych ludzi z całego świata, czego studiując w Polsce nie doświadczycie. Jeśli chodzi o wady to myślę, że największą jest zmęczenie tematem i ambicja pracy w środowisku, którym jesteśmy zainteresowani, ale na to podobno przychodzi czas po studiach 😉.

Jeśli chodzi o umiejętności typowo praktyczne, takich niestety za wiele się nie nauczymy. Nalewanie dwóch piw w tym samym czasie czy noszenie 20 szklanek naraz, chociaż wyglądać może i efektywnie, niekoniecznie przyda się w życiu. No może nie licząc imprez, na których możecie zaimponować znajomym (śmiech). Warto jednać zerknąć na temat z drugiej strony i przeanalizować go jeszcze raz. Próżno szukać bardziej praktycznej umiejętności niż komunikacja werbalna, a tej macie każdego dnia pod dostatkiem. Jeśli chcecie podszkolić swój angielski, to moim zdaniem jest to najlepsza i jednocześnie najszybsza droga.

Oczywiście ofert prac jest wiele w różnorodnych dziedzinach, dlatego jeśli nie czujesz się komfortowo w towarzystwie, nie ma czym się przejmować. Istnieje wiele dostępnych prac, gdzie przez większość czasu przebywasz sam ze sobą. Pisałem o tym kilka miesięcy temu, lecz warto jeszcze raz wspomnieć, że najefektywniejszym sposobem na uzyskanie zatrudnienia, jest zapytanie o nie. Wystarczy wydrukować kilka CV, pochodzić i popytać – sukces gwarantowany! Pożyteczne jest również rozsyłanie elektronicznych kopii CV poprzez stronę Indeed.com Z własnego doświadczenia wiem, że można uzyskać tam wiele odpowiedzi z zainteresowaniem o Waszą osobę. Pamiętajcie, że możliwości jest wiele, i jeśli tylko ma się trochę chęci to można, bo pracować każdy może!


Oskar Daniel – 2 rok Football Business and Media UCFB Wembley
nie samą pracą student żyje! Work hard -play hard 🙂

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020