Psychologia Konsumencka – warto?


autor: Dominika Kalinowska, absolwentka Psychology na University of Bedfordshire i studentka studiów magisterskich Consumer Psychology na Anglia Ruskin University


Dlaczego kupujesz napój jednej marki zamiast innego? Jeśli jesteś psychologiem konsumenckim, prawdopodobnie próbujesz odpowiedzieć na takie pytania dotyczące kupujących i ich wyborów.
Jedna z lepszych definicji tłumaczy, że „psychologia konsumencka to badanie, dlaczego ludzie kupują rzeczy”. Psychologowie starają się znaleźć podstawowe procesy poznawcze, które wyjaśniają wybory nabywców i ich reakcje na wpływ marketingu, a także zewnętrzne bodźce, które przekonują ludzi do zakupu niektórych produktów. Kierownicy ds. marketingu bardzo chętnie poznają wyniki badań z psychologii konsumentów, ponieważ odkrycia te mogą pomóc im dowiedzieć się, jak sprzedać produkt.


Ludzie są motywowani do kupowania dóbr z wielu powodów. Po pierwsze, motywujemy się potrzebami biologicznymi (Teoria Maslowa). Na przykład zakup żywności i wody w końcu zaspokaja popędy biologiczne, których nie możemy zignorować. Inne powody wywodzą się z naszego środowiska, ludzi, którymi się otaczamy, rodziny, wpływu mediów, społeczeństwa, polityki, jedzenia, które jemy i wielu, wielu innych powodów, które psychologowie konsumenccy próbują zrozumieć i dogłębnie przeanalizować.


Co robi psycholog konsumencki?

Ta dziedzina psychologii obejmuje głównie badanie zachowań konsumentów oraz tego, co wpływa na ich zakupy. Badania można prowadzić na kilka różnych sposobów, na przykład poprzez grupy fokusowe i ankiety. Niektórzy psychologowie konsumenccy mogą nawet obserwować klientów, gdy są w sklepie. Wyniki badań są często zestawiane w formie raportu.


Dlaczego wybrałam Anglia Ruskin University w Cambride?

Wydział Nauki i Inżynierii (tam, gdzie kierunek Consumer Psychology jest wykładany) jest jednym z największych pośród czterech wydziałów na Uniwersytecie Anglia Ruskin. Przy okazji, jest to jeden z nielicznych uniwersytetów w UK, który oferuje taki kurs!
Dzięki temu kursowi zyskasz teorię i praktyczne umiejętności potrzebne do uzyskania tytułu psychologa konsumenckiego.
Przy okazji, kurs jest akredytowany, więc masz pewność, że Twoje pieniądze nie pójdą na marne.


Pod tym linkiem znajdziesz informacje na temat mojego kierunku, sprawdź go – może akurat to będzie coś, co Ci się spodoba: https://aru.ac.uk/study/postgraduate/consumer-psychology

Ten Master Course możesz studiować na full-time lub part-time:

Full-time: September start 12 months; January start 15 months
Part-time: September start 2 years; January start 2.5 years

Teaching times (part-time)
Trimester 1: Fridays 1pm-5pm
Trimester 2: Fridays 1pm-4pm (teaching will extend to Fridays 1pm-6pm in Trimester 2 if required)


Podsumowanie

Jeśli nie wiesz, co dokładnie chcesz robić życiu, polecam zrobić ten test osobowości: https://www.16personalities.com/

Dobrze wybrać studia drugiego stopnia, które są związane z Twoją pasją, jak i również takie, jakie pasują do Twojej osobowości. Jeśli czujesz, że psychologia konsumencka będzie dla Ciebie odpowiednia, upewnij się, że Twoja osobowość do tego zawodu pasuje – wtedy osiągniesz większy sukces, zajdziesz dalej i będziesz szczęśliwszy!

Życzę Ci tego!


W razie pytań, możesz znaleźć mnie na instagramie: madame_dominika albo na Facebooku: Dominika Kalinowska


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno skontaktują Cię ze mną.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023