Jak wygląda typowy dzień studenta w UK?


autor: Dominika Kalinowska, absolwentka Psychology na University of Bedfordshire i studentka studiów magisterskich Consumer Psychology na Anglia Ruskin University 

Dominika student ambasador


Po kolei…

Jest Piątek, mój Uni day (jedyny dzień w tygodniu, gdyż jestem na magisterce). Zajęcia zaczynają się o 10am, więc zwykle wstaję ok 8.30am. Wstaję, myję zęby i schodzę do kuchni.

Zaczynam od gorącej wody, szybkiego śniadania i przeglądu porannych wiadomości. Nie ma nic gorszego niż próba przeżycia pierwszych kilku godzin po wstaniu na pusty żołądek i nie – chipsy z automatu w bibliotece kampusu nie liczą się jako śniadanie. Ubieram się, nakładam make-up i wychodzę. Studiuję w Cambridge, więc wszędzie dojeżdżam rowerem. Nawet śnieg mnie nie powstrzyma!


Jeśli mieszkasz na terenie kampusu, możesz spokojnie zadowolić się dłuższą poranną rutyną, ponieważ dosłownie widzisz budynek, w którym odbywają się wykłady (miałam tak jak mieszkałam w Luton i chodziłam na University of Bedfordshire).

Jeśli zdarzy Ci się mieszkać poza kampusem, będziesz musiał znaleźć najbliższy przystanek autobusowy i czekać w milczeniu z innymi studentami. Jak już wspomniałam, ja nie czekam na busa, wybieram rower.


Od teraz Twój dzień będzie wyglądać tak:

1) Jesteś zmuszony zabić jakoś czas na kampusie, ponieważ masz cztero-, pięciogodzinną przerwę między swoimi zajęciami. W takim przypadku zrelaksuj się! Zjedz coś, ciesz się dobrą książką, upewnij się, że masz wszystko przygotowane na następną lekcję.

2) Wszystko zostało zgniecione w chaotyczny blok zajęć. W takim przypadku należy zjeść coś bezpośrednio przed zajęciami i od razu po nich nic tak nie zabija koncentracji jak głód.

3) Twój dzień jest przepełniony, ale każde zajęcia są oddzielone od następnych o godzinę przerwy. To prawdopodobnie najgorszy dzień, ponieważ ciągle przechodzisz ze stanu aktywnego do stanu nieaktywnego. Sposoby radzenia sobie z tego rodzaju harmonogramem dnia są podobne do tych w scenariuszu pierwszym.


W moim przypadku mam zajęcia od 10am- 4pm z jedną przerwą na lunch o 1pm-2pm. Mało czasu, bo zwykle stoi się w kolejce po jedzenie w kawiarence 30min, ale jakoś daję radę. Pamiętaj, żeby na uczelnię zabrać ze sobą butelki z wodą lub herbatą! Stay Hydrated.


Dzień na uczelni się skończył, co teraz? Cóż, większość towarzystw uniwersyteckich organizuje spotkania wieczorem, aby uniknąć kolizji z lekcjami. Grupy te mogą być świetnym sposobem na relaks, szczególnie po intensywnym dniu akademickim.

Ja zwykle wracam do domu po zajęciach, gdyż często są intensywne i jedyne czego pragnę to ciepłe łóżko i gorąca czekolada… Ale czasem zdarza mi się chodzić na dodatkowe zajęcia albo spotkania societies po uczelni, więc urozmaicam sobie plan.


Pracuję 3-4 dni w tygodniu

więc czekam na piątek jak na zbawienie, bo wiem że w sobotę nie muszę nic robić (staram się przeznaczyć jeden dzień w tygodniu na nicnierobienie 🙂
Wieczorem lubię czytać artykuły, które mam zadane na następny tydzień przy chillowej muzyce. Tu macie linka, może akurat ktoś to polubi do nauki.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023