Ravensbourne University – możliwość współpracy z największymi markami świata


Studenci Ravensbourne University mają możliwość zdobywania doświadczenia i pokazywania swoich talentów podczas licznych projektów z zewnętrznymi firmami. Jedna z takich opcji dotyczy studentów, którzy jako swoją ścieżkę kariery wybrali kierunek związany z modą.W ramach stałej współpracy z marką Wrangler, studenci trzeciego roku kierunku BA (Hons) Fashion zostali zaproszeni przez amerykańskiego producenta dżinsów do zaprojektowania kolekcji odzieży outdoorowej do nowej serii All Terrain Gear (ATG).


Nowa kolekcja opiera się na tradycji i dziedzictwie Wranglera i jest skierowana do tych, którzy potrzebują trwałego ubrania i sprzętu outdoorowego przeznaczonego do wielu rodzajów aktywności, od turystyki pieszej po kolarstwo górskie i kajakarstwo. Studenci zostali poproszeni o zaprojektowanie dziesięcioelementowej garderoby kapsułowej męskiej lub damskiej (garderoba kapsułowa to zestaw outfitów zbudowany z małej liczny elementów) opartej głównie na dżinsie.


Zdobywczyni pierwszego miejsca została nagrodzona za współczesną ekspresję, którą wniosła do tradycyjnie użytkowej estetyki, która charakteryzuje odzież outdoorową. Bazując na modzie włoskiej (skąd pochodzi) oraz doświadczeniu, które wyniosła ze stażu w paryskim Givenchy, laureatka pierwszego miejsca wprowadziła nowe podejście do otworów wentylacyjnych. Za swoje projekty otrzymała nagrodę w wysokości £1500.
Zdobywca drugiego miejsca został nagrodzony za techniki szycia ręcznego wykorzystane do oryginalnego wykończenia ubrań. Laureat trzeciego miejsca zestawił połysk jedwabno-dżinsowej tkaniny hybrydowej z dobrze widoczną lamówką, aby nadać odzieży charakterystyczny miejski wygląd. Oboje otrzymali po £1000.
Komentując swój sukces, zdobywczyni pierwszego miejsca powiedziała: „Praca z firmą Wrangler była ekscytującym wyzwaniem. Zadanie było bardzo stymulujące, wymagało połączenia funkcjonalności i wszechstronności zrównoważonych z designem i autentycznością marki.”.


Steve Zades, wiceprezes ds. Innowacji w Kantoor Brands, powiedział: „Współpracujemy z wiodącymi uniwersytetami na całym świecie, aby zachęcać młode talenty i pomagać im w kreowaniu nowych pomysłów. Mówi się, że materiałoznawstwo jest ogromnym źródłem inspiracji, co wskazuje, że możemy spodziewać się dużych zmian w ubraniach dżinsowych w nadchodzącej dekadzie.”.


Praca z marką rozpoznawaną na całym świecie dała studentom nie tylko możliwość otrzymania nagrody pieniężnej, ale także zdobycia ogromnego doświadczenia, jakim bez wątpienia jest zaprojektowanie ubrań dla konkretnej firmy oraz zapoznania się z każdym etapem tworzenia kolekcji tematycznej.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020