Jagoda – MA Translation

#16 Dzisiaj przedstawiamy Wam Jagodę, absolwentkę jednego z liceum w Bydgoszczy a także absolwentkę studiów magisterskich na kierunku Translation na London Metropolitan University. Tradycyjnie jak przystało na nasz cykl #studentinspirationproject padło pytanie skad sie wzial u niej pomysł studiów magisterskich w Anglii?

“Moja koleżanka zajmowała się (i nadal się zajmuje – polecam!) pomocą w aplikowaniu na studia w Anglii. Tak naprawdę, gdyby nie ona, coś takiego pewnie nawet nie przeszłoby mi przez myśl, z góry zakładałabym, że to niewykonalne. Zawsze uwielbiałam uczyć się angielskiego i fascynowała mnie Wielka Brytania. Mimo tego, że byłam bardzo zadowolona ze swoich studiów licencjackich, chciałam jakiejś zmiany i przede wszystkim marzyłam, żeby studiować tłumaczenia. Doszłam też do wniosku, że łatwiej będzie mi się samodzielnie utrzymać studiując dziennie i pracując w Anglii niż w Polsce, w innym mieście niż dotychczas.

Ten przerażający wyjazd był dla mnie spełnieniem marzeń.”

Następnie zapytałam Jagodę jak ocenia system szkolnictwa wyższego PL vs. UK?

“Jestem zadowolona zarówno z licencjatu i magisterki. Na pewno uczelnie w Anglii są dużo lepiej wyposażone, ze względu na to, że za studia się płaci. Kawiarnie, np. Costa, bar/pub i siłownia na terenie kampusu zdecydowanie miały swoje zalety. Wydaje mi się też, że w Wielkiej Brytanii jest nastawienie, że kończąc dany kierunek będzie się pracowało w zawodzie, a mam czasem wrażenie, że w Polsce jest trochę inaczej. Poza tym w Anglii jest większy nacisk na samodzielną pracę i wiedza jest sprawdzana raczej w postaci prac zaliczeniowych, a nie testów, co może wielu osobom bardzo się podobać. Jeśli chodzi o sam poziom nauczania, według mnie polskie i angielskie uczelnie mogą śmiało ze sobą konkurować.

Wróciłam do Polski i pracuję w jednej z największych firm tłumaczeniowych na świecie.

Okazało się, że to, czego uczyłam się na magisterce (nawet to, co niekoniecznie lubiłam) bardzo przydało mi się podczas rozmowy o pracę i do tej pory przydaje mi się każdego dnia. Podczas studiów uczyliśmy się także obsługi jednego z najpopularniejszych narzędzi tłumaczeniowych, którego teraz codziennie używam w pracy.”

Zapytałam Jagodę jak wygladala u niej kwestia pracy, finansow i czy dała rade byc samodzielna finansowo. “Utrzymywałam się sama. Zajęcia miałam 3 razy w tygodniu i w wolnym czasie pracowałam jako kelnerka. Nie ukrywam, że na początek potrzebne są dość spore oszczędności, chociażby na opłacenie czynszu i depozytu, ale później jest już w porządku. Ja musiałam pożyczyć pieniądze przed wyjazdem, ale szybko udało mi się je oddać i wystarczało mi na czynsz, jedzenie, inne konieczne opłaty i różne „zachcianki”. Jagoda opowiedziała nam również jak wygladała u niej kwestia zamieszkania. “Wynajmowałam pokój w 6-osobowym mieszkaniu. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat akademików. Mogę jedynie powiedzieć, że nie polecam szukania zakwaterowania przez agencje, bo sama tak zrobiłam i żałowałam. Mieszkałam w malutkim pokoju, za który płaciłam duże pieniądze i często ciężko było się z agencją dogadać, kiedy np. coś się w mieszkaniu zepsuło. Współlokatorzy wyprowadzali się, a nowi wprowadzali dość często, co nie bardzo mi odpowiadało (podczas 1,5 roku mieszkało ze mną około 15 różnych osób!). Gdybym znowu miała wyjechać, pewnie szukałabym mniejszego mieszkania wynajmowanego od prywatnego landlorda.” Rada od Jagody dla wszystkich osób, które nadal wahaja się co do wyjazdu: “Nie dajcie sobie wmówić, że coś, co sobie wymarzyliście się nie uda.”
Na sam koniec zapytałam Jagody czy podczas jej akademickiej przygody wydarzylo sie cos wartego opowiedzenia?

“Zwiedziłam kilka miejsc w Wielkiej Brytanii – byłam w Brighton, Whitstable, Stratford-Upon-Avon, w Walii, na Zamku Windsor, spędziłam czas w Winter Wonderland, odwiedziłam kilka muzeów, wiele atrakcji turystycznych i miejsc w Londynie. Zobaczyłam fantastyczny musical „Król Lew” i byłam na koncercie Harry’ego Stylesa. Najfajniejsze było to, że wszystko było w zasięgu ręki. Do tej pory ciężko mi uwierzyć, że mieszkałam w Londynie.”

Jagoda, jesteś dowodem na to, że studia moga otworzyć przed absolwentem niesamowite możliwości rozwoju. Cały Team Studia w Anglii życzy Ci samych sukcesów osobistych i zawodowych!

Zobacz dlaczego warto studiować w Anglii >

#translation #mastersdegree #londonmetropolitanuniversity #matura2019 #studiazagranica #matura2020 #london #londyn #studentinspirationproject


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020