Jak szukać pracy w Wielkiej Brytanii?

Przyjeżdżając na studia do Anglii priorytetem wielu z was będzie szybkie znalezienie pracy. Jest to doskonale zrozumiałe – praca pozwala Wam utrzymywać siebie samodzielnie podczas studiów. Bardzo polecam to uczucie. W tym wpisie chciałbym trochę pomóc naprowadzić Was na właściwy tor podczas poszukiwania waszego pierwszego miejsca pracy w Anglii.


1. Ogłoszenia są głównie Online …

Szukając mojej pierwszej pracy byłem trochę zaskoczony, że przychodząc z pięknym CV, większość pracodawców preferuje aplikacje Online. Jest to zdecydowany standard na rynku brytyjskim i to na każdym szczeblu. Zaczynając na początku jako zwykły Sales Assistant wysyłałem 90% moich aplikacji poprzez odpowiednie strony internetowe. Po uzyskaniu ostatniego awansu do głównego biura firmy zauważyłem, że jest to absolutny standard na wyższych szczeblach kariery – i ma to sens! Oszczędza to sporo czasu i wam i pracodawcy. Potrzebujesz pomocy w napisaniu CV? Zarejestruj się na naszej stronie www.studiawanglii.pl/logowanie i przejdź do kreatora CV!


2. … warto jednak próbować klasycznym sposobem!

Pomimo mojego wcześniejszego akapitu moją pierwszą pracę w Londynie dostałem właśnie dzięki temu, że zaniosłem moje wydrukowane CV do lokalnych sklepów. Z tego powodu polecam działanie hybrydowe – aplikujcie online ile się da, ale spędźcie kilka godzin chodząc po okolicy i roznosząc CV w lokalnych sklepach czy kawiarniach.


3. Celujcie w lokalne miejsca.

Jeśli tak jak ja planujecie studia w Londynie nie zaczynajcie swoich poszukiwań – wbrew pozorom – na Oxford Street. Większość sklepów tam zlokalizowanych i tak odeślę was na własną stronę internetową, aby tam zaaplikować. Polecam oczywiście sprawdzenie w Google sklepów na Oxford Street i odnajdywanie ich stron internetowych, jeśli chcecie jednak roznosić swoje CV to celujcie w High Streets np. bliżej Waszego miejsca zamieszkania, generalnie nie w „centralnym centrum” Londynu ale np. w Hampstead albo Stratford.


4. Przygotujcie się na „group interviews”.

Aplikując na „entry positions” takie jak Sales Asisstant w sklepie odzieżowym nastawcie się na to, że większość Waszych rozmów o pracę będzie odbywać się w trybie grupowym. Nie ma się czego obawiać, takie rozmowy najczęściej są dość ciekawe, można poznać swoich potencjalnych nowych kolegów z pracy a także wykazać się. Polecam wam przygotować się do takich rozmów, poczytać trochę o historii firmy, o ciekawych faktach – tak żeby można było zabłysnąć na tle innych. Pokażcie swoją pasję – nawet jeśli jej nie macie i po prostu chcecie zarobić jakieś pieniądze. W angielskim jest takie powiedzenie „Fake it till you make it” i bardzo dobrze się sprawdza, jeśli chodzi o rozmowy o pracę. Na rozmowie chodzi o to, żeby pokazać się z takiej strony, jakby to była dla Was idealna oferta a Wy jesteście niesamowicie podekscytowani możliwością pracy w takim miejscu 😉

Nie poddawajcie się i nie załamujcie, jeśli pierwsze rozmowy nie będą na waszą rękę lub coś pójdzie nie tak. Każda rozmowa to doświadczenie, które można przekuć na lepszą następną rozmowę.


5. Do pracy potrzebujecie banku

Tak jest – aby otrzymać pierwszą wypłatę potrzebujecie numer rachunku w Wielkiej Brytanii. Ja polecam Revolut o którym zrobiłem już osobny wpis. Odsyłam was to tego właśnie wpisu>


autor: Hubert – student II roku Computer Systems Engineering na Middlesex University

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023