Wady i zalety egzaminów w UK


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Wiadomo, że egzaminy w innym kraju różnią się – bardziej lub mniej – od testów, które my do tej pory znaliśmy. Jakie są różnice? Jakie są wady i zalety?


• Zalety

Na samym początku warto zacząć od faktu, że wykłady są bardzo zrozumiałe, niezależnie od przedmiotu. Na psychologii mamy również statystykę, która wykładana jest w prosty sposób, a wszelkie problematyczne zagadnienia są dokładnie omawiane – do tego stopnia, że nawet ja je rozumiem…

Drugim atutem jest to, że nie ze wszystkiego mamy kolokwia. Z niektórych przedmiotów o ocenie końcowej decydują np. portfolia (statystyka) lub grupowe prezentacje (Academic and Professional Development).

Dodatkowo, kolokwia nie stanowią 100% naszej oceny końcowej. Egzaminy semestralne to 70% końcowej oceny, natomiast pozostałe 30% stanowi suma wyników 5 internetowych testów z danego przedmiotu lub esej (1500/3000 słów). Jest to bardzo pomocne, ponieważ jeżeli przyłożymy się od samego początku, może nam to znacznie ułatwić sprawę. Zwłaszcza na pierwszym roku, który – jak wszystkie nowe rzeczy – może się okazać wymagający, zanim opanujemy podstawowe akademickie umiejętności.

Aby zdać egzamin potrzebujemy 40%. To samo tyczy się poszczególnych modułów (jak Abnormal and Individual Psychology). Jeżeli jednak zdarzy się tak, że coś komuś nie pójdzie i nie otrzyma 40%, kolejnym plusem jest możliwość poprawy pod koniec roku.

W przypadku specjalnych okoliczności – z powodu przyczyn losowych, które mogły mieć wpływ na nasze możliwości – możemy ubiegać się o nieocenianie naszego egzaminu i podejść do niego pod koniec roku, co będzie traktowane jak nasze pierwsze podejście.


• Wady

Oczywiście nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, że egzaminy testujące naszą wiedzę, organizację czasu, a także wytrzymałość na stres, mają również drugą stronę i kilka wad. Większość z nich związana jest jednak ze stresem, który musimy nauczyć się kontrolować oraz nowością niektórych zagadnień, które przecież z czasem staną się czymś normalnym i rutynowym. Kwestia tylko czasu, który będzie nam potrzebny do oswojenia się z tymi rzeczami.

Nowa kultura, nowy kraj i nowe miasto, inny system – wszystko to wymaga oswojenia się z sytuacją. Jeżeli jednak mamy problem z którąś z wymaganych umiejętności – pisaniem, organizacją czasu czy nawet samym językiem, uniwersytet oferuje wiele kursów jak poradzić sobie z takimi trudnościami. Są one skierowane zwłaszcza do studentów pierwszego roku – ale nie tylko.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno Cię ze mną skontaktują.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023