Music Business – i co dalej?


Mając 13 lat kupiłam bilet na swój pierwszy „poważny” koncert. W innym mieście, na dużej arenie. Patrząc na to z perspektywy czasu, był to jeden z głównych czynników, który zaczął skłaniać mnie do myślenia o mojej przyszłości.


Powiedzmy sobie szczerze, nie umiem śpiewać, więc o karierze muzycznej w tym kierunku mogłam zapomnieć.


Po jednym koncercie przyszedł następny, byłam zafascynowana całym procesem organizacji takich eventów. Zaczęłam szukać mało znanych zespołów, obserwować ich, jak się rozwijają, jakie są ich sposoby na całą operację, współpracę z tłumem fanów itd. Poczułam, że branża muzyczna to coś dla mnie! Po jakimś czasie zawitałam na mój pierwszy zagraniczny koncert, wspaniałe przeżycie! Doznałam szoku, byłam zaskoczona ogromnym dysonansem, jeśli chodzi o różnice w organizacji w innych krajach. Po wszystkim wiedziałam już na pewno, kiedyś sama będę organizować takie koncerty!


I tu pojawił się problem, w Polsce praktycznie żadna uczelnia nie oferowała kierunku związanego z branżą muzyczną, zawsze jednak ciągnęło mnie za granicę, do UK. Tak znalazłam kilka uczelni i już wiedziałam gdzie znajdę się po maturze. Zaryzykowałam, opłaciło się! Dostałam się na wszystkie uczelnie na jakie aplikowałam, ale wybrałam University of South Wales.


Czy żałuję? NIE!!! To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Jestem niezależna, pracuję na siebie, zwiedzam świat, a co najważniejsze uczę się o tym co kocham! Znalazłam się w sytuacji, gdzie idę na uczelnię i nie mogę doczekać się zajęć! Wykładowcy, którzy są dla nas jak kumple, śmieją się z nami, opowiadają o swoich doświadczeniach i służą pomocą. Wyjścia na piwko z ludźmi z kierunku? Jasne! Razem z wykładowcami!


Najważniejsze pytanie, co po studiach? To jest najlepsze! Mogę pracować praktycznie wszędzie; wytwórnia, prawa autorskie, PR, marketing, praca z muzykami, organizacja koncertów… co tylko dusza zapragnie! Jeśli chodzi o mnie, nadal czuję, że live industry to coś dla mnie! Organizacja koncertów, to jest to, w czym widzę się za kilka lat!


A w czym wy się widzicie? Macie coś co kochacie, nad czym chcecie pracować? Pamiętajcie możliwości są nieograniczone, wystarczy zaryzykować!


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023