Music Business – i co dalej?


Mając 13 lat kupiłam bilet na swój pierwszy „poważny” koncert. W innym mieście, na dużej arenie. Patrząc na to z perspektywy czasu, był to jeden z głównych czynników, który zaczął skłaniać mnie do myślenia o mojej przyszłości.


Powiedzmy sobie szczerze, nie umiem śpiewać, więc o karierze muzycznej w tym kierunku mogłam zapomnieć.


Po jednym koncercie przyszedł następny, byłam zafascynowana całym procesem organizacji takich eventów. Zaczęłam szukać mało znanych zespołów, obserwować ich, jak się rozwijają, jakie są ich sposoby na całą operację, współpracę z tłumem fanów itd. Poczułam, że branża muzyczna to coś dla mnie! Po jakimś czasie zawitałam na mój pierwszy zagraniczny koncert, wspaniałe przeżycie! Doznałam szoku, byłam zaskoczona ogromnym dysonansem, jeśli chodzi o różnice w organizacji w innych krajach. Po wszystkim wiedziałam już na pewno, kiedyś sama będę organizować takie koncerty!


I tu pojawił się problem, w Polsce praktycznie żadna uczelnia nie oferowała kierunku związanego z branżą muzyczną, zawsze jednak ciągnęło mnie za granicę, do UK. Tak znalazłam kilka uczelni i już wiedziałam gdzie znajdę się po maturze. Zaryzykowałam, opłaciło się! Dostałam się na wszystkie uczelnie na jakie aplikowałam, ale wybrałam University of South Wales.


Czy żałuję? NIE!!! To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Jestem niezależna, pracuję na siebie, zwiedzam świat, a co najważniejsze uczę się o tym co kocham! Znalazłam się w sytuacji, gdzie idę na uczelnię i nie mogę doczekać się zajęć! Wykładowcy, którzy są dla nas jak kumple, śmieją się z nami, opowiadają o swoich doświadczeniach i służą pomocą. Wyjścia na piwko z ludźmi z kierunku? Jasne! Razem z wykładowcami!


Najważniejsze pytanie, co po studiach? To jest najlepsze! Mogę pracować praktycznie wszędzie; wytwórnia, prawa autorskie, PR, marketing, praca z muzykami, organizacja koncertów… co tylko dusza zapragnie! Jeśli chodzi o mnie, nadal czuję, że live industry to coś dla mnie! Organizacja koncertów, to jest to, w czym widzę się za kilka lat!


A w czym wy się widzicie? Macie coś co kochacie, nad czym chcecie pracować? Pamiętajcie możliwości są nieograniczone, wystarczy zaryzykować!


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020