Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów
Kolejnym krokiem jest:
UWAGA! Napisany Personal Statement podeślij na maila w edytowalnym formacie (doc, docx, txt; np. w Microsoft Word itp) swojemu konsultantowi (informację kto jest Twoim osobistym doradcą edukacyjnym znajdziesz w swoim profilu na naszej stronie).
Poprawimy go i odeślemy mailed do Ciebie, a następnie Ty skopiujesz go i wkleisz do swojej aplikacji w UCAS. Pamiętaj by nie używać polskich znaków i zmieścić się w przedziale od 3 tysięcy do 4 tysięcy znaków ze spacjami.
Personal Statement na studia w Anglii to list motywacyjny z elementami życiorysu, który wysyłasz do uczelni wraz z aplikacją. Dobrze napisany PS to taki, który prezentuje Twoje osiągnięcia, pasje i przekonuje uniwersytet, że wybrany przez Ciebie kierunek studiów jest tym właściwym. Personal Statement w dużej mierze decyduje o Twoim przyjęciu na studia w Anglii. W aplikacji na studia w UK, oprócz dobrze zdanej matury, liczy się to kim jesteś i jaka jest Twoja pasja i motywacja do studiowania wybranego kierunku. Opisując swoje doświadczenia wytłumacz rekruterowi ich znaczenie – jak wpłynęły one na Twój rozwój i czego Cię nauczyły. Pisać możesz absolutnie o wszystkim – sytuacji rodzinnej, przebytej edukacji, wygranych konkursach czy podjętych wolontariatach. Wszystkie te elementy mają mieć jednak jeden punkt wspólny – wybrany przez Ciebie kierunek. Wszystko o czym piszesz musi zatem przekonać rekrutera, że kierunek, który wybierasz jest Twoją największą pasją, a Ty jesteś najlepszym kandydatem do podjęcia wybranych przez Ciebie studiów.
Dobrze napisany Personal Statement na studia w Anglii musi mieć od 3000 do 4000 znaków ze spacjami. Jest to wymóg wszystkich uczelni w UK. W edytorze w UCAS jest licznik znaków i linii. Masz ich do wykorzystania 47. Ten edytor usuwa wszelkie formatowanie, więc akapity możesz uzyskać tylko przez wykorzystanie wolnej linii, co oczywiście policzy licznik znaków i linii Dlatego przygotuj się na walkę o znaki i zostaw kilkadziesiąt znaków w zapasie. Np napisz na 3950 znaków ze spacjami
Poczytaj jak piszą inni. Zainspiruj się tym co napisali, ale kopiuj innych! Ty napisz lepiej, bo piszesz o sobie a przecież jesteś unikalnym, niepowtarzalnym człowiekiem, prawda? Dlatego nigdy nie kopiuj pracy, czy nawet części pracy innych bo Twoja praca jest sprawdzan przez zaawansowany system antyplagiatowy, który sprawdza Twoją pracę ze wszystkimi innymi wysłanymi pracami. Znalezienie fragmentu skopiowanego, skradzionego innym tekstu dyskwalifikuje twoje podanie i jest ono usunięte w danym roku akademickim! Dlatego nie warto kopiować ale wart się inspirować! Poniżej czeka na ciebie link do lektury 2 tysięcy przykładowych listów motywacyjnych na różne kierunki studiów. Enjoy!
POCZYTAJ JAK INNI NAPISALI SWÓJ PERSONAL STATEMENT >>>
Zastanów się w jaki sposób przedstawić swoją osobę , tj, osiągnięcia, zainteresowania, hobby i sposób spędzania wolnego czasu. Musisz pokazać, że jesteś idealnym kandydatem na wybrany kierunek studiów. Zanim zaczniesz pisać, warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
Dobrze napisany Personal Statement ma taką samą strukturę jak każdy inny dobrze napisany tekst: wstęp, rozwinięcie i zakończenie
Pierwsze wrażenie jest kluczowe, więc warto dobrze się zastanowić jak chcesz otworzyć swój Personal Statement. Kandydaci najczęściej zaczynają na poniższe sposoby:
Co warto umieścić we wstępie?
Tu jest miejsce na podanie konkretów. Kandydaci najczęściej dzielą rozwinięcie na krótsze akapity. Standardowo w tej części umieszcza się:
Przykład:
Kandydat X zdaje na medycynę. Ukończył szkołę muzyczną, udziela się w miejscowym hospicjum, lubi gry komputerowe. W swoim Personal Statement mógłby rozpisać poniższe punkty:
Rozwinięcie to główna cześć Twojej pracy – powinno stanowić ok. 70% jej objętości.
Jest to krótkie podsumowanie całego Personal Statement. Podsumuj najważniejsze informacje o sobie, swoich predyspozycjach, cechach osobowości i motywacji w wyborze danego kierunku. Powinny to być 2-3 zdania wyjaśniające Twój wybór. Zakończ wszystko pozytywnie, nie powtarzaj swoich myśli, tylko je podsumuj. Zobacz teraz krok po kroku nasz tutorial.
Enjoy!
http://https://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/key/HJY5DoIqPFbTp4
Proszę przekaż ten link nauczycielowi do wpisania gotowych referencji do tego FORMULARZA >>>
Referecje są dokumentem wspierającym Twoje podanie na studia w Anglii. Muszą być napisane w języku angielskim. Prześlij swojemu nauczycielowi poniższe wskazówki -będzie łatwiej napisać dobre referencje dla Ciebie. Uwzględnij wszystkie aktywności w jakich brałaś/łeś udział w szkole. Przypomnij sobie nawet drobne akcje, pomoc innym, wolontariat w szkole i poza szkołą, treningi sportowe i wszystko inne co robiłaś poza standardowym przebywanie na lekcjach.
UWAGA! Jeśli nie jesteś w klasie IB – predicted grades Ciebie nie obowiązują. Naczyciel nie musi prognozować Twoich ocen maturalnych.
Kto powinien napisać referencje?
Referencje na studia w Wielkiej Brytanii mogą napisać nauczyciele, trenerzy, opiekunowie wolontariatu, pracodawcy itp. Prośba o wystawienie referencji jest oznaką zaufania ze strony kandydata, dlatego ważne jest, aby tego zaufania nie zawieść i napisać referencje w taki sposób, żeby ułatwić kandydatowi aplikację na studia. Jeśli uważa Pani/ Pan, że kandydat nie zasługuje na Pani/ Pana referencje, lepiej powiedzieć mu wprost aby poprosił kogoś innego o ich wystawienie.
Jak długie powinny być referencje?
Dobre referencje mają od 2 tysięcy do 3 tysięcy znaków ze spacjami. (powyżej 300 słów)
Bądźmy pozytywni: jeśli kandydat np. boryka się z językiem angielskim nie ma co tego ukrywać. Porównajmy: (…) Choć X jest komunikatywna i kreatywna w posługiwaniu się językiem angielskim, to popełnia mnóstwo błędów i czasami trudno ją zrozumieć (…) (…) X jest komunikatywna i kreatywna w posługiwaniu się językiem angielskim, choć popełnia sporo błędów. Myślę, że dzięki swojemu uporowi i ambicji szybko pokona te trudności w stymulującym środowisku anglojęzycznym (…).
Ważne, aby nawet słabości były pokazane w pozytywnym, optymistycznym świetle.
Co powinno się znaleźć w poszczególnych częściach referencji?
1. WSTĘP
2. ROZWINIĘCIE
3. ZAKOŃCZENIE
Powinno być krótkim podsumowaniem referencji. Warto tu napisać dlaczego popiera się aplikację kandydata na wybrany kierunek.
Nasz buzzword: studyengland2025