10 najlepszych rzeczy w Swansea


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Każdy ma gdzieś swoje własne miejsce. Nie wszyscy lubimy to samo, ponieważ jesteśmy inni. Niektórzy wolą ruchliwe ulice w miastach, które nigdy nie śpią, a inni szum morza i spacery po plaży. Oto 10 rzeczy, które ja najbardziej cenię w tym miejscu.


1. Ludzie
Swansea to jedno z tych miejsc, w których uczelnia współpracuje z wieloma innymi uniwersytetami w kwestii programów wymian. Jednak poza nimi, przyjeżdżają tu studenci z całego świata, aby studiować na bardzo dobrym uniwersytecie swoje wymarzone kierunki.


2. Poznawanie kultury
Jest to coś niezwykle ciekawego. Poznawanie danego miejsca (i kraju) przez życie w nim. Zapewnia nam to zupełnie inną perspektywę i wiele niezapomnianych doświadczeń. Interesujące jest poznać spojrzenie innych ludzi na dane tematy, przez pryzmat środowiska, w jakim żyją.


3. Przyjaźnie
Z poznawaniem nowych ludzi łączą się również relacje, jakie mamy możliwość nawiązywać praktycznie wszędzie. Jest tyle możliwości poznania ciekawych osób zarówno z Polski, jak i z UK i innych krajów, że aż nie ma sensu ich wyliczać. Jeżeli tylko zdecydujemy wyjść z domu i wziąć udział w jakimś wydarzeniu, z pewnością poznamy kogoś nowego  A warto, ponieważ zawsze może okazać się to długoletnią przyjaźnią…


4. Nauka języka
Nie ma lepszej możliwości poprawy umiejętności językowych niż pobyt w kraju, w którym język ten jest powszechnie używany. Przez fakt, że jesteśmy niejako „zmuszeni” do używania go na wszelkie sposoby – pisząc, mówiąc i czytając – nawet podczas zwykłych, codziennych sytuacji, nieświadomie i niezależnie od naszego poziomu – ulega on znacznej poprawie.


5. Podróżowanie
Oczywiście można zacząć od samej podróży do miasta uniwersyteckiego, co jest ciekawym (choć odrobinę męczącym…) początkiem naszej przygody. Jednak należy dodać, iż studiowanie w UK otwiera przed nami wiele możliwości wycieczek, zarówno tych bliższych jak i dalszych.


6. Jedzenie
Kwestiom kulinarnym poświęciłam osobny artykuł, jednak również tutaj musiałam wspomnieć o tym aspekcie. Przez różnorodność obecnych tutaj kultur możemy przetestować potrawy i smaki, o których istnieniu wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Zwłaszcza, jeżeli robimy to z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi – smakuje 1000 razy lepiej…


7. Imprezy
Tego również tutaj nie zabraknie. W zależności od tego, co lubicie, jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie!


8. Uczelnia
Niezależnie od kampusu (Singelton oraz Bay), uczelnia jest nowoczesna i oferuje wiele technologicznych rozwiązań, które znacznie ułatwiają nam naukę i zdobywanie wiedzy. Jednym z nich, choć mniej innowacyjnym i odkrywczym (ale jakże przydatnym!), są tanie wydruki w bibliotece… zwłaszcza drukując 60 stron notatek…


9. Studiowanie tego, co chcieliśmy
Studiowanie staje się o wiele prostsze ( i przyjemniejsze), jeżeli nie musimy zmuszać się do nauki i uczymy się rzeczy, które nas faktycznie interesują.


10. Wspomniany szum morza i spacery po plaży
Zwykle, kiedy rozmawiam z kimś nowym i pada pytanie dlaczego akurat Swansea, jest to jeden z powodów. I nie da się temu zaprzeczyć – widok z okna na zatokę, szum wody, kiedy jest cicho w nocy, spacery po plaży czy herbata w restauracji z przepięknym widokiem, jest czymś niezwykle urokliwym, co nadaje klimatu temu miejscu.


Wszystkie te punkty można podsumować jako jedną główną zaletę – poznawanie nowych rzeczy. I tego właśnie Wam życzę, niezależnie od Waszych przyszłych decyzji i miejsca, w jakim postanowicie żyć.


Jeśli potrzebujesz porady, chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do Teamu Studia w Anglii pomoc@studiawanglii.pl, na pewno Cię ze mną skontaktują!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023