Czy studia są rzeczywiście potrzebne?


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Wielu z nas zastanawia się czy w obecnych czasach pójście na studia ma jakikolwiek sens. Wiele osób osiągnęło przecież sukces i bez tego. Mamy przecież Internet, YouTube, a niektórzy twórcy aplikacji nie skończyli nawet szkoły średniej.


  • Jak im się to udało?

Wiele osób, która obecnie jest znana, zaczynała w momencie, kiedy niektórych produktów na rynku nie było tak wiele. Znaleźli odpowiedni moment i wykorzystali to.

Twórcy aplikacji zaczynali, kiedy nie było ich na rynku tak wiele. Kanałów na YouTube również nie było dużo, wciąż było to coś nowego, co dawało wiele możliwości początkującym w tej dziedzinie. Następnie przyszedł czas na udoskonalenia. Wszystko to, co osiągnęli wtedy, zależało od praktyczności i innowacyjności danego produktu, a także od zapotrzebowania na rynku.
Obecnie ciężko jest kolejnym pokoleniom twórców. Muszą myśleć nad coraz bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, często łączącymi ze sobą kilka standardowych rozwiązań.

Podobnie z mniej ścisłymi zawodami – nie potrzeba już studiów dziennikarskich, żeby z odrobiną szczęścia pisać gdzieś artykuły czy pracować w podobnym zawodzie. Nie potrzeba, lecz nie znaczy to, że nie warto.


  • „Bardzo dobrze jest być drugim”

Dlaczego nie zawsze opłaca się nie być pierwszym z technologicznymi innowacjami? Jest powiedzenie, że często warto być drugim. Dlaczego? Zazwyczaj ulepszone produkty odnoszą większy sukces, ponieważ zawierają w sobie rzeczy, których ich poprzednicy nie posiadali. Pamiętacie „Naszą klasę” zanim nadszedł czas na Fecebooka? Otóż właśnie…


  • Pomysł na sukces i jego recepta

Czy jest jakaś recepta na sukces? Z pewnością nie ma jednej konkretnej. Ale warto mieć pomysł na siebie i plan na jego realizację. Niektórzy wybierają ścieżki, które nie wiążą się ze studiami, bo ich droga jest inna.


  • Zatem czemu studia?

Tak naprawdę większa część absolwentów szkół średnich nie ma pojęcia, co chce robić w życiu i zwykle kierunek studiów wybierają „na ślepo”, często zmieniając wydziały zaraz po lub w trakcie pierwszego roku. Dlatego warto zastanowić się nad uczelnią, która oferuje szeroki zakres możliwości. Kiedy mamy przed sobą wyspecjalizowane możliwości wybrania kursu, który zawiera wszystko, czego byśmy chcieli, często wybór może stać się zdecydowanie prostszy! A o tym, dlaczego dokładnie warto być studentem możecie przeczytać w moim osobnym artykule.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno Cię ze mną skontaktują.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023