Jak się przygotować do egzaminów na studiach w UK?


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Istnieje wiele powiedzeń na temat studiów. Jednym z nich jest to, które mówi o „studniówce” co tydzień i „maturze” co pół roku… Jak w takim razie wygląda przygotowanie do egzaminów?


Wykłady

W porównaniu ze szkołą średnią, wykłady na uniwersytecie wyglądają zupełnie inaczej. Warto nie opuszczać ich zbyt często, ponieważ egzaminy to tak naprawdę 90% materiału z zajęć. Oczywiście, możemy to dopełnić dodatkowym researchem we własnym zakresie i jest to jak najbardziej pożądane, jednak główna wiedza jest konieczna, jeżeli liczymy na dobre wyniki.

Jeżeli opuściliśmy jakieś zajęcia, to dobrze wiedzieć, że prezentacje, a często i nagrania głosowe wykładowców możemy znaleźć na Blackboardzie, gdzie wrzucane są wszystkie przerobione tematy. Warto więc tam zajrzeć, jeżeli nie było nas na jakichś zajęciach. Tak więc pojawianie się na wykładach i bycie na bieżąco, to główny punkt do późniejszych efektów.


Eseje i egzaminy internetowe

Ponieważ egzaminy semestralne to 70% całej oceny, warto skupić się również na pozostałych 30%. Pisząc esej z wyprzedzeniem, na który mamy dokładnie miesiąc, i przykładając się do egzaminów internetowych, których zwykle jest 5 (co dwa tygodnie bądź co tydzień), zdecydowanie ułatwiamy sobie pracę i odejmujemy odrobinę stresu. Oczywiście, pierwszy rok jest zdecydowanie trudniejszy, ponieważ wszystko jest nowe i większość rzeczy robimy po raz pierwszy w życiu, ale im wcześniej zaczniemy się w to wdrażać, tym łatwiej przywykniemy do pewnych kwestii.


Systematyczność

Powtarzam to przy każdym artykule związanym z nauką, lecz naprawdę jest to podstawa. Ponieważ materiału jest dużo, warto zabrać się za niego wystarczająco wcześnie. Bardzo pomóc może plan – kiedy uczymy się czegoś więcej, kiedy mniej, a kiedy robimy sobie całkowicie wolne, żeby się zrelaksować oraz złapać oddech ( i nie oszaleć – przecież nie możemy uczyć się 24/7…).

Zalety bycia studentem również polegają na ekstremalnych przypadkach jak nauka na jeden kilka dni przed egzaminem (czy nawet na jedną noc przed…), ale z mojego doświadczenia i obserwacji – odradzam. Naprawdę lepiej robić mniej i systematycznie, niż porywać się z 150 stronami notatek na wieczór przed.

Chociaż każdy kiedyś musiał przerobić to chociaż raz w życiu… Ja jestem szczęśliwa, że przetestowałam, iż nie jest to najlepsze wyjście jeszcze w liceum. Przy takiej ilości materiału, na studiach może być ciężko. Chociaż podobno wszystkiego potrzeba spróbować!


Notatki

Dobre notatki są bardzo ważne. Mówiłam już o systematyczności w nauce, jednak tutaj jest ona równie istotna. Przed samymi egzaminami – odejmując jeszcze od tego okres świąteczny spędzony z rodziną – nie mamy zbyt wiele czasu, a stanowczo zbyt mało na przerobienie całego semestru w kilkanaście dni.

Warto więc w miarę systematycznie z wykładami dbać o, bardzo później przydatne, notatki.

Plusem na szczęście jest to, że z niektórych przedmiotów wykładowcy wstawiają notatki razem z prezentacjami z wykładów. Drugą możliwością może być również najzwyczajniejsze w świecie wydrukowanie prezentacji. Sprawdza się chyba tak samo dobrze 🙂


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, napisz się do teamu Studia w Anglii  – na pewno Cię ze mną skontaktują.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023