Nowy semestr na Swansea University


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Zaraz po egzaminach na Swansea University rozpoczyna się nowy semestr – a co za tym idzie nowy rozkład zajęć oraz nowe przedmioty. Co się zmienia?


  • Koniec egzaminów

Wraz z końcem stycznia, a dokładnie 23-go, wszystkie egzaminy dobiegają końca. O godzinie 14 rozpoczynają się ostatnie egzaminy, a o godzinie 16 wszyscy studenci mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ koniec egzaminów oznacza też oficjalne zakończenie pierwszego semestru – ale też zbliżające się rozpoczęcie nowego.
Chociaż wykłady nie odbywają się praktycznie od połowy grudnia, dopiero po egzaminach można mówić o rozpoczęciach drugiego semestru. 27 stycznia odbyły się pierwsze wykłady z nowym już rozkładem oraz zupełnie innymi zajęciami.


  • Przedmioty

Egzaminy są ostatnim już momentem, kiedy mamy styczność z przedmiotami z pierwszego semestru. Nowy oznacza nie tylko inny plan, ale również nowe zajęcia i trochę inną tematykę.
Podczas pierwszego semestru przedmioty, z których później wiedza była sprawdzana przez egzaminy semestralne, stanowiły „Abnormal and Individual Psychology” oraz „Cognition: Basic Processes”. W semestrze drugim rozpoczyna się już Biological i Developmental Psychology. Te przedmioty również zakończą się egzaminem, zaraz po kwietniowej przerwie wielkanocnej, który stanowić będzie 70% końcowej oceny. Pozostałe 30% stanowi suma wyników 5 internetowych egzaminów z danego przedmiotu lub esej (1500/3 000 słów).


  • Plan

Nowy semestr oznacza również nowy plan i inny rozkład godzin. W moim przypadku w zeszłym semestrze miałam 8 godzin tygodniowo rozłożonych na przestrzeni 3 dni (1 godzina w poniedziałek, dwie we wtorek i 5 w piątek). W obecnym – zajęcia zajmują 6 godzin rozłożonych pomiędzy poniedziałkiem i piątkiem. Daje to dużo czasu na własną naukę, pracę, a także odpoczynek, dlatego nie jest tak ciężko pogodzić kilka obowiązków na raz – na całe szczęście!


  • Zaliczenia

Nowe przedmioty to również nowe obowiązki, a mówiąc to mam na myśli zaliczenia. Tak jak już wcześniej wspominałam, nie stanowią one wyłącznie egzaminów. Mój uniwersytet kładzie duży nacisk na różnorodność – we wszelkich tego słowa znaczeniach – a zwłaszcza na konkretne umiejętności. Grupowe prezentacje, portfolia na zajęcia ze statystyk, eseje czy egzaminy internetowe – to wszystko wchodzi w skład zaliczeń i na każdą z tych rzeczy mamy dokładnie wyznaczony wcześniej czas. Wszelkie nadchodzące rzeczy możemy sprawdzić w planie dla studentów danego kierunku i roku, który zdecydowanie oszczędza nam trochę zamieszania.
Jednak, jeżeli chodzi o porównanie semestru pierwszego z semestrem drugim, nie zmieniło się aż tyle, ponieważ większość z tych rzeczy obecna była również podczas pierwszych kilku miesięcy. Może z wyjątkiem grupowych prezentacji, ponieważ te z kolei odbywają się tylko raz w roku.


  • Podsumowanie

Nowy semestr oznacza nowe wyzwania i obowiązki, odejście niektórych rzeczy – a nawet i osób, ponieważ wiele studentów wymiany programu półrocznego również opuszcza uczelnię. Jednak to też nowe wrażenia i możliwości, aby sprawdzić samego siebie.


Na koniec jeszcze powiem Wam, że sama podchodziłam do tego z ogromnym sceptycyzmem (ponieważ nie wszystkie zmiany są łatwe i przyjemne, prawda?) i nadal często ciężko przyjmuję niektóre rzeczy, jednak jestem bardzo wdzięczna za lekcję, którą tutaj otrzymałam. Bo choć nie była ona łatwa, wiem, że nie dostałabym takiej nigdzie indziej. A to właśnie takie rzeczy nas kształtują i zmieniają nasz charakter i podejście. I jestem pewna, że jeszcze nie jedna taka stoi, nie tylko przede mną, ale również przed nami wszystkimi. I życzę nam wszystkim, żebyśmy niezależnie od trudności umieli wyciągać z wszelkich doświadczeń to, co najlepsze…


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno Cię ze mną skontaktują.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023