Perspektywy po psychologii na Swansea University


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Swansea jest jedną z lepszych szkół w UK, zwłaszcza pod kątem nauki w kierunku medycznym (III/IV w UK). Pod kątem psychologii jest na 23. miejscu w UK na 120 innych szkół, a w Walii – wymiennie z Cadiff – na pierwszym miejscu. A do tego bajkowe położenie…


Swansea prezentuje się świetnie. Może zobrazować to fakt, że sama pierwsza dama – Hilary Clinton – docenia to miejsce i gości tutaj systematycznie co jakiś czas. Jeden z departamentów uniwersytetu jest również nawet nazwany jej imieniem.
Niejednokrotnie Swansea University było nagradzane nagrodą za Research Quality – jakość nauczania. Dodatkowo, idzie to w parze z zadowoleniem studentów i perspektywami zatrudnienia po studiach.
Pod względem Graduate Proscpects – zatrudnienie po studiach – od 3 lat (2016-2019) jest niezmiennie pierwszym uniwersytetem w Walii.


  • Atuty – Psychology BSc Honours

Psychologia na Swansea to dokładnie BSc Hons (skrót od honours). Jeżeli pracodawca ma do wyboru kogoś po honours a zwykłym BSc, wybór jest zawsze na korzyść pierwszego.

Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Jeżeli chcecie zdobyć tytuł magistra zaraz po licencjacie, nie zmieni to zbyt wiele. Natomiast, jeżeli swoje akademickie doświadczenia zamierzacie zakończyć na licencjacie, stanowi to sporą różnicę. Zwykłe BSc to 3 lata, BSc Honours to dodatkowy rok nauki. Warto jednak wiedzieć, że będąc nawet na programie honours możecie zrobić tylko „zwykłe” BSc i poprzestać na 3 latach, natomiast macie możliwość na coś więcej. Różnicę postrzegania ich przez pracodawcę już przybliżyłam – zawsze kandydat z licencjatem honours jest wyżej od osoby po zwykłym programie.
Dlatego zawsze warto patrzeć, jaki program oferuje uczelnia i lepiej zapisać się na program honours, ponieważ to Wy wybieracie czy chcecie go realizować. A oczywiście, lepiej mieć możliwość zrobić coś dodatkowo, ale nie musieć, niż pod koniec 3 roku zmieniać uczelnię i szukać możliwości przeniesienia się specjalnie po to, żeby zrobić program honours.


  • Renoma

Nie ma się co oszukiwać – ten aspekt odgrywa ogromną rolę. Nie zawsze i nie wszędzie oczywiście, ale jako osoba, która całą edukację szkolną przeżyła wśród placówek „Ivy League” swojego miasta, mam porównanie jak wiele potrafi zrobić imię szkoły.
I z perspektywy pracodawcy jest to całkiem zrozumiałe. Oczywiście, że utalentowani studenci trafiają się na każdym uniwersytecie, jednak te naprawdę dobre przyciągają ich dużo więcej, co tylko napędza przyszłe dobre wyniki i ranking. Tak to już działa. Więc im lepszy w rankingu uniwersytet wybierzecie, tym łatwiej Wam będzie w przyszłości.


  • Wsparcie uniwersytetu

Swansea University organizuje tzw. Jobs Fair, podczas których prezentują się potencjalni pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem studentów z różnych kierunków. W dodatku, odbywają się też osobne tragi, gdzie obecni studenci mogą znaleźć pracę zaraz po zakończeniu studiów. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla pracodawców, studentów, jak i uniwersytetu (im wyższa zatrudnialność, tym lepiej dana szkoła wypada w rankingu).


  • Year In Industry

Świetne rozwiązanie, jeżeli chcecie zdobyć tytuł magistra, ale chcielibyście też popracować, zarobić i zebrać doświadczenie do swojego kierunku. Wystarczy tylko się zorientować, czy Wasz kierunek proponuje taką opcję, ponieważ nie wszystkie ją posiadają. Na Swansea na pewno jest to psychologia oraz kilka innych. Jeżeli to bardziej do Was przemawia niż np. Erasmus, to na pewno będzie to super opcja.
Ma to miejsce zazwyczaj na 3. roku i za cały okres pracy jest Wam wypłacane wynagrodzenie. Po zakończeniu wracacie na ostatni rok studiów jakbyście cały czas studiowali; nie musicie nic powtarzać, ponieważ uczelnie patrzą na to jak na zdobywanie wiedzy praktycznej oraz potrzebnego doświadczenia.


  • Podsumowanie

Swansea University jest doceniane na każdym kroku za warunki i możliwości jakie oferuje. Zadowolenie studentów, uniwersytet roku – można wyliczać bardzo długo. Z całą pewnością jednak mogę stwierdzić, iż oferuje świetne perspektywy dla studentów psychologii.


Jeśli potrzebujesz porady, chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do Teamu Studia w Anglii pomoc@studiawanglii.pl, na pewno Cię ze mną skontaktują!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023