Psychologia na Swansea University


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Wielu z Was zastanawia się nad wyborem kierunku, porównuje możliwości, rozważa za i przeciw. Dlatego chcę Wam opowiedzieć jak wygląda studiowanie Psychologii w UK.


  • Gdzie studiuję?

Mój uniwersytet mieści się w Walii, 3h pociągiem od Londynu. W bardzo urokliwym mieście – Swansea.


  • Mój rozkład wykładów

Mam bardzo korzystny rozkład godzin, ponieważ na uniwersytecie muszę być tylko 3 dni w tygodniu, a w przyszłym semestrze zostanie to ograniczone do dwóch. Do tego najwcześniejsze zajęcia są o godzinie 10 rano. Prawdopodobnie zajęcia będą jedne po drugich, z jedną dłuższą przerwą pomiędzy, ale myślę, że 5 dni wolnego od wykładów zdecydowanie to rekompensuje.
Obecnie jest to jedna godzina statystyk w poniedziałek, dwie, oddzielone kilkugodzinną przerwą, we wtorek, i trzy różne wykłady w piątki.


  • Zajęcia

– Statystyki – na szczęście w bardzo przystępnej formie, ponieważ wykładowcom naprawdę zależy, żebyśmy rozumieli to, o czym mówią.

– Research Methods – uzupełnienie statystyk, trochę przyjemniejsze dla typowych humanistów, ponieważ zawiera więcej teorii i przykładów niż wykresów i diagramów.

– Academic and Professional Development (tzw. Workshops) – kurs, który przechodziliśmy tylko przez pierwsze 2 miesiące nauki. Głównie dotyczył korzystania z odpowiednich źródeł w naszych pracach, planowania czasu, konsekwencji plagiatu, porad jak odróżnić wartościowe źródła oraz na co patrzeć i z czego korzystać podczas pisania pracy.

– Cognition: Basic Processes – bardzo upraszczając, jest to biologia. A dokładniej procesy poznawcze, które decydują o naszym postrzeganiu świata (jak np. budowa mózgu, ale również z czego złożone jest oko itd.).

– Abnormal Psychology – w bardzo wielkim uproszczeniu nauka o zaburzeniach i ich klasyfikacji oraz leczeniu. Jest to naprawdę ogromne uproszczenie, ponieważ na tych zajęciach mieliśmy również omawianą osobowość, różne spojrzenia na inteligencję i ich czynniki itp.


  • Zaliczenia – I semestr

Do tej pory podczas trwania pierwszego semestru miałam kilka zaliczeń, szczegółowy opis znajdziecie poniżej.

1. Egzaminy internetowe (Workshops, Cognition)
Jak to wygląda? Czas na podejście do egzaminu to od tygodnia (Workshops) do dwóch (Cognition). Logujecie się kiedy i o której godzinie chcecie, macie internetowy materiał, aby przygotować się do pytań pod koniec tzw. Learning Pack, który on obejmuje. Z tego pierwszego samo podejście było gwarantem zdania, natomiast z Cognition wymagane jest 70%; dodatkowo tutaj później doszło również ograniczenie czasowe (10 min na 10 pytań). Jednak do części z pytaniami można było podchodzić więcej niż raz, jeżeli była taka potrzeba, przed wyznaczonym czasem zamknięcia Learning Pack, a ostatecznie liczył się najlepszy osiągnięty wynik. Z każdego z przedmiotów mamy 5 Learnig Packs do napisania.

2. Esej (Abnormal Psychology)
Dostajemy trzy tematy do wyboru i mamy miesiąc na napisanie eseju. Są one na 1500 bądź 3000 słów (np. ekonomia), w zależności od kierunku i tego czy dotyczy to tematu realizowanego tylko na jednych wykładach, czy przez cały semestr. Swansea University, podobnie jak wiele innych szkół wyższych w UK, co roku wydaje ogromne sumy (ponad 2 miliony rocznie), aby studenci mieli dostęp do wszelkich źródeł jak np. najnowsze dzienniki medyczne. Nie jest to więc tak ciężkie jak się może wydawać, o ile zostawimy sobie wystarczająco dużo czasu na research i sięgnięcie do tych informacji.

3. Practical Report (Statistics, Research Methods)
To jest właśnie zadanie, podczas którego wykorzystujemy wyniesioną z wykładów wiedzę. Ponieważ oba przedmioty są oceniane wspólnie, a Practical Report to jedna z dwóch rzeczy, na podstawie których jesteśmy oceniani, gra on całkiem dużą rolę. Mamy na wykonanie go około pół roku, jednak po 3 miesiącach jest możliwość wysłania go, aby otrzymać informację zwrotną (feedback), co jeszcze poprawić. Practical Report bazuje głównie na interpretacji danych z Excela i umiejętności wykonania wykresów – wszystko jest wyjaśniane wcześniej na tzw. seminariach, które wyglądają jak lekcje informatyki (tylko o większym zaawansowaniu) i odbywają się po zakończeniu Workshops.

4. Egzaminy semestralne
Przerwa pomiędzy egzaminami a ostatnimi wykładami jest względnie długa, ponieważ ostatnie wykłady mają miejsce 13. grudnia, a egzaminy wypadają 15. (Abnormal Psychology) i 23. stycznia (Cognition). Są to egzaminy z wiedzy z całego semestru, a po ich zakończeniu następuje kolejna dłuższa – bo trwająca aż 3 tygodnie – przerwa, zanim zaczną się kolejne wykłady i nowy semestr.
W drugim semestrze przewidziane są kolejne zaliczenia jak np. grupowe prezentacje, o czym z pewnością będziecie mogli dowiedzieć się więcej z moich artykułów w przyszłym roku 😉


Jeśli masz pytanie, chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje odezwij się do Teamu Studia w Anglii pomoc@studiawanglii.pl, na pewno Cię ze mną skontaktują!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023