Social life w Swansea


autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University


Na pewno wiele z Was zastanawia się jak tak naprawdę wygląda integracja za granicą? Czy łatwo nawiązać nowe znajomości? Czy nie ma bariery językowej? Jakie jest nastawienie do obcokrajowców? Na Swansea University, gdzie studiuję psychologię, jest organizowane bardzo dużo eventów, wyjazdów i innych ciekawych projektów.Societies


Działają tutaj tzw. societies, czyli grupy, które właśnie mają na celu łączyć ludzi z podobnymi zainteresowaniami, niezależnie od tego, jaki jest ich kurs, skąd są i który rok studiują. Jest ich z pewnością ponad 50, więc żebyście sami mogli się przekonać jak szeroki jest wybór, poniżej załączyłam kilka przykładów.Societies zazwyczaj spotykają się raz/dwa razy na tydzień, w zależności od tego, czym się zajmują. Jeżeli są to jakieś muzyczne występy, wtedy zazwyczaj łączy się z tym więcej pracy. Ale są też takie, które spotykają się, żeby np. wspólnie iść do kina czy zorganizować maraton filmowy. Nie brakuje też stowarzyszenia wegetarian i wegan, którzy słyną z pysznej kuchni i wielu akcji na rzecz zwierząt albo Animal Therapy Society, które ma sesje z miejscowymi zwierzętami (które służą obu stronom ) czy bardziej sportowych zgrupowań.


Societies często organizują wspólne imprezy. Nie mogło zabraknąć też bardziej narodowych grup jak Romanian czy French Society. Działa nawet Psychology Society (które bardzo się przydaje, biorąc pod uwagę, że na naszym kursie jest ponad 200 osób), które wspólnie wychodzi spotkać się w centrum miasta podczas różnych wydarzeń jak np. Halloween czy innych okazji.


Wycieczki


Tego tutaj nie zabraknie. Od tych bliższych – po miejscowych klifach czy wzgórzach, które również zachwycają swoim urokiem – po dalsze; jeżeli lubicie podróżować, to coś dla was. Szkoła organizuje sporo okolicznych wycieczek, studenci ze wspólnych kursów planują wspólne wyjazdy, a dodatkowo działa tutaj grupa Swansea International Students, która jest najbardziej znana i zajmuje się dalszymi wyjazdami. To z nimi można wyjechać na wycieczkę do Cambridge, Oxfordu czy na bardziej tematyczne wyjazdy jak Harry Potter lub Gra o Tron, do miejsc, gdzie filmy te były kręcone.Obojętnie czy lubisz krótkie spacery po plaży czy dalsze, kilkudniowe wycieczki; na szczęście, na brak wyjazdów nie można tutaj narzekać.


Miasto


Nie mogło też obyć się bez atrakcji w mieście. Obojętnie czy masz ochotę na lunch z przyjaciółmi, klub, wypad do pubu ze znajomymi czy też noc karaoke. A ponieważ wszystko jest niezbyt daleko od siebie… zazwyczaj jest się w kilku miejscach na raz…Program wymiany Erasmus


Jeżeli masz obawy czy odnajdziesz się w innym środowisku, ta część powinna rozwiać twoje wątpliwości. Są one oczywiście całkowicie zrozumiałe i naturalne, ale również … trochę przerysowane – jak to zwykle z obawami bywa, ponieważ prawda jest taka, że nigdy nie jesteś tutaj sam, pomimo bycia z dala od domu. Do Swansea przyjeżdżają studenci z całego świata – od Irlandii czy Londynu po Afrykę – i mówię tylko i wyłącznie na przykładzie ludzi, których ja poznałam!


Działa tutaj również program Erasmus, który jest bardzo znany wśród studenckiej społeczności na całym świecie. W tym roku mamy tutaj studentów m.in. z Chin, Argentyny, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Szwecji oraz Japonii. A to jeszcze nie całość!


Ja od razu złapałam z nimi kontakt. Nie było to trudne, ponieważ kto lepiej cię zrozumie niż osoba, która podjęła tak samo trudną (ale bardzo słuszną, sądząc po zadowoleniu) decyzję o wyjeździe i zostawieniu wszystkiego, co znane dotychczas?


Mając kontakt z tak wieloma osobami z różnych stron świata dostrzega się zarówno łączące podobieństwa, jak i rzeczy, które całkowicie różnią – i to jest w tym wszystkim zdecydowanie najciekawsze.


Chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje? Odezwij się do Teamu Studia w Anglii pomoc@studiawanglii.pl, skontaktują Cię ze mną!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023