autor: Cynthia Wojtczak, studentka 1 roku Psychology na Swansea University
Wielu z nas zastanawia się czy w obecnych czasach pójście na studia ma jakikolwiek sens. Wiele osób osiągnęło przecież sukces i bez tego. Mamy przecież Internet, YouTube, a niektórzy twórcy aplikacji nie skończyli nawet szkoły średniej.
- Jak im się to udało?
Wiele osób, która obecnie jest znana, zaczynała w momencie, kiedy niektórych produktów na rynku nie było tak wiele. Znaleźli odpowiedni moment i wykorzystali to.
Twórcy aplikacji zaczynali, kiedy nie było ich na rynku tak wiele. Kanałów na YouTube również nie było dużo, wciąż było to coś nowego, co dawało wiele możliwości początkującym w tej dziedzinie. Następnie przyszedł czas na udoskonalenia. Wszystko to, co osiągnęli wtedy, zależało od praktyczności i innowacyjności danego produktu, a także od zapotrzebowania na rynku.
Obecnie ciężko jest kolejnym pokoleniom twórców. Muszą myśleć nad coraz bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, często łączącymi ze sobą kilka standardowych rozwiązań.
Podobnie z mniej ścisłymi zawodami – nie potrzeba już studiów dziennikarskich, żeby z odrobiną szczęścia pisać gdzieś artykuły czy pracować w podobnym zawodzie. Nie potrzeba, lecz nie znaczy to, że nie warto.
- „Bardzo dobrze jest być drugim”
Dlaczego nie zawsze opłaca się nie być pierwszym z technologicznymi innowacjami? Jest powiedzenie, że często warto być drugim. Dlaczego? Zazwyczaj ulepszone produkty odnoszą większy sukces, ponieważ zawierają w sobie rzeczy, których ich poprzednicy nie posiadali. Pamiętacie „Naszą klasę” zanim nadszedł czas na Fecebooka? Otóż właśnie…
- Pomysł na sukces i jego recepta
Czy jest jakaś recepta na sukces? Z pewnością nie ma jednej konkretnej. Ale warto mieć pomysł na siebie i plan na jego realizację. Niektórzy wybierają ścieżki, które nie wiążą się ze studiami, bo ich droga jest inna.
- Zatem czemu studia?
Tak naprawdę większa część absolwentów szkół średnich nie ma pojęcia, co chce robić w życiu i zwykle kierunek studiów wybierają „na ślepo”, często zmieniając wydziały zaraz po lub w trakcie pierwszego roku. Dlatego warto zastanowić się nad uczelnią, która oferuje szeroki zakres możliwości. Kiedy mamy przed sobą wyspecjalizowane możliwości wybrania kursu, który zawiera wszystko, czego byśmy chcieli, często wybór może stać się zdecydowanie prostszy! A o tym, dlaczego dokładnie warto być studentem możecie przeczytać w moim osobnym artykule.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej uczelni lub kierunku bądź umówić się ze mną na konsultacje, odezwij się do teamu Studia w Anglii na pomoc@studiawanglii.pl – na pewno Cię ze mną skontaktują.