Obawy rodziców maturzystów wyjeżdżających na studia do Wielkiej Brytanii


Proszę Państwa,
od 14 lat pomagamy maturzystom wyjeżdżającym na studia za granicą. To już prawie 2000 młodych ludzi, którzy odnaleźli swoją drogę do międzynarodowej kariery.
Teraz pracują, dobrze zarabiają, są szczęśliwi i spełnieni. Ich rodzice są z nich dumni!
Państwo też będziecie cieszyć się z sukcesów waszych dzieci już wkrótce. Przed państwem tylko pokonanie bariery lęku przed wylotem młodego orła/orlicy z gniazda 🙂 Nie zatrzymujcie ich, bo będą wam to wypominali całe życie.

Zobaczcie Państwo wywiad córki z tatą. Z życia wzięte…

Zdajemy sobie sprawę jak wiele obaw i wątpliwości macie Państwo w związku z planowanym wyjazdem Państwa dorastającego dziecka na studia za granicą. Chętnie odpowiemy na najbardziej kluczowe pytania.

Po dalszą pomoc zapraszamy do kontaktu z nami:

Za naszą pomoc w rekrutacji nie pobieramy żadnych opłat.


Praca na studiach w Wielkiej Brytanii


Koszty życia i studiów w Anglii są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. System nauki w Wielkiej Brytanii jest zorganizowany pod studenta (niewielka ilość godzin zajęć praktycznych przez ok. 3 dni w tygodniu) dzięki czemu można bez problemu pogodzić studia z pracą. Daje to nie tylko możliwość utrzymania się samodzielnie, ale także pozwala zdobyć dodatkowe doświadczenie zawodowe.


Język angielski na studiach w Wielkiej Brytanii 


Jedną z największych obaw rodziców jest to czy Państwa dziecko poradzi sobie językowo na swoich studiach. Z wieloletniego doświadczenia odpowiadamy – zdecydowanie tak! Aklimatyzacja na miejscu w Wielkiej Brytanii (obycie się z akcentem, słownictwem i mową potoczną) zajmuje nowym studentom ok. 2-3 tygodni.  Często powtarzamy, że nie ma nigdzie indziej możliwości tak nauczyć się angielskiego jak żyjąc, studiując i pracując w Wielkiej Brytanii. 


Jakie korzyści wynikają ze studiów w Anglii lub Walii?


Międzynarodowe wykształcenie – system studiowania w Wielkiej Brytanii jest znany i renomowany na całym świecie. Bardzo duży nacisk kładziony jest na praktyczne zajęcia, a kierunki są tworzone pod zapotrzebowanie na rynku pracy. Wykłady są często prowadzone przez gości z zewnętrznych firm tzw. Guest Dpeakers, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w danej branży. Dodatkowo, studenci są angażowani w branżowe projekty organizowane przez firmy partnerskie uniwersytetów. Pozwala to na zdobycie umiejętności i doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów.


Samodzielność – wyjazd na studia do innego kraju to odważne wyjście ze swojej strefy komfortu. Wielu z Państwa obawia się wyjazdu swojego dziecka na studia za granicą, jak sobie poradzi na miejscu, co z pracą, z językiem angielskim i studiami? Wiemy o tym doskonale, ponieważ tak samo reagowali nasi rodzice. To absolutnie zrozumiałe, że tego typu obawy i wątpliwości się pojawiają. Natomiast z doświadczenia wiemy, że wyjazd studenta na studia do Anglii lub Walii pomaga mu wejść odważnie w dorosłość. Przemiany jakie obserwujemy u studentów w kilka miesięcy po rozpoczęciu studiów są niesamowite i zaskakujące. Studenci pracują, studiują, samodzielnie zarządzają swoim budżetem i zdobywają bezcenne doświadczenie życiowe i zawodowe, to świetne środowisko do rozwoju osobistego i stania się dorosłym, rozważnym człowiekiem.


Dlaczego warto nam zaufać?


Od ponad 14 lat pomagamy polskim kandydatom w aplikacji na studia licencjackie i magisterskie w Wielkiej Brytanii. Znamy doskonale wymogi i oczekiwania kilkunastu uczelni z jakimi współpracujemy. Od początku naszej działalności nie pobieramy żadnych opłat za naszą pomoc – wierzymy, że każdy powinien mieć taki sam dostęp do edukacji i rozwoju osobistego.


Na czym polega nasza bezpłatna pomoc?

  • Działalność naszej organizacji finansują brytyjskie uniwersytety, dlatego nie pobieramy żadnych opłat
  • Brytyjskich wykładowców przywozimy do Polski, a Polskich maturzystów zabieramy na wycieczki na Drzwi Otwarte do Wielkiej Brytanii
  • Wybór kierunku i uczelni zgodnie z ocenami maturalnymi lub przewidywanymi wynikami maturalnymi Państwa dziecka;
  • Przejście całego procesu rekrutacyjnego krok po kroku;
  • Sprawdzenie i poprawa listu motywacyjnego oraz referencji;
  • Wypełnienie wniosku o pożyczkę i akademik;
  • Aplikacja o stypendia.

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023