Czego najczęściej obawiają się rodzice przed wysłaniem dziecka na studia za granicę?


Posiadamy ponad 13-letnie doświadczenie w doradzaniu maturzystom w wyjeździe na studia do Wielkiej Brytanii.
Zdajemy sobie sprawę jak wiele obaw i wątpliwości macie Państwo w związku z planowanym wyjazdem Państwa dorastającego dziecka na studia za granicą. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najbardziej kluczowe pytania.

Po dalszą pomoc zapraszamy do kontaktu z nami:

Za naszą pomoc w rekrutacji nie pobieramy żadnych opłat.


Finanse a studia w Wielkiej Brytanii


Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, a czesne tzw. Tuition Fees wynosi ok. 9250 (zależne od kierunku i uczelni). Każdy student ma możliwość skorzystania z pożyczki rządowej od organizacji Student Finance England. Oferuje ona możliwość sfinansowania 100% kosztu czesnego. Spłata pożyczki następuje po skończeniu studiów, w momencie osiągnięcia progu zarobków rocznych na dany kraj (w Polsce jest to 73.000 zł brutto rocznie). Spłata jest na poziomie 9% od nadwyżki tego progu. Wszystkie informacje na temat pożyczki znajdziecie Państwo TUTAJ>


Praca na studiach w Wielkiej Brytanii


Koszty życia i studiów w Anglii są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. System nauki w Wielkiej Brytanii jest zorganizowany pod studenta (niewielka ilość godzin zajęć praktycznych przez ok. 3 dni w tygodniu) dzięki czemu można bez problemu pogodzić studia z pracą. Daje to nie tylko możliwość utrzymania się samodzielnie, ale także pozwala zdobyć dodatkowe doświadczenie zawodowe.


Język angielski na studiach w Wielkiej Brytanii 


Jedną z największych obaw rodziców jest to czy Państwa dziecko poradzi sobie językowo na swoich studiach. Z wieloletniego doświadczenia odpowiadamy – zdecydowanie tak! Aklimatyzacja na miejscu w Wielkiej Brytanii (obycie się z akcentem, słownictwem i mową potoczną) zajmuje nowym studentom ok. 2-3 tygodni.  Często powtarzamy, że nie ma nigdzie indziej możliwości tak nauczyć się angielskiego jak żyjąc, studiując i pracując w Wielkiej Brytanii. 


Jakie korzyści wynikają ze studiów w Anglii lub Walii?


Międzynarodowe wykształcenie – system studiowania w Wielkiej Brytanii jest znany i renomowany na całym świecie. Bardzo duży nacisk kładziony jest na praktyczne zajęcia, a kierunki są tworzone pod zapotrzebowanie na rynku pracy. Wykłady są często prowadzone przez gości z zewnętrznych firm tzw. Guest Dpeakers, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w danej branży. Dodatkowo, studenci są angażowani w branżowe projekty organizowane przez firmy partnerskie uniwersytetów. Pozwala to na zdobycie umiejętności i doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów.


Samodzielność – wyjazd na studia do innego kraju to odważne wyjście ze swojej strefy komfortu. Wielu z Państwa obawia się wyjazdu swojego dziecka na studia za granicą, jak sobie poradzi na miejscu, co z pracą, z językiem angielskim i studiami? Wiemy o tym doskonale, ponieważ tak samo reagowali nasi rodzice. To absolutnie zrozumiałe, że tego typu obawy i wątpliwości się pojawiają. Natomiast z doświadczenia wiemy, że wyjazd studenta na studia do Anglii lub Walii pomaga mu wejść odważnie w dorosłość. Przemiany jakie obserwujemy u studentów w kilka miesięcy po rozpoczęciu studiów są niesamowite i zaskakujące. Studenci pracują, studiują, samodzielnie zarządzają swoim budżetem i zdobywają bezcenne doświadczenie życiowe i zawodowe, to świetne środowisko do rozwoju osobistego i stania się dorosłym, rozważnym człowiekiem.


Dlaczego warto nam zaufać?


Od ponad 13 lat pomagamy polskim kandydatom w aplikacji na studia licencjackie i magisterskie w Wielkiej Brytanii. Znamy doskonale wymogi i oczekiwania kilkunastu uczelni z jakimi współpracujemy. Od początku naszej działalności nie pobieramy żadnych opłat za naszą pomoc – wierzymy, że każdy powinien mieć taki sam dostęp do edukacji i rozwoju osobistego.


Na czym polega nasza pomoc?

  • Wybór kierunku i uczelni zgodnie z ocenami maturalnymi lub przewidywanymi wynikami maturalnymi Państwa dziecka;
  • Przejście całego procesu rekrutacyjnego step by step;
  • Sprawdzenie i poprawa listu motywacyjnego oraz referencji;
  • Wypełnienie wniosku o pożyczkę i akademik;
  • Aplikacja o stypendia.

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK.
Yes, you can! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020