Stypendia na studia w Anglii – nawet 100% finansowania Twoich studiów w Wielkiej Brytanii!


Jakie są rodzaje stypendiów?

Podobnie jak w Polsce wyróżnić można stypendia naukowe, sportowe, socjalne, ale możliwe jest także np. dofinansowanie projektów. Zgłoś się do nas! Nie zwlekaj i aplikuj o student loans, grants, bursaries czy scholarships.


Czy mogę ubiegać się o stypendium?

Yes you can! Wszystko zależy od tego, na jaką uczelnię się wybierasz. Wymagania, które musisz spełnić oraz kwota, którą możesz uzyskać różnią się od siebie na każdym uniwersytecie. Masz jeszcze czas? Zorientuj się, kto doceni Twoje starania i wynagrodzi Ci ciężką pracę włożoną w naukę.


Jakie są realne szanse?

W Anglii zazwyczaj każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, dlatego nie poddawaj się i nie zapominaj, że zawsze warto spróbować. Dowiedz się więcej od naszych studentów, których wysłaliśmy na studia w poprzednich latach. Dołącz do naszej wirtualnej społeczności, śledź wątki i zadawaj nowe pytania. Sprawdź też jakich porad na start udzielają doświadczeni studenci. Jest tam mnóstwo życzliwych osób!


Jak się starać o stypendium?

Napisz do nas >> Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Ci pomóc. Skontaktujemy się z uczelnią w Twoim imieniu i wykorzystamy zdobyte znajomości. Pamiętaj, że jesteśmy jedną drużyną i Twój sukces jest naszym sukcesem.1. Stypendium dla obywateli EU na studia 1. stopnia. 

Stypendium dostępne jest dla aplikantów:

 • Nieosiedlonych w UK
 • Którzy nie zaaplikowali na kierunek fundowany przez NHS (National Health Service)
 • Którzy zaaplikowali na full time BA/BSc/BEd/BEng degree
 • Dysponują kopią wymaganych dokumentów i dostarczą je do uczelni

Wymagania na EU Bedfordshire Merit Scholarship:

 • Aplikanci, którzy zdobędą 112 UCAS Tariff points (65% lub więcej), otrzymują £800 rocznie, co daje £2,400 w ciągu całego okresu studiów
 • Aplikanci, którzy zdobędą mniej niż 112 UCAS Tariff points (50%-64%) otrzymują £500 rocznie, co daje £1,500 w ciągu całego okresu studiów
 • Aplikanci, którzy zaczynają edukację od roku 2 lub 3 dostają £500 rocznie
 • Aplikanci, którzy idą na Foundation Year otrzymują £500 rocznie, co daje £2,000 w ciągu całego okresu studiów

Stypendium wypłacane jest każdego roku łącznie w 3 ratach.

PROGRAMME OF STUDY YEAR 1  YEAR 2  YEAR 3  YEAR 4 TOTAL
EU Bedfordshire Merit Scholarship
Undergraduate with entry qualification score of 112 UCAS Tariff points (280 UCAS Tariff points in the old system) (or equivalent) or more
£800 £800 £800 N/A £2,400
EU Bedfordshire Scholarship
Undergraduate with entry qualification score of less than 112 UCAS Tariff points (280 UCAS Tariff points in the old system) (or equivalent)
£500 £500 £500 N/A £1500
EU Bedfordshire Scholarship
Degree with Foundation Year
£500 £500 £500 £500 £2000

Jeśli spełniasz kryteria, stypendium otrzymasz automatycznie.
REGULAMIN>


2. Sports Scholarships:

Wnioski o stypendia sportowe 2021/22 są już otwarte. Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać na adres sportscholarships@beds.ac.uk najpóźniej do piątku 15 października 2021 r. Odpowiedni wnioski znajdziesz na stronie internetowej.

Dostępne jest 5 rodzajów stypendiów:

Details of the Sport Scholarship packages:

Talented Gold
Coach / Official
Gold
Perform.
Platinum
Coach / Official
Platinum
Coach / Official
Financial
Support
£500 £1,000 £1,000
*Equipment
Reimbursement
Aspire Gym
Membership
Sport Science Support
Scholarship
Kit
Sport
Membership
*National
Governing
Body (NGB)
Qualification
Reimbursement
Total
Equivalent
Value
£660 £740 £1,040 £1,160 £1,660

3. W przypadku problemów finansowych skontaktuj się z uczelnią na adres email sab@beds.ac.uk i sprawdź, co mogą zaoferować. Ze względu na dostępność pożyczek od rządu brytyjskiego, uczelnia nie oferuje zbyt wielu stypendiów.


1. Hardship Fund:

Sytuacja finansowa studenta oceniana jest indywidualnie, jednak stypendium zwykle nie przekracza £800 i jest ono krótkotrwałe (np. ze względu na redukcję etatów, chorobę). REGULAMIN> Formularz aplikacyjny dostępny jest na Student Advice Service.


2. Birkbeck Cash Bursary Scheme:

 • Jest to pomoc finansowa na koszty studiów, takie jak kupno książek, drukowanie czy kserowanie materiałów lub przejazd na zajęcia.
 • Stypendium jest dostępne dla osób będących na Foundation Degree, Degree with Foundation Year lub Certfiicate of HE; pochodzących z UK lub UE, wykorzystujących przynajmniej 30 credits.
 • Przyznawana kwota jest zależna od dochodów. Po przejściu przez enrolment zgłoś się do Student Advice Service i załącz potwierdzenie dochodów. Po zweryfikowaniu dochodów otrzymasz link przekierowujący do rejestracji online, gdzie musisz podać numer konta do przelewu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej


3. Pomoc uzyskasz dzwoniąc na +44 (0)20 3907 0700 od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18.Vice Chancellor’s International Student Scholarship

Stypendium skierowane jest studentów zagranicznych, którzy opłacają opłaty za granicą. Uniwersytet oferuje stypendium w wysokości 1500 funtów na pierwszy rok studiów.

Musisz posiadać ofertę z Buckinghamshire New University na studia w pełnym wymiarze godzin, począwszy od września 2021 r.

Regulamin: 

  • Jednorazowa płatność w wysokości 1500 funtów dostępna jest dla wszystkich kandydatów płacących za granicą opłaty za pierwszy rok studiów
  • Wnioskodawcy muszą być samofinansujący
  • Program studiów musi być na poziomie 4 lub wyższym
  • Program studiów musi trwać co najmniej rok
  • Pobierana opłata za naukę musi wynosić co najmniej 12 500 funtów.
  • Stypendium nie może być wykorzystywane w połączeniu z innym stypendium lub stypendium oferowanym przez Buckinghamshire New University.

Nie trzeba wypełniać  żadnego wniosku, stypendium jest przyznawane automatycznie.


Nursing, Midwifery and Allied Health Grant

Jeśli wybierasz się na kierunki medyczne takie jak: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i inne, możesz kwalifikować się do dotacji rządowej w wysokości co najmniej 5000 funtów rocznie. Stypendium to ma na celu pomoc studentom w pokryciu kosztów utrzymania.

Dodatkowo studenci mogą otrzymać dodatkowe 3000 funtów na określone kursy np. kursy specjalistyczne.

Uzyskane fundusze nie podlegają spłacie.

Kwalifikujące się kursy:1. Sport Scholarships:

Stypendium dla sportowców grających na szczeblu krajowym lub międzynarodowym, m.in. w krykieta, koszykówkę, piłkę nożną czy dla żeglarzy.

Uniwersytet oferuje:

 • Stypendia stypendialne od 1000 GBP do maksymalnie 5000 GBP
 • Pakiety usług Focus sport
 • Indywidualne pakiety usług dla sportowców m.in. zabiegi fizjoterapeutyczne, zniżka na karnet na siłownię studencką, zniżka na zakwaterowanie uniwersyteckie.

Minimalne wymagania:

 • Wnioskodawcy muszą być studentami studiów licencjackich lub podyplomowych w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.
 • Kandydaci muszą posiadać wybitne umiejętności w określonym sporcie.
 • Kandydaci muszą konkurować na poziomie krajowym lub międzynarodowym.

Żeby zaaplikować wystarczy wypełnić formularz ONLINE>


2. Undergraduate Academic Merit Scholarship (UAMS) 

Stypendium jest przyznawane automatycznie na podstawie ocen końcowych, nie jest potrzebne wypełnienie żadnych dokumentów. Żeby mieć szanse na UAMS, należy w momencie enrolmentu spełniać wymogi na dany kierunek. Stypendium nie łączy się z innymi stypendiami czy pomocami finansowymi. 

1 x ‘A’ in A-levels or Distinction at BTEC, or equivalent 2 x ‘A’ in A-levels or Distinction at BTEC, or equivalent 3 x ‘A’ in A-levels or Distinction at BTEC, or equivalent
Year 1 £500 £1000 £1000
Year 2 £0 £0 £1000
Total £500 £1000 £2000


UNDERGRADUATE


1. UCFB Means Tested Bursary:

Program stypendialny dla osób z niskimi dochodami. Stypendium może być przeznaczone na:

 • zakwaterowanie na UFCB, 
 • pokrycie kosztów podróży z adresu zamieszkania do kampusu,
 • dofinansowanie kosztów nauki (np. materiały szkolne) 
 • obniżenie czesnego (tylko, gdy kandydat nie otrzymuje pożyczki na czesne) 

 UCFB Wembley: o stypendium mogą ubiegać się obywatele UK i UE, których roczny dochód wynosi max. £40,000. Stypendium wynosi £2000.
 UCFB Etihad Campus: o stypendium mogą ubiegać się obywatele UK i UE, których roczny dochód wynosi max. £30,000. Stypendium wynosi £1,500. 


2. Employability and Enrichment Scholarships: 

Program stypendialny dla wszystkich studentów, którzy chcą podjąć praktyki lub staż, rozwinąć swoje umiejętności i potrzebują do tego wsparcia finansowego.

Stypendium Wynosi do £1,500 i przyznawane jest w następujący sposób:

• Rok 1 – dofinansowanie kursu/szkolenia: £500. Szkolenia są najczęściej w danych zakresach:

 • Public speaking;
 • Presentation skills/successful presentations;
 • Assertiveness and building personal confidence;
 • CV writing and interview confidence building;
 • Sales negotiation skills;
 • Time management;
 • Stress management.

• Rok 2 – dofinansowanie na koszty podróży w ramach praktyk/szkolenia/stażu.


4. She Kicks Scholarship:

Program stypendialny dla studentek zaangażowanych w aktywność pozauczelnianą, wolontariat, praktyki, itp. Stypendystki mogą odbyć staż w magazynie She Kicks lub w partnerskiej organizacji, a stypendium zapewnia dofinansowanie w wysokości do £2,000 na wydatki związane z tym stażem.

Dotychczasowi stażyści mieli okazję spędzić tydzień na Mistrzostwach Świata Kobiet 2019 we Francji, pracując u boku She Kicks w ambasadach kibiców w Nicei i Valenciennes. Studenci mieli również możliwość pracy w centrali She Kicks z siedzibą w Newcastle pracując nad treścią i artykułami magazynu.


5. She Can Coach Scholarship:

Program stypendialny dla studentek, które angażują się w działalność dodatkową i chcą rozwijać swoją karierę jako trenerki. Stypendium wynosi £2,500 i jest przeznaczone na wydatki związane z pełnieniem funkcji trenerki, tj. strój, wyposażenie, podróż, itp.


6. Elite Athlete Scholarships:

Program stypendialny dla studentów z osiągnięciami sportowymi, które zdobyło się na przestrzeni dwóch ostatnich lat w dowolnej dziedzinie sportowej.

Stypendia przyznawane są na dwóch poziomach:

poziom krajowy

Dla uczniów, którzy reprezentowali swój kraj lub byli członkami zespołu na poziomie krajowym. Każde stypendium jest nagrodą o wartości do 1500 funtów, która obejmuje obniżkę czesnego o 1000 funtów, a pozostałe 500 funtów stanowi zestaw sportowy UCFB i wsparcie podróży na szkolenia i zawody.

Poziom regionalny

Dla studentów rywalizujących na poziomie regionalnym. Każde stypendium jest nagrodą o wartości do 1000 GBP, która obejmuje obniżkę opłaty za czesne w wysokości 500 funtów, a resztę uzupełnia zestaw sportowy UCFB i wsparcie podróży na szkolenia i zawody.UNDERGRADUATE


1. StudyPlus Scholarship:

Program stypendialny dla wszystkich studentów pierwszego roku i Foundation. Stypendium jest przyznawane automatycznie wszystkim studentom, którzy rozpoczynają naukę i pochodzą z UE lub UK. Każdy student Foundation Year otrzymuje £200, a student pierwszego roku £150. Pieniądze te są do wykorzystania na książki i potrzebne materiały w StudyPlus Student Store.


3. Get There Scholarship:

Program stypendialny dla studentów pierwszego roku, którzy są na City Campus, Sir Tom Cowie at St Peter’s Campus, the SAGE lub jednym z Partner Colleges. Stypendium przyznawane jest w formie Travel Ticket (na transport na uczelnię) lub zniżkę na zakwaterowanie. O stypendium aplikuje się po przejściu przez enrolment. Uczelnia informuje wtedy, jak to zrobić. Wiadomość dostają wszystkie osoby, które mogą aplikować o taką pomoc finansową.


4. The Off-Campus Scholarship:

Program stypendialny dla osób, które studiują na tzw. Partner Colleges. Wynagrodzenie wynosi £1,200 i jest przyznawane w postaci zniżki na czesne. To stypendium obowiązuje przez wszystkie lata studiów. Nie trzeba o nie aplikować, jest przyznawane automatycznie osobom, które spełniają kryteria (są z UK lub EU i studiują full-time na jednym z Partner Colleges).EU/EEA Scholarship 

Stypendium ma na celu wsparcie europejskich studentów rozpoczynających studia licencjackie we wrześniu 2021r. lub styczniu 2022r.

Dzięki tej pomocy student zapłaci roczne czesne w wysokości 9,500 funtów a resztę kosztów pokryje uczelnia.

Aby zakwalifikować się do stypendium należy być obbywatelem Unii Europejskiej. Studenci muszą również posiadać ofertę studiowania w Middlesex. Studenci ze statusem osoby osiedlonej lub wstępnie osiedlonej nie będą kwalifikować się do stypendium, ponieważ automatycznie będą naliczane opłaty brytyjskie.

Nie ma potrzeby składania wniosku. Stypendium jest przyznawane automatycznie.


Significant achievement in sport:

Program stypendialny dla sportowców studiujących na Middlesex University. O stypendium mogą aplikować osoby, które mają osiągnięcia w sporcie i dalej trenują. Stypendium wynosi od £200 do £1,000.International Scholarships

Stypendium przeznaczone dla nowych studentów zagranicznych (w tym europejskich). Jeżeli masz ofertę studiowania na Nottingham Trent University w styczniu 2022 r., możesz aplikować (Wnioski o stypendia na wpis we wrześniu 2021 r. są już zamknięte).

Wniosek można składać już od

Kursy od stycznia 2022 13 października 2021 godz. 16:00 czasu brytyjskiego do 10 listopada 2021 godz. 16:00 (czasu brytyjskiego).

Wnioski o stypendium można składać nastronie internetowej uniwersytetu, znajdziesz tam również regulamin.International Excellence Scholarships

Stypendium przeznaczone jest dla studentów, którzy wykazali się wysokimi wynikami maturalnymi. Stypendia przyznawane są jako zniżka do czesnego.

Wrzesień 2021– zgłoszenia są już ZAMKNIĘTE


Pharmacy Scholarship

Stypendium przeznaczone dla studentów studiów magisterskich na kierunku: farmacja. Studenci zagraniczni mogą otrzymać obniżkę opłaty czesnego w wysokości 2,000 funtów rocznie.


Music Scholarships

Stypendia Music Entrance mają na celu umożliwienie utalentowanym muzykom dalsze rozwijanie swojego talentu muzycznego.  Stypendia przeznaczone są dla nowych studentów studiów licencjackich studiujących dowolny kierunek.

Dostępne są dwa rodzaje stypendiów muzycznych:

 • Uniwersyteckie Stypendia Instrumentalne
 • Joint Choral Scholarships. 

Stypendia mają  wartość nominalną  z 1000 funtów rocznie i obejmują:

 • Indywidualne, regularne lekcje śpiewu lub grania na instrumencie,
 • kwotę w wysokości 300 funtów rocznie na zakup np. sprzętu muzycznego, opłat egzaminacyjnych itf.

Sports Scholarships

Program przeznaczony jest dla studentów, którzy przejawiają talent w sportach indywidualnych i zespołowych.  Kandydaci muszą spełniać wymagania akademickie dotyczące przyjęcia, ale także muszą wykazać się wybitnymi umiejętnościami w danej sferze sportowej.

Pełne szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć TUTAJ. Undergraduate EU Scholarship

Stypendium jest przeznaczone dla studentów studiów licencjackich z UE rozpoczynających studia w roku akademickim 2021-22, którzy są klasyfikowani jako studenci zagraniczni. Nagroda to rabat w wysokości 5000 funtów, które jest automatycznie odliczany od czesnego. Stypendium jest przyznawane na każdy rok studiów na czas trwania kursu.

Musisz spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • być rezydentem we wskazanym kraju
 • być sklasyfikowanym jako student zagraniczny
 • całkowicie samofinansować swoje studia
 • rozpoczynajć pierwszy rok studiów na studiach licencjackich na Uniwersytecie w Essex w latach 2021-2022
 • w przypadku wpisu na lata 2021-2022: studenci muszą dokonać wyboru Essex na UCAS do 19 lipca 2021 r.

Jeśli spełnisz wszystkie kryteria kwalifikacyjne, zostaniesz automatycznie zakwalifikowany do tej nagrody. Nie musisz wypełniać formularza zgłoszeniowego.


International Baccalaureate Excellence Scholarship

Stypendium jest dostępne dla osób, które:

 • otrzymały ofertę od uniwersytetu na full-time undergraduate degree rozpoczynający się w roku akademickim  2021-2022
 • rozpoczynają studia w roku akademickim 2021-2022
 • na dyplomie IB uzyskały wynik 34 lub wyższy

Stypendium wynosi £2,000 i jest przyznawane automatycznie na pierwszy rok studiów wszystkim osobom, które spełnią powyższe wymogi.Merit Scholarship

Merit Scholarship to stypendium, które wynosi £1,000 i jest przyznawane w formie zniżki na czesne.

Dostają je osoby, które:

 • na maturze osiągnęły min 65% z 3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym,
 • są obywatelami UE (posiadają status pre-settled lub settled) lub UK – Studenci zagraniczni ( z UE posiadających wizę) powinni odnosić się do stypendium International Merit Scholarship
 • zaczynają kierunek full-time undergraduate w Cambridge, Chelmsford lub Peterborough (Guild House).

O stypendium nie trzeba aplikować, jest ono automatycznie przyznawane wszystkim osobom spełniającym powyższe kryteria i których kierunek nie jest jednym z następujących: foundation, extended, degree apprenticeship, distance learning degree programmes i/lub CPD.


EU Member State Transition Bursary

Stypendium dedykowane jest dla wszystkich europejskich studentów, którzy rozpoczynają studia na Coventry University w pełnym wymiarze godzin w roku akademickim 2021/22.

Warunkiem otrzymania stypendium jest rozpoczęcie studiów licencjackich lub podyplomowych we wrześniu 2021, styczniu 2022 lub maju 2022r. Dodatkowo musisz na stałe mieszkać w UE. 

Stypendium zostaje automatycznie zastosowane dla wszystkich kwalifikujących się studentów z UE.

Więcej informacji na temat stypendium znajdziesz <tutaj.

Coventry University Sports Scholarship

Na stypendium sportowe Coventry University kwalifikują się studenci, którzy rywalizują na szczeblu olimpijskim lub paraolimpijskim,

Stypendium to oferuje wsparcie w postaci gotówki oraz szeregu usług wspierających młodych sportowców do 3,000 tys. funtów. Do usług wsparcia sportowego należą między innymi: fizjoterapia, psycholog sportowy, dietetyk itd.

Aby uzyskać dalsze wsparcie, wyślij e-mail do zespołu Coventry lub zadzwoń pod numer +44 (0)24 7765 5979 .

Alumni discount

Jeśli rozważasz studia podyplomowe, możesz skorzystać z 20% zniżki na kontynuowanie studiów na Coventry University. Zniżka jest zależna od tego,  czy kontynuujesz tę samą dyscyplinę, czy całkowicie zmieniasz przedmiot lub lokalizację kampusu.

Więcej informacji znajdziesz <tutaj.

Churches Together Hardship Fund

CTBI Hardship Fund  został powołany w 1990 roku dla studentów zagranicznych, którzy stoją w obliczu niespodziewanych problemów finansowych podczas końcowych etapów nauki. Dotacje wynoszą zazwyczaj do 1000 funtów i są zarządzane na podstawie uzgodnionych kryteriów.

Decyzje o dotacjach podejmowane są trzy razy w roku.

 • Jeśli kończysz w kwietniu-czerwcu, musisz złożyć wniosek do połowy grudnia
 • Jeśli kończysz w sierpniu-listopadzie, musisz złożyć wniosek do połowy kwietnia
 • Jeśli kończysz w grudniu-marcu, musisz złożyć wniosek do października

Aby uzyskać więcej informacji, wyślij e-mail do zespołu Coventry.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wejdź na stronę uniwersytetu>>


EU FEES AND SCHOLARSHIPS

University of South Wales dokłada wszelkich starań, aby pomimo Brexitu wysokość czesnego dla osób z UE była jak najbardziej przystępna.

Uniwersytet stworzył program dla studentów studiów licencjackich i podyplomowych z UE, który oferuje hojne stypendia dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2021/22 (kwalifikowani jako studenci zagraniczni).

UNDERGRADUATE DEGREES Tuition Fee Scholarship EU Tuition Fee To Pay
Degree/Foundation Degree courses in Business or Creative Industries (per year) 13 500 £ £4500 £9000
Degree/Foundation Degree courses in Computing, Engineering, Sciences or Education (per year) 13 800 zł £4,800 £9000
POSTGRADUATE DEGREES Czesne Stypendium Opłata za naukę w UE
MBA Global/MBA/LLM Legal Practice Course/LPC/MSc Professional Accounting 14.300 £ – 15.300 £ 2350 £ – 4700 £ 9 800 £ – 12 900 £
MA/MSc/LLM in Business, Creative Industries or Law 14 300 £ £5300 £9000
MA/MSc in Computing, Engineering, Sciences or Education 14 500 £ £5500 £9000

Dzięki temu programowi czesne dla osób z UE nie będzie wyższe niż czesne płacone przez studentów brytyjskich.

 

Nie musisz składać osobnego wniosku o stypendium. Wszyscy kwalifikujący się studenci z UE rozpoczynający kurs z USW we wrześniu 2021 r. automatycznie otrzymają stypendium o wartości do 4,800 funtów rocznie na studia licencjackie i do 5,500 funtów na kierunki podyplomowe.

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wejdź na stronę uniwersytetu>>


DMU International Scholarship

Stypendium oferuje automatyczną obniżkę opłaty za czesne o 1,500 funtów. Ta nagroda dotyczy tylko pierwszego roku studiów na uniwersytecie, po otrzymaniu kaucji za czesne w wysokości 4.000 funtów.

Dostępna jest ograniczona liczba międzynarodowych stypendiów DMU, ​​które są oferowane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Nie ma terminu składania wniosków; po wyczerpaniu liczy osób stypendium nie będzie przyznawane. 

Kryteria kwalifikacji

 • Oferta przyjęcia z DMU na studia stacjonarne lub niestacjonarne, studia licencjackie lub podyplomowe od września 2021 r. lub stycznia 2022 r.
 • Należy być zakwalifikowanym jako student międzynarodowy.
 • Uiścić przedpłatę czesnego w wysokości co najmniej 4000 funtów.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wejdź na stronę uniwersytetu>>


University of Greenwich

EU Bursary

University of Greenwich nawet po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wspiera nowych studentów z UE.

Stypendium przeznaczone jest dla europejskich studentów, zamieszkałych w UE, którzy otrzymali ofertę studiowania w roku akademickim 2021/22. Stypendium zapewnia zniżkę na czesne za pierwszy rok studiów.

Undergraduate 3000 zł
Undergraduate Year 3 Direct Entry £2,700
Postgraduate 2500 £
MBA or MSc with Industrial Placement 2500 £

Aby obliczyć opłatę za pierwszy rok (odliczając stypendium), znajdź opłatę międzynarodową na stronie kierunku, a następnie odejmij kwotę stypendium (pokazaną poniżej w zależności od rodzaju stopnia, który studiujesz).

Musisz spełnić następujące kryteria:

 • Posiadać ofertę studiowania w pełnym wymiarze godzin na jednym z głównych kampusów; Greenwich, Avery Hill czy Medway.
 • Musisz być obywatelem UE zamieszkałym w państwie członkowskim UE.
 • Zostać zakwalifikowanym jako student międzynarodowy (bez dostępu do finansowania ze Student Finance England).

**Niestety studenci Medway School of Pharmacy i studenci programów Dual-Award nie kwalifikują się do tej nagrody.

To stypendium zostanie zastosowane automatycznie , pod warunkiem, że spełnisz kryteria. Nie będziesz musiał aplikować.

Stypendium przeznaczone jest tylko na pierwszy rok studiów.Laureaci tej nagrody nie mają dostępu do żadnego innego stypendium.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wejdź na stronę uniwersytetu>>


EU Transition Scholarship

Stypendium dedykowane dla wszystkich studentów z UE, którzy rozpoczynają studia licencjackie lub magisterskie we wrześniu 2021r. Stypendium oznacza, że ​​studenci z UE automatycznie skorzystają ze zniżki na czesne, aby dostosować ich czesne do czesnego, które pobierane jest obecnie od studentów z Wielkiej Brytanii. 

W przypadku prawie wszystkich kierunków licencjackich czesne na tym uniwersytecie dla studentów z UK wynosi 9250 funtów.  Stypendium oferowane jest w formie zniżki na czesne i obniża opłaty obywateli UE do aktualnej czesnego dla studentów z UK.

Stypendium pozostanie ważne przez cały czas trwania kursu. Na przykład, jeśli student z UE dołączy do trzyletniego programu studiów we wrześniu 2021 r., stypendium będzie ważne każdego roku przez trzy lata.

Warunek? Musisz być obywatelem kraju UE.

Jak złożyć wniosek? Nie musisz składać osobnego wniosku o stypendium. Stypendium z tytułu czesnego zostanie zastosowane do wszystkich kandydatów z UE na odpowiednie kieurnki.

Esports Scholarships

Uniwersytet oferuje 20 stypendiów gotówkowych o wartości 1500 funtów na rok dla najlepszych studentów wykazujących umiejętności w e-sporcie.

 • Stypendia przyznawane są na podstawie dodatkowego wniosku online, a następnie zatwierdzane przez komisję.
 • Można je łączyć z dowolnym innym stypendium.
 • Stypendia są dostępne dla studentów studiów licencjackich i podyplomowych, w tym studentów międzynarodowych.

Aby dowiedzieć się więcej i złożyć wniosek, odwiedź dedykowaną stronę internetową Esports Scholarship .

Roehampton Music Scholarship

University of Roehampton oferuje stypendia muzyczne studentom uzdolnionym muzycznie.  Stypendium to umożliwia studentom studiów licencjackich i podyplomowych pokrycie części kosztów związanych  z rozwojem swoich talentów muzycznych (lekcje, kursy, zakup odpowiedniego sprzętu).

Stypendium wypłacane jest raz w roku i wynosi do 1200 funtów.

 • Stypendia przyznaje Dyrektor Muzyczny na podstawie oceny aplikacji i przesłuchania.
 • Można je łączyć z dowolnym innym stypendium.
 • Są dostępne dla studentów krajowych, unijnych i zagranicznych.

Aby dowiedzieć się więcej i aplikować, odwiedź dedykowaną  stronę Stypendium Muzycznego .

Scholarship for Sporting Excellence

Uniwersytet dąży do tego, aby dać swoim studentom możliwość uprawiania sportu na wszystkich szczeblach. Uniwersytet dostrzega  trudności, jakie napotykają studenci, próbując połączyć studia wraz z treningami, zawodami itd. Stypendium ma wartość od 500 do 1500 funtów rocznie.

 • Stypendia przyznawane są przez Sport and Active Communities Manager po rejestracji, na podstawie oceny podczas procesu aplikacyjnego.
 • Można je łączyć z dowolnym innym stypendium.
 • Są dostępne dla studentów krajowych i zagranicznych.

Odwiedź stronę  Stypendium dla Sporting Excellence,  aby uzyskać więcej informacji i formularz zgłoszeniowy.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wejdź na stronę uniwersytetu>>


Creative Development Scholarship

ICMP oferuje stypendium o wartości do 3750 funtów każdemu kwalifikującemu się studentowi z UE, który rozpoczyna studia licencjackie lub magisterskie od września 2021r.

Stypendyści studiów licencjackich zapłacą czesne w wysokości 9 250 funtów za rok akademicki przez cały czas trwania kursu.

Aby zakwalifikować się do tego stypendium, powinieneś być wnioskodawcą z UE w UE przez co najmniej trzy lata.

Wszyscy kandydaci spełniający to kryterium dostaną automatycznie stypendium. Nie ma potrzeby wypełniania żadnych dodatkowych dokumentów.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wejdź na stronę uniwersytetu>>


 

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023