Jak wybrać kierunek studiów?


Jak wybrać studia, żeby znaleźć po nich satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę? To pytanie zadaje sobie każdy maturzysta. Wiemy, bo sami tacy byliśmy. Teraz po latach doświadczeń radzimy gdzie warto studiować oraz jak znaleźć pracę po studiach.


Poniżej znajdziesz nasze sugestie z perspektywy absolwentów studiów w Wielkiej Brytanii.


Sprawdź jakie są branże


  • Porównaj jakie możliwości zawodowe oferuje kierunek, który Cię interesuje, skorzystaj z poradnika>


  • Koniecznie załóż profil zawodowy na portalu LinkedIn>  Dodaj swoje zdjęcie, informacje o studiach, dotychczasowym doświadczeniu zawodowym oraz krótki opis o sobie i swoich planach zawodowych. Na LinkedIn poznasz HR managerów, rekruterów, dyrektorów firm i przez networking (nawiązywanie kontaktów biznesowych) rozpoczniesz swoją wymarzoną karierę! Zrób pierwszy krok i zapytaj pracodawców o możliwość odbycia stażu, będziesz zaskoczony/a ilością pozytywnych odpowiedzi.

Przeanalizuj wymagania pracodawców


Na przykładowej ofercie pracy z branży marketingowej widać wyraźnie, że pracodawca oczekuje praktycznej wiedzy z zakresu e-mail marketingu, czyli umiejętności którą nabędziesz studiując ten kierunek np. na Bucks New University>


Uczelnie w UK stawiają właśnie na hands-on experience, tworzą kierunki studiów w taki sposób aby student mógł nabyć praktyczne umiejętności wymagane przez pracodawców. Dalej w ofercie pracy czytamy znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym – Ty kończąc studia w UK wyprzedzisz pozostałych kandydatów będąc bilingual i posługując się biegle językiem angielskim! Nie da się nigdzie tak nauczyć angielskiego jak mieszkając, studiując i pracując w Wielkiej Brytanii. Dobra organizacja pracy i samodzielność w powierzonych zadaniach – to kolejny wymóg. Gdzie się tego nauczysz? Na studiach w Anglii lub Walii!


Pracując w małych (4-5 osobowych) grupach projektowych będziesz odpowiedzialny/a za konkretną część zadania i koordynację swojego projektu tak, aby osiągnąć jak najlepszy wynik (w tym wypadku ocenę na uczelni).


Studia w Wielkiej Brytanii kierunki


Studia w UK oferują dziesiątki tysięcy kierunków na uczelniach w Anglii i Walii.


Co studiować? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki>


Jak wybrać kierunek studiów? Radzimy – zacznij od pasji! Czy jest coś co lubisz najbardziej robić – tworzysz strony internetowe, grafikę, animację, filmy, piszesz artykuły lub prowadzisz blog, grasz na jakimś instrumencie, lubisz grać w gry komputerowe, grasz w piłkę nożną lub uprawiasz inny sport? Brzmi banalnie? To wszystko potencjalne branże w których możesz pracować!


Jak połączyć studia z pracą i pasją?


Filozofia studiowania w Wielkiej Brytanii polega na dopasowaniu Twojej osobowości i zainteresowań pod wybrany kierunek. Ma to ogromny wpływ na to jak się dostać na studia w Anglii lub Walii. Musisz zacząć od napisania personal statement. Co to jest personal statement? To taki esej na max. 4000 znaków (ok. 1 strona A4) o Tobie – Twoich zainteresowaniach, pasjach, doświadczeniach ze szkoły i zajęć dodatkowych, Twój plan na przyszłą karierę.


Uczelnie nie chcą przyjmować przypadkowych studentów na przypadkowe kierunki. Zależy im na tym, abyś po studiach dostał/a pracę w swojej branży. Pamiętaj, że to jak Ty sobie poradzisz odbije się na efektywności uczelni i jej renomie wśród studentów i przyszłych studentów.


Statystyki mówią same za siebie. Ponad 95-97% absolwentów uczelni w Anglii i Walii do 6 miesięcy po skończonych studiach rozpoczyna pracę w swojej branży.


Chcesz dowiedzieć się jak wybrać kierunek i dostać się na studia w Wielkiej Brytanii?
Dołącz na spotkanie online z absolwentem>

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020