Czym się różnią studia w Wielkiej Brytanii od studiów w Polsce?


Studia w Wielkiej Brytanii różnią się stylem nauczania i organizacją czasu zajęć oraz ilością zadań i projektów praktycznych. Studiujesz tzw. metodą projektu  (Project Based Study) a Twoje studia są samodzielne (Independent Study) nastawione na kształtowanie umiejętności oczekiwanych przez globalny rynek pracy.  Jesteś częścią tego rynku i świat to Twoje przyszłe miejsce pracy. Jesteś Obywatelem Świata!


Jak się studiuje w Anglii?


Studiujesz ok. 12-15h. w tygodniu. Pracodawcy firm gdzie zatrudnia się studentów (bary, hotele, sklepy, restauracje etc.) są elastyczni pod względem ustalania grafiku pracy. Jednego tygodnia możesz pracować np. we wtorek, czwartek i sobotę, a kolejnego w poniedziałek, środę i niedzielę. W ten sposób będziesz w stanie bez problemu pogodzić pracę w UK ze studiowaniem.


Jak wygląda proces rekrutacji?


W Wielkiej Brytanii funkcjonuje system podań UCAS przez który możesz złożyć podanie do 5 uniwersytetów jednocześnie. Cały proces odbywa się internetowo. Wszystkie informacje na temat rekrutacji na studia w Anglii znajdziesz  TUTAJ>


Ogromny wybór kierunków studiów


Studia w Wielkiej Brytanii oferują tysiące niespotykanych w Polsce kierunków, np.: Airline and Airport Management, Aviation Law, Oil and Gas studies, Aerospace Engineering i wiele wiele innych. Kierunki są tworzone pod kątem zapotrzebowania na współczesnym międzynarodowym rynku pracy.


Przyjaźni wykładowcy


Podczas studiów w UK spotkasz wykładowców, którzy bez względu na wiek i pozycję chcą abyś mówił/a do nich na “ty”. Stwarza to przyjazną atmosferę współpracy, jesteś traktowany/a jako dorosły człowiek, na tym samym poziomie co Twoi wykładowcy.


Praktyczny system studiów


W Wielkiej Brytanii bardzo duży nacisk kładzie się na praktykę. Wykładowcy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe i kontakty w swojej branży, które przekazują swoim studentom.


Zajęcia na studiach


Wykłady są prowadzone w formie dyskusji, które są kontynuowane w mniejszych grupach. Tutorom zależy aby przenosić nabyte umiejętności teoretyczne na praktyczne doświadczenie w swojej dedykowanej branży.


Praca w grupach


Pracując w grupach 4-5 osobowych ze studentami z całego świata uczysz się jak pracować w międzynarodowych zespołach – jest to bezcenna umiejętność wymagana przez współczesnych pracodawców.


Sesja egzaminacyjna


Okres poprzedzający egzaminy ani trochę nie przypomina tego w Polsce. Dlaczego? Otóż, uniwersytety często pozwalają wnosić swoje notatki na sale egzaminacyjne, podają zagadnienia, które pojawią się na egzaminie lub robią testy typu ABCD. Taki system jest również oszczędnością ogromnej ilości czasu spędzonej na wkuwaniu niepotrzebnej teorii. Ponadto, nasi studenci zwracają uwagę na to, że ich oceny bazują głównie na esejach, raportach, pracach grupowych i wszelkiego rodzaju pracach zaliczeniowych wykonywanych w trakcie roku akademickiego, dzięki czemu nie mają oblężenia w postaci egzaminów.


Obrona pracy


W UK nie będziesz musiał/a “bronić” swojej pracy licencjackiej ani magisterskiej! Wykładowcy opierają swoją ocenę na podstawie wiedzy użytej przy jej pisaniu, analizie informacji, źródeł oraz spotkań z Tobą.


Studia w Wielkiej Brytanii


 

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023