Spłata kredytu studenckiego w przypadku rezygnacji ze studiów


Dostaniesz pożyczkę  od rządu brytyjskiego, umarzaną po 30 latach od skończenia studiów. Spłacasz ją tylko, gdy dobrze zarabiasz. UWAGA! W momencie, gdy jesteś bezrobotny, przebywasz na urlopie macierzyńskim itp. pożyczka jest zawieszana a lata do jej umorzenia lecą. Big Deal!


A co jeśli chcesz zrezygnować ze studiów? Jak to wygląda w praktyce? Poniżej zamieszczamy Wam rozpiskę z podziałem na uczelnie.Do dwóch tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Czas naliczania należności  Amount charged of total fee following withdrawal
W ciągu 14 dni kalendarzowych od enrolmentu lub rozpoczęcia studiów 0%
Po 14 dniach kalendarzowych od enrolmentu lub rozpoczęcia studiów 2/3 (dwie trzecie)
Początek pierwszego tygodnia w drugiej części roku akademickiego 100% (pełna kwota)


Do dwóch tygodni od skończenia enrolmentu można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Jeśli zrezygnujesz ze studiów lub rejestracja zostanie zakończona, możesz mieć prawo do zwrotu pieniędzy. Jeśli nie skorzystasz z ustawowego prawa do anulowania rejestracji w ciągu 14 dni, naliczana jest minimalna opłata w wysokości 25% należnych opłat rocznych.Do dwóch tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

TERM Procent pożyczki studenckiej na studia licencjackie  
Do 14 dnia pierwszego trymestru 0%
Od 15 dnia pierwszego trymestru do 14 dnia drugiego trymestru 25%
Od 15 dnia drugiego trymestru do 14 dnia trzeciego trymestru  50%
Od 15 dnia trzeciego trymestru do końca roku akademickiego 100%


Do czterech tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

W ciągu czterech tygodni od oficjalnej daty rozpoczęcia studiów nie zostaną naliczone żadne opłaty. Datę tę można znaleźć w liście z Unconditional Offer lub może być ona podana przez dział administracji. Po tym czasie opłaty sa naliczane następująco:

  • Po 4 tygodniach od oficjalnej daty rozpoczęcia – 25% należnych opłat;
  • Od pierwszego dnia drugiego trymestru – 50% należnych opłat;
  • Od pierwszego dnia trzeciego trymestru – 100% należnych opłat.

Nie dotyczy campusu w Londynie!Trzeba spłacać całą pożyczkę, chyba że zrezygnuje się do 1 grudnia. Wtedy można prosić o zmniejszenie spłaty do 65%, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Jedynym uzasadnionym powodem jest to, że rejestracja nie została zakończona i istnieją okoliczności łagodzące, które są zatwierdzane przez uniwersytet.Od pierwszego dnia są naliczane opłaty i trzeba spłacić każdy rozpoczęty term (każdy term to 33,3% całości). Student Finance będzie informowane przez uczelnię, jeśli student nie będzie obecny dnia, w którym są naliczane kolejne należności (zazwyczaj 1 dzień trymestru). Do trzech tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Data rezygnacji Naliczane opłaty 
Do 21 dni od planowanej daty rozpoczęcia studiów, która została podana w liście z Unconditional Offer Brak naliczonych opłat
Po 21. dniu od planowanej daty rozpoczęcia studiów, ale do ostatniego dni pierwszego trymestru 25% całego czesnego
W trakcie drugiego trymestru 50% całego czesnego
W trakcie trzeciego trymestru 100% czesnego


Do dwóch tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Rezygnacja w pierwszym trymestrze Rezygnacja w drugim trymestrze Rezygnacja w trzecim trymestrze
25% całego czesnego 50% całego czesnego 100% czesnego


Do dwóch tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Student przerywający naukę po tym okresie, ale przed drugim dniem drugiego trymestru, będzie musiał spłacić 25% czesnego.

Student przerywający naukę w drugim dniu drugiego trymestru lub później, ale przed drugim dniem trzeciego trymestru, będzie zobowiązany do zapłaty 50% czesnego.

Student kończący naukę po drugim dniu trzeciego semestru będzie zobowiązany do uiszczenia pełnej opłaty za naukę.
Do 15 dni od skończenia enrolment można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Przy rezygnacji między 15. dniem a 5. tygodniem trzeba spłacić 25% czesnego.

Przy rezygnacji po 4. tygodniu studiów, ale przed ostatnim dniem semestru trzeba spłacić 50% czesnego.

Po upływie ww. okresów trzeba spłacić całe zadłużenie czyli 100%.Przy rezygnacji w czasie pierwszego termu trzeba spłacić 25% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie drugiego termu trzeba spłacić 50% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie ostatniego termu trzeba zapłacić 100% czesnego.Przy rezygnacji w czasie pierwszego trymestru trzeba spłacić 25% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie drugiego trymestru trzeba spłacić 50% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie ostatniego trymestru trzeba zapłacić 100% czesnego.


 


Do dwóch tygodni (10 dni roboczych) od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Przy rezygnacji po tym czasie w trakcie pierwszego trymestru, który rozpoczyna się 30 września 2019, trzeba spłacić 25% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie drugiego trymestru, który rozpoczyna się 6 stycznia 2020, trzeba spłacić 50% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie ostatniego trymestru, który rozpoczyna się 27 kwietnia 2020, trzeba zapłacić 100% czesnego.Do trzech tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego (23 września 2019) można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Przy rezygnacji w czasie pierwszego trymestru (po 14 października 2019) trzeba spłacić 50% czesnego.

Przy rezygnacji po rozpoczęciu drugiego trymestru, który rozpoczyna się 21 stycznia 2020, trzeba spłacić 100% czesnego.Do dwóch tygodni od rozpoczęcia roku akademickiego można zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Przy rezygnacji po tym czasie w trakcie pierwszego trymestru trzeba spłacić 25% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie drugiego trymestru, trzeba spłacić 50% czesnego.

Przy rezygnacji w czasie ostatniego trymestru, trzeba zapłacić 100% czesnego.

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023