Pożyczka na czesne – studia magisterskie


Można otrzymać ponad £10 000 na pokrycie czesnego i kosztów życia – jeżeli chcesz studiować w Anglii.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na studia w Walii możesz dostać aż do £17 000 na pokrycie czesnego i kosztów życia. Dostajesz ją na swoje konto w całości. Pożyczka jest na studia: full-time, part-time i distance learning. 


Jeżeli przykładowo Twój kierunek kosztuje £6 250 to w przypadku Anglii zostanie Ci na Twoim koncie bankowym na własny użytek £3 750 a w przypadku Walii aż £10 750!

Jeśli rozpoczynasz studia magisterskie w 2021 roku wniosek możesz pobrać tutaj>

Deadliny aplikacji i warunki >>


Na jaki adres mam przesłać wypełniony wniosek o pożyczkę?

Wypełniony wniosek o pożyczkę studencką na studia magisterskie w Anglii wysyłasz pocztą tradycyjną priorytetem poleconym na adres:

Student Finance England
PO Box 210
Darlington
DL1 9HJ
England


Spłata pożyczki na czesne – studia magisterskiePożyczkę na studia magisterskie możesz dostać jeżeli:

  • masz poniżej 60 lat,
  • pochodzisz z kraju UE,
  • nie masz jeszcze tytułu magistra,
  • rozpoczniesz studia przed jesienią 2021 i/lub posiadasz status pre-settled lub settled.

Decyzja o pożyczce nie zależy od Twojego dochodu. Pożyczka jest oprocentowana (RPI +3%). Spłata nie zacznie się przed 2020. Spłata będzie zależna od Twoich przychodów Jeżeli masz już kredyt na pokrycie kosztów czesnego studiów licencjackich w Anglii, to ta pożyczka będzie spłacana jednocześnie z tą za studia magisterskie. Wówczas oprocentowanie będzie wynosić → 6% liczone od dochodu rocznego powyżej 21 000 funtów.


Spłacanie pożyczki Under- + Postgraduate :

Jeżeli Twoje studia licencjackie rozpoczęły się 1. września 2012 lub później, spłacasz łącznie 15% nadwyżki od rocznych zarobków powyżej próg £21,000 dla UK.


Spłata (dane na rok 2017/ 2018) wygląda następująco:

Income each year (before tax) Monthly salary Undergraduate loan repayment Postgraduate loan repayment
£21,000 £1,750 £0 £0
£22,000 £1,833 £7 £4
£23,500 £1,958 £18 £12
£25,000 £2,083 £29 £19

 

£27,000 £2,250 £45 £30
£30,000 £2,500 £67 £45

Próg spłaty (dane z grudnia 2018) dla zarabiajacych w złotówkach:

Country of residence Currency Exchange Rate Earnings threshold (£GBP) Fixed monthly repayment (£GBP)
Poland Zloty 0.204218 £8,400.00 £80.40

 

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023