Frequently Asked Questions


Czy dostanę pożyczkę?

Pożyczka na czesne tzw. „Tuition Fee Loan” jest przyznawana każdemu studentowi z UE (który otrzymał i potwierdził „ofertę” w UCAS TRACK) – pod warunkiem, że nie masz ukończonych innych studiów wyższych!


Kiedy mogę aplikować o pożyczkę?

Dopiero w momencie, gdy wszystkie uczelnie odpowiedzą na Twoje podanie, a w UCAS TRACK wybierzesz ofertę firm i insurance.


Kiedy spłacam pożyczkę?

Pożyczkę spłacasz rok po studiach tylko jeśli: rozpoczniesz pracę i Twoje zarobki przekroczą ustalony pułap roczny („threshold”) dla kraju, w którym będziesz pracować tj. rozliczać podatki. Po każdym przepracowanym roku wysyłasz pocztą do uczelni wypełniony kwit, który znajdziesz na stronie Student Finance.


Czy zarobki rodziców mają znaczenie?

NIE.


Czy pożyczka jest umarzana?

Pożyczka zostaje umorzona po 30 latach, jeżeli nie osiągniesz progu „threshold”. Gdy nie masz dochodu powyżej kwoty „threshold” w kraju, w którym pracujesz, przerywasz pracę lub masz urlop – spłata jest zawieszana – nie musisz płacić. UWAGA! Jeśli przekroczysz próg spłaty „threshold”, spłacasz tylko 9% od zarobków powyżej kwoty minimalnej. Będzie to bardzo mała kwota w stosunku do Twoich przyszłych zarobków!


Do kiedy trzeba zaaplikować o pożyczkę?

Najlepiej mieć już wszystko załatwione jeszcze przed wyjazdem na studia. Według Student Finance o pożyczkę aplikować można maksymalnie do 9 miesięcy od momentu rozpoczęcia studiów.


Jak wygląda sprawa z pożyczką na studia w Walii?

Sytuacja jest analogiczna do powyższej.


Kiedy pożyczka zaczyna mnie obowiązywać?

Dopiero w momencie, gdy pojawisz się oficjalnie na uczelni.


Czy pieniądze są przelewane do mnie na konto?

Nie, pieniądze za czesne są przesyłane bezpośrednio do uczelni (zazwyczaj w 3 ratach) co roku.


Czy pożyczkę biorę od razu na cały okres studiów?

Nie. Na 2 i 3 roku trzeba wypełnić wniosek dla „continuing students”, żeby potwierdzić swoją kontynuację studiów na danej uczelni/kierunku.


Co jeśli przerwę studia na pierwszym bądź drugim roku?

Spłacasz tylko tyle, ile pożyczyłeś.


Co się stanie jeśli nie będę co roku wysyłać do Student Finance wypełnionego kwitu dotyczącego moich zarobków?

If you don’t keep in touch with us, or fail to advise us of changes to any of your personal details, an interest rate of RPI + 3% will be applied to your loan after April 2016 even if you are earning under £41,000.


Czy wniosek o pożyczkę wysyłam online?

Nie, wypełniony wniosek wraz z dokumentem Certifier Checklist wysyłasz pocztą tradycyjną do Student Finance.


Czy wniosek o pożyczkę na studia w Anglii jest ten sam co na studia w Walii?

Nie. Wnioski na studia w Anglii są dostępne na stronie Student Finance England, a wnioski na studia w Walii na stronie Student Finance Wales.


Czy we wniosku o pożyczkę wpisuję polskie znaki?

Nie.


Czy studenci są zobowiązani płacić jakiekolwiek podatki?

Nie.


Co jeśli we wniosku o pożyczkę muszę wpisać angielski/walijski adres zamieszkania a na razie go nie posiadam?

Możesz zostawić to pole puste.


Czy wniosek o pożyczkę muszę wypełnić ręcznie?

Są dwie opcje: albo wypełnisz w programie Adobe, drukujesz i podpisujesz, albo wypełniasz ręcznie, jeśli wolisz klasykę.


Czy przy aplikowaniu o pożyczkę potrzebny jest żyrant?

Nie.


Czy pożyczka studencka obniża moją zdolność kredytową w przyszłości?

Nie.


Jakie dokumenty muszę wysłać wraz z wnioskiem o pożyczkę?

Certifier Checklist, na odwrocie którego będzie znajdować się dwustronna kserokopia Twojego dowodu osobistego, jest wymaganym dokumentem przy aplikowaniu o pożyczkę.

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020