Poniższe informacje dotyczą tylko osób, które rozpoczęły studia przed jesienią 2021 i/lub posiadają status pre-settled lub settled. W związku z Brexitem osoby rozpoczynające studia jesienią 2021 i później, nieposiadające statusu settled ani pre-settled, nie mają już możliwości otrzymania kredytu studenckiego na czesne. Osoby te nadal mogą aplikować na uczelnie, ale będą musiały opłacić czesne za studia z „własnej kieszeni”.
Czy wiesz na czym polega pożyczka na czesne tzw. Tuition Fee Loan? Poniżej znajdziesz pełne kompendium wiedzy na ten temat (dotyczy tylko osób ze statusem pre-settled lub settled
Wszelkie informacje tu zawarte zostały opracowane na podstawie oficjalnej strony rządowej rządu Wielkiej Brytanii: https://www.gov.uk/
Pożyczka na czesne, tzw. „Tuition Fee Loan”, jest przyznawana każdemu studentowi z Unii Europejskiej, (który otrzymał i potwierdził „ofertę” miejsca na uczelni w Anglii bądź Walii), na pokrycie czesnego studiów licencjackich lub magisterskich w UK- pod warunkiem, że nie ma ukończonych innych studiów wyższych i mieszkał na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów!
Pożyczka pokrywa 100% czesnego (Tuition Fee) za 3-letni „Bachelor”, 4-letni „Sandwich”/”Year Abroad”/”With Placement” (4-letni licencjat, gdzie zazwyczaj na 3 roku masz roczny wyjazd za granicę lub roczną praktykę). Za ten rok gdy pracujesz nie płacisz czesnego . Zasady spłaty są bardzo korzystne – to jedyna taka pożyczka na świecie! Pieniądze za czesne będą przesłane bezpośrednio do uczelni co roku w kilku ratach. Na 2 i 3 roku musisz wypełnić wniosek dla „continuing students”, żeby potwierdzić swoją kontynuację studiów na danej uczelni/kierunku aby było wiadomo gdzie mają wpłynąć pieniądze na Twoje czesne.
Filmik wyjaśnia zasady pożyczki na czesne tylko w odniesieniu studentów home (brytyjskich lub europejskich posiadających status pre-settled lub settled)
Na jaki adres pocztowy w Wielkiej Brytanii muszę wysłać wniosek o pożyczkę na czesne za studia w Wielkiej Brytanii?
Student Finance Services Student Loans Company PO Box 89 Darlington County Durham DL1 9AZ United Kingdom
w Walii sprawy finansowe załatwiają w Student Finance Wales
w Szkocji sprawy finansowe załatwiają w Student Awards Agency For Scotland (SAAS)
Studia w UK możesz sfinansować pożyczką na czesne od organizacji Student Finance England (SFE).
Jest to organizacja, która dzięki brytyjskiemu rządowi zapewnia pożyczki na czesne studentom z Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej. Są różne rodzaje pomocy finansowej: stypendia i granty (których nie trzeba spłacać) oraz pożyczki (które trzeba spłacić). Możesz również uzyskać dodatkową pomoc finansową w sytuacjach, jeśli: wychowujesz dzieci lub masz osoby dorosłe na swoim utrzymaniu, masz stwierdzoną niepełnosprawność, cierpisz na różnego rodzaju schorzenia, masz dysleksję lub duże trudności w nauce. Każda pomoc finansowa zależy od różnego rodzaju okoliczności, kierunku studiów, uniwersytetu. Większość studentów nie musi spłacać czesnego ani uiszczać żadnych opłat z góry.
Więcej o zasadach spłaty znajdziesz w artykule o rządowej fundacji, która zajmuje się zarządzaniem spłatami. To Student Loan Company (SLC).
W jaki sposób aplikować o pożyczkę?
Obywatele Wielkiej Brytanii i studenci posiadający status Pre-settled i settled, składają wniosek poprzez formularz papierowy tzn. składają wniosek listownie, czyli z wykorzystaniem tradycyjnej poczty, po wypełnieniu odpowiedniego formularza (znajdziesz je na oficjalnej stronie Student Finance>). Jeśli nie wiesz, jaki formularz wybrać lub masz problem z wypełnieniem wniosku, napisz do nas>
Kto kwalifikuje się do otrzymania pomocy finansowej?
Oto główne czynniki, które mają wpływ na przyznanie pozostałych rodzajów pomocy finansowej (grantów, stypendiów, pożyczki na utrzymanie):
mieszkać i mieć prawo do stałego pobytu na terenie Wielkiej Brytanii na trzy lata przed rozpoczęciem studiów; mieć status osoby osiedlonej (Settled Status>)
Jeśli nie spełniasz powyższych warunków, to poniższe okoliczności również mogą być brane pod uwagę:
Ty lub członek Twojej najbliższej rodziny jesteście obywatelami Unii Europejskiej i mieszkaliście na jej terenie przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów;
Ty, Twój małżonek, rodzic, opiekun prawny lub Twoje dziecko macie status European Economic Area (EEA) lub Swiss migrant worker i mieszkaliście na terenie EOG lub Szwajcarii przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów;
jesteś obywatelem UE, rozpocząłeś studia przed 1 sierpnia 2016 i legalnie mieszkasz w Wielkiej Brytanii przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów. Obywatele UE, którzy rozpoczęli studia 1 sierpnia 2016 lub później, muszą mieszkać i mieć prawo do stałego pobytu na terenie Wielkiej Brytanii na pięć lat przed rozpoczęciem studiów;
jesteś dzieckiem obywatela Szwajcarii, który pracuje w Wielkiej Brytanii oraz zgodnie z prawem jesteś mieszkańcem EOG lub Szwajcarii przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów, a Twój rodzic korzysta z prawa do pobytu w Wielkiej Brytanii od pierwszego dnia Twoich studiów lub wcześniej;
jesteś dzieckiem obywatela Turcji, który pracuje w Wielkiej Brytanii oraz zgodnie z prawem jesteś mieszkańcem EOG, Szwajcarii lub Turcji przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów;
masz mniej niż 18 lat i mieszkasz na terenie Wielkiej Brytanii przynajmniej siedem lat przed rozpoczęciem studiów;
masz 18 lat lub więcej i mieszkasz na terenie Wielkiej Brytanii przez połowę swojego życia
jeśli Twoje studia zaczęły się 1 sierpnia 2018 lub później, a mieszkasz na terenie Wielkiej Brytanii od trzech lat przed rozpoczęciem studiów, możesz ubiegać się o pomoc finansową mimo braku statusu osoby osiedlonej (stateless person).
WAŻNA INFORMACJA!
Jeśli zdecydujesz o rezygnacji ze studiów, powiadom natychmiast o tym uczelnię i Student Finance, w przeciwnym wypadku będą naliczane opłaty. Powiadomienie wysyłaj tylko listownie z opcją potwierdzenia o dostarczeniu na Twojego maila.
Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze studiów, zawiesić naukę lub zmienić kierunek jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, to wystarczy, że zaktualizujesz te informacje na swoim spersonalizowanym koncie internetowym na stronie Student Finance. Jeśli Twoje studia już się zaczęły, to musisz jak najszybciej skontaktować się ze Student Finance i przedstawić sytuację. Trzeba pamiętać, że rezygnacja z nauki na brytyjskiej uczelni może mieć wpływ na wysokość dofinansowania ewentualnego kolejnego kierunku studiów.
Jeśli zmieniasz kierunek studiów i czesne na nowej uczelni jest wyższe niż na poprzedniej, to możesz się ubiegać o podwyższenie pożyczki (max. do £9,250). Jeśli będziesz się przenosić w trakcie roku akademickiego, to część Twojego kredytu studenckiego dalej będzie wpłacana na tę pierwszą uczelnię. Jeżeli przerwiesz studia, zmienisz kierunek lub zawiesisz naukę, to spłata tej części kredytu, która już wpłynęła na konto uczelni, wciąż będzie Cię dotyczyć. Jeśli z powodu choroby zawieszasz naukę na maksymalnie 60 dni, to wciąż możesz się ubiegać o pełną pożyczkę na studia. To upoważnienie może Cię nie obejmować, jeśli zawieszasz studia z innych powodów niż choroba lub niedyspozycja trwa dłużej niż 60 dni. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w czasie roku akademickiego, możliwość przyznania pożyczki zostanie na nowo rozważona, a decyzja zostanie przesłana listownie. Jeśli z jakiegoś powodu dostaniesz więcej pieniędzy, niż powinieneś, to będziesz musiał zwrócić tę nadpłatę. W tym wypadku nadwyżka nie jest oprocentowana i będzie możliwość spłaty tej kwoty wcześniej niż przed rozpoczęciem pracy.
Do kiedy można zaaplikować o pożyczkę?
Według Student Finance o pożyczkę aplikować można maksymalnie do 9 miesięcy od momentu rozpoczęcia studiów.
Pożyczkę spłacasz rok po studiach TYLKO, JEŚLI rozpoczniesz pracę i Twoje zarobki przekroczą ustalony pułap roczny („threshold”) dla kraju, w którym będziesz pracować, a ściślej, rozliczać podatki. Zarobki rodziców nie mają znaczenia. Po 30 latach pożyczka jest oficjalnie umarzana, bez względu ile pozostało na Twoim koncie. Nie musisz spłacić całości pożyczki, dlatego Anglicy mówią o niej: „soft money”.
Pożyczkę udziela organizacja non-profit rządu Wielkiej Brytanii. Gdy nie masz dochodu powyżej kwoty „threshold” w kraju, w którym pracujesz, przerywasz pracę lub masz urlop – spłata jest zawieszana – nie musisz płacić – a lata do jej umorzenia lecą. Dlatego to pożyczka, jak żadna inna pożyczka, nigdy nie będzie Ciebie stresować! Nie zarabiasz -nie spłacasz. Zarabiasz – spłacasz mało, bo tylko 9% od nadwyżki powyżej minimalnego pułapu dla danego kraju.
Jeśli przekroczysz próg spłaty „threshold”, spłacasz tylko 9% od zarobków powyżej kwoty minimalnej. Będzie to bardzo mała kwota w stosunku do Twoich przyszłych zarobków! W Anglii próg zarobków „threshold” to 25.295 funtów brutto rocznie. W Polsce to 10,900 funtów (brutto rocznie) czyli ok. 57 tys. zł rocznie. To ok. 4723 zł brutto/m-c. Twoja spłata wynosi 9% od nadwyżki tej kwoty.
Ile wynosi spłata?
Zobacz kilka przykładowych wariantów:
Jeśli po ukończeniu studiów będziesz pracować w UK i zarabiać £2083 miesięcznie.
Jeśli po ukończeniu studiów będziesz pracować w Polsce i zarabiać 4723 PLN brutto miesięcznie (56,670GBP rocznie w zależności od kursu GBP->PLN
Dopiero wtedy gdy przekroczysz powyższe progi zarobkowe określone na dany kraj gdzie będziesz rozliczać podatki, będziesz spłacać TYLKO 9% ponad próg miesięcznie.Uwaga-kwota ta zmienia się co roku w kwietniu!
2023/2024 Tutaj sprawdzaj kwoty dla wszystkich krajów świata >>
Zobacz to na przykładzie:
Po studiach wracasz do Polski i zarabiasz miesięcznie 5700 złotych brutto/m-c a co za tym idzie 1000zł ponad próg zarobkowy ustalony na Polskę. Twoja spłata na miesiąc będzie wynosić:
5700-4700=1000 PLN tyle zarabiasz ponad próg 1000 x 9%= 90 PLN taka masz spłatę na miesiąc
Co w roku daje: 90PLN x 12 miesięcy= 1080 PLN
Przez 30 lat spłacisz kwotę 32,400zł (przy założeniu że cały czas zarabiasz 5700 brutto.
Oczywiście zarobisz więcej i spłacisz więcej 🙂 1080 PLN x 30 = 32.400 PLN
Pożyczka jest umorzona po 30 latach od jej zaciągnięcia!
Nie ma na świecie takich pożyczek! Tutaj w UK tak! Najbardziej istotny: po 30 latach cała kwota pozostałej na Twoim koncie kwoty pożyczki zostanie całkowicie umorzona! (po 30 lata od pierwszego roku uruchomienia)
Dlatego studenci nazywają te pieniądze „Soft Money”
Zobacz jak będzie wyglądać Twoja spłata gdy po studiach rozpoczniesz pracę w UK. Większość studentów tak robi planując zdobycie doświadczenia, kapitału by potem wrócić do ojczyzny i kontynuować karierę na zupełnie innym stanowisku, o którym mogliby tylko pomarzyć.
Wszelkie sprawy związane z pożyczką musisz załatwić osobiście kontaktując się telefonicznie lub listownie. Maile wysyłasz tylko w sprawach uzgodnionych i potwierdzonych. Aby kontaktować się telefonicznie z biurem „EU Team” organizacji Student Finance England: +44 141 243 3570.
Czy pożyczka jest oprocentowana?
Tak, ale bardzo korzystnie! Oprocentowanie RPI (UK Retail Price Index) wynosi 3,3% gdy Twoje zarobki są poniżej poziomu tzw. Lower Income Threshold. Gdy Twoje zarobki przekraczają kwotę tzw. Upper Income Treshold, dodatkowo odsetki wzrastają o 3 %. Więcej informacji o odsetkach i zasadach spłaty bezpiecznej pożyczki na czesne znajdziesz tutaj >> https://www.gov.uk/repaying-your-student-loan/which-repayment-plan-you-are-on
O najnowsze zasady spłaty najlepiej zapytać Student Finance England>pod nr: +44 141 243 3570
Co będzie jeśli przestanę pracować?
Jeżeli stracisz pracę lub będziesz na urlopie macierzyńskim/tacierzyńskim, spłata jest zawieszana, a lata do jej umorzenia lecą.
Co się stanie jeżeli zapomnę przesłać swój PIT do UK?
Nic strasznego – SLC (Student Loans Company)>rządowa firma zajmująca się spłatą pożyczki na czesne delikatnie się upomni, przypominając o przesłaniu rozliczenia rocznego. Jeżeli to zlekceważysz uzna, że masz tyle kasy, że Ciebie to nie obchodzi i trzeba będzie zapłacić ryczałtową kwotę spłaty miesięcznej. Dla Polski to 134 funty miesięcznie.
Jak widzisz warto przesłać rozliczenie roczne do końca kwietnia kolejnego roku podatkowego i płacić mniej lub zero 🙂
W jakim planie dokonuje spłaty? Plan 1,2 czy 5?
If you started your course between 1 September 2012 and 31 July 2023 you’ll be on Plan 2 >>
Kiedy zaczynam spłacać pożyczkę studencką SLC na czesne za studia w Wielkiej Brytanii?
👉 Spłacać zaczynasz po skończeniu studiów i przekroczeniu poziomu minimalnych zarobków określonych dla wszystkich krajów świata. Listę krajów i poziomów znajdziesz tutaj >>
Czy ma ona wpływ na moją zdolność kredytową?
👉 Absolutnie nie! To nie jest stałe zobowiązanie miesięczne. Przy wypisywaniu wniosku o pokrycie czesnego przez Student Finance England/Wales nie podajesz żadnych zobowiązań finansowych.
Czy na pewno dostanę pożyczkę na czesne?
👉 Tak, jeśli nie masz skończonych 60 lat, posiadasz pre-setlled/ settled status, nie rozpoczynałeś/aś wcześniej drugiego roku studiów licencjackich/inżynierskich, nie masz tytułu naukowego (chodzi o chęć rozpoczęcia studiów licencjackich). Pewnie zastanawiasz się dlaczego piszemy tutaj o drugim roku, otóż każdy rozpoczęty rok studiów zmniejsza Twoją możliwość dostania pożyczki o rok, reasumując jeśli masz za sobą 1 rok studiów, otrzymasz finansowanie na pełne 3 lata studiów w UK, jeśli zaś zaczynałeś/aś 2 rok studiów, dostaniesz pożyczkę na czesne na 2 i 3 rok studiów w UK a za 1 rok trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.
Co się stanie jeśli po 1 roku studiów z przyczyn losowych będę musiał/a przerwać studia? Czy spłacam całą pożyczkę na 3 lata studiów?
👉 „Nigdy w życiu!” Pożyczkę na czesne bierzesz na dany rok akademicki, a mianowicie na 1 rok studiów. Wypełniasz wniosek dla New Students, a po skończeniu 1 roku studiów przystępujesz do wypełnienia wniosku o finansowanie 2 roku studiów dla Continuing Students, analogicznie po ukończeniu 2 roku studiów wypełniasz wniosek o pożyczkę na 3 rok studiów. Wszystko jest jasne i przejrzyste. Jeśli po 1 roku skończysz z przyczyn losowych studia spłacasz tylko pożyczkę za ten pierwszy rok na tych samych zasadach jak inni, tj. dopiero jak zaczniesz zarabiać i przekraczać próg zarobkowych.
Czy biorąc kredyt studencki muszę potem pracować w UK?
👉 Nie! Organizacja Student Finance określa progi zarobkowe na dany kraj na świecie. Ciebie będzie dotyczyć próg zarobkowy tego kraju, w którym mieszkasz i rozliczasz podatki.
Czy Tuition Fee Loan ma wpływ na moją zdolność finansową?
👉 Co jeśli chcę wziąć kredyt na mieszkanie/dom, czy ograniczy to moją zdolność? Nie! Nie ma wpływu! Dlaczego? Bo nie ma możliwości zaistnieć sytuacja, że z powodu niskich zarobków nie może spłacać innej pożyczki. Mało zarabiasz =nie spłacasz.
Jak uniwersytet dostaje wpłaty czesnego jeśli mam załatwiony kredyt na czesne?
👉 Jeżeli chodzi o studia licencjackie uczelnia dostaje wpłaty w 3 ratach od organizacji Student Finance, pierwsza wpłata wpływa w momencie, gdy uczelnia potwierdzi, że jesteś już na uczelni i faktycznie zostałeś/aś studentem. Pierwsza rata wpływa w w okolicach listopada, druga w okolicach styczeń/luty, trzecia w okolicach kwiecień/maj. Jeżeli chodzi o studia magisterskie sytuacja wygląda inaczej. Student Finance przelewa pieniądze na Twoje konto bankowe a Ty robisz przelew do uczelni. Jeśli zdecydujesz się zacząć studia w Anglii możesz dostać maksymalnie do £9,250.
Co się dzieje z resztą pieniędzy jeśli mój roczny kierunek magisterski kosztuje £7,000? Czy muszę przelać z powrotem do Student Finance resztę pieniędzy?
👉 Nie! Reszta pieniędzy jest na Twoje wydatki, to od Ciebie zależy czy przeznaczysz je na koszty życia, podróże, imprezy, zachcianki. 💃🏼🌏🍔
Kiedy pojawią się wnioski o pożyczkę na rok akademicki rozpoczynający się we wrześniu 2021?
👉 Wnioski są już dostępne-napisz do naszego Teamu a prześlemy Tobie wniosek wraz z całym tutorialem step-by-step jak ten wniosek wypełnić. Będzie z tym trochę pracy bo wniosek ma kilkanaście stron! Ale z naszym tutorialem dasz radę!
Co się stanie jeśli wypełnię wniosek o pożyczkę, zostanie mi ona przyznana a ja z przyczyn losowych nie rozpocznę studiów?
👉 Podsyłamy Ci wniosek do wypełnienia, dzięki któremu pożyczka nie zostanie uruchomiona. Pożyczka jest uruchamiana wyłącznie gdy stawisz się osobiście w swoim uniwersytecie i dokonasz formalnej rejestracji swojego przybycia. Ta procedura ma swoja nazwę: „ENROLMENT”. To nic wielkiego przyjeżdżasz, pokazujesz dwód, świadectwo maturalne i numer Customer Reference Number jaki masz od firmy rządowej SLC, która potwierdziła Ci fakt przyznania pożyczki. Nie pamiętasz tego numeru? Przypomnij sobie online >>
Co wnioskiem o pożyczkę na kolejny rok studiów?
👉 Wniosek o pożyczkę na kolejny rok studiów (II, III, IV -integrated Master) składasz co roku, po każdym ukończonym roku zajęć. Nie musisz się martwić i poszukiwać wniosku. Organizacja Student Loan Company (SLC) Student Finance England (SFE) przyśle ten wniosek pocztą do Ciebie. Tak dla Twojej informacji: SFE and SLC are the same company 🙂
Gdzie SLC UK prześle mój wniosek o pożyczkę na kolejny rok studiów? Na jaki adres papierowy wniosek zostanie przesłany?
👉 To będzie polecony list (w wersji papierowej!) Przesyłka trafi na adres jaki mają w swojej dokumentacji podany jako adres do korespondencji. No właśnie! Teraz szybko uaktualnij adres jeżeli jesteś w Wielkiej Brytanii logując się na swoje konto w SLC. Te dane dostajesz przy okazji otrzymania pożyczki.
Jeżeli wolisz aby listy papierowe przychodziły do rodziców do Polski uaktualnij ten adres wysyłając oświadczenie o stałym adresie domowym jakich wskażesz do korespondencji. SLC zaczyna rozsyłać wnioski od kwietnia ale ze względu a pandemie w tym roku może to potrwać dłużej.
Co zrobić jeżeli nie wiem jaki adres do korespondencji mam podany we wniosku o pożyczkę?
👉 W razie wątpliwości możesz po prostu zalogować się na stronie SLC lub jak nie ogarniesz to zadzwonić do Student Finance England +44 141 243 35 70
UWAGA! Wniosek o pożyczkę studencką na kontynuowania studiów na II i III roku w Anglii i Walii możesz także złożyć online. Wtedy omijasz problemy z wysyłaniem wersji papierowej. Wersja elektroniczna wniosku dostępna jest tylko dla kontynuacji studiów.
Czy pożyczka jest umarzana?
👉 Tak! Jest ona oficjalnie umarzana po 30 latach od ukończenia przez Ciebie studiów! Po 30 sprawozdaniach o Twoich zarobkach. Niezależnie od tego jaką część z niej spłacisz i bez względu ile jest na Twoim koncie w SLC. Możesz nie spłacić ani funta. To się zdarza ale tak naprawdę to życzymy spłacania pożyczki bo to oznacza, że…dobrze zarabiasz! Przestaniesz dobrze zarabiać? Nic się nie dzieje-informujesz SLC i znów nic nie spłacasz. Dlatego jest to bezpieczna pożyczka. Nie ma podobnej na świecie i nie musisz się jej bać. Wytłumacz to swoim rodzicom, aby wiedzieli jak to działa!
Uwaga! Po 30 latach kredyt studencki z Wielkiej Brytanii całkowicie znika z Twojego rejestru-uwaga: WRAZ Z ODSETKAMI! 👨🏻🎓
Czy pożyczka jest dziedziczona?
👉 Co się stanie jeżeli ja zachoruje lub umrę czy pożyczka przechodzi na moich zstępnych? (tzn. czy jest dziedziczona?
Pożyczka studencka SLC nie jest dziedziczona. Jeżeli osoba umrze- jej pożyczka jest umarzana i nikt jej nie musi spłacać.
👉 Co roku wysyłasz do Student Finance druczek czy to skan umowy czy kwitki z wypłat. W związku z tym SF odpisuje Ci listownie czy łapiesz się na spłatę czy nie. Jeśli nie to nie spłacasz pożyczki w danym roku a lata do jej umorzenia lecą!
100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK lub na pierwszej uczelni brytyjskiej w Polsce. Studiujesz po angielsku i dostajesz brytyjski dyplom! Dasz radę! Naprawdę warto!
Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje za odpowiedzi na wszystkie moje pytania!
Wiktoria | Szczecin
5
Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!
Justyna | Łódź
5
Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!
Mikołaj | Coventry University
5
Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️
Zuzia | Szczecin
5
Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)
Magda | Szczecin
5
Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!
Kasia | Birkbeck, University of London
5
Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.
Jagoda | London Metropolitan University
5
Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!
Wiktoria | Jagiełła
5
Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!
Rafał | Warszawa
5
Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.
Basia | London Metropolitan University
5
Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie
Weronika | Coventry University
5
Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)
Dominika | University of Bedfordshire
5
Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.
Julia | Nottingham Trent University
5
Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!
Hubert | Middlesex University
5
Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.
Ola | Dzierżoniów
5
Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)
Kasia | Bydgoszcz
5
Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.